چگونه یک نام برند انتخاب کنیم؟

نحوه انتخاب نام برند

اگر تصمیم گرفتید که آن ایده درخشان را به یک تجارت قانونی تبدیل کنید—تبریک! احتمالاً در حال حاضر یک لیست کامل از کارهایی که باید انجام دهید در ذهن خود دارید، از جمله اینکه چگونه محصول خود را بازاریابی کنید، چگونه تعیین کنید که بازار هدف شما کیست، و چه مقدار سرمایه برای پیشبرد کارها نیاز دارید. تمامی مراحلی که در ذهن دارید از نام یک برند شروع می شود. اساسا شرکت دیجیتال مارکتینگ در اصفهان که بخواهد برای شما یک کسب و کار راه اندازی نماید و طراحی سایت در اصفهان برای شما انجام دهد تماما بر یک اسم بنا می شوند.

البته، همه اینها بخش‌های مهمی از طرح کسب‌وکار شما هستند، اما آیا قبلاً اساسی‌ترین عنصر برند خود را حل کرده‌اید؟

بله، ما در مورد نام تجاری شما صحبت می کنیم – و اگر برای ایجاد یک نام تجاری مشکل دارید، این کاملا طبیعی است.

پیدا کردن نام مناسب برای برند خود

ایجاد نام مناسب برای نام تجاری شما به معنای تطبیق یک “استاندارد” خاص نیست. هر برندی منحصربه‌فرد است – برند خود را کبوتر نکنید زیرا فکر می‌کنید باید با استاندارد دلخواه سایر مشاغل مطابقت داشته باشد.

موقعیت، ماموریت و داستان برند خود را به عنوان پله هایی در نظر بگیرید که می توانند شما را به یک تناسب با نام تجاری طبیعی هدایت کنند. بازگشت به این اصول یک راه عالی برای به جریان انداختن آب خلاقیت است و ممکن است به شما کمک کند تا نام چند نامزد بالقوه را پیدا کنید.

و اگر به کمک بیشتری نیاز دارید، این 5 نکته به شما کمک می کند تا نام برندی را انتخاب کنید که مخاطبان شما به خاطر بسپارند.

1. جمع آوری ایده و طوفان فکری

قبل از هر چیز، توصیه می کنیم یک جلسه طوفان فکری را شروع کنید. شرکای تجاری خود (یا دوستان و خانواده اگر یک فرد انفرادی هستید) را جمع آوری کنید و فقط شروع به پرتاب کردن چیزها در صفحه کنید. هر کلمه، عبارت یا احساسی را که درست به نظر می رسد اضافه کنید – در این مرحله نگران کمال نباشید.

ترفند این است که تا جایی که ممکن است اسامی بیشتری بیاورید، همه آنها را فهرست کنید و به آرامی نامهای بد را حذف کنید تا زمانی که بهترین نامزدها باقی بمانید.

2. از کلمات واضح، توصیفی و آسان برای به خاطر سپردن استفاده کنید

در تجربه ما، بهترین نام‌های تجاری، نام‌های فوق‌العاده عجیب و غریب یا خارج از بازار نیستند، بلکه آن‌هایی هستند که به‌راحتی به خاطر می‌آورند (و زمانی که آنها را آنلاین جستجو می‌کنید، املا می‌شوند).

سعی کنید از کلماتی استفاده کنید که به راحتی به محصول یا خدمات شما، مأموریت شرکت شما و آنچه مشتریان می توانند از برند شما انتظار داشته باشند، متصل شوند.

3. مطمئن شوید که منحصر به فرد است

آخرین چیزی که می خواهید با آن برخورد کنید یک دعوای حقوقی است، بنابراین قبل از اینکه دل خود را به یک نام تجاری بسپارید، مطمئن شوید که برند دیگری قبلاً از آن استفاده نکرده است.

اگر دقیقاً مطابقت داشته باشید، ممکن است هنوز کمی اتاق تکان دادن وجود داشته باشد. به عنوان مثال، آیا کسب و کار در همان صنعت یا محل است؟ حتی اگر اینطور نیست، ما همچنان توصیه می‌کنیم نام تجاری خود را تغییر دهید (برای مثال، حروف اول یا محلی را اضافه کنید) تا از سردرگمی جلوگیری شود. نکته دیگر در اینجا: همانطور که نام‌های تجاری را در نظر می‌گیرید، بررسی کنید که آیا نام دامنه موجود است یا خیر. اگر تیم شما به نام خاصی علاقه دارد، ممکن است بتوانید حقوق دامنه را از مالک خریداری کنید، اما مطمئناً می خواهید قبل از تصمیم گیری نهایی خود دریابید که آیا این امکان وجود دارد یا خیر.

4. از کلمات buzz صرفنظر کنید

استفاده از کلمات جدید مد روز در نام تجاری خود یکی از راه های به یاد ماندنی کردن آن است. حتی می تواند به شما کمک کند تا بازار هدف جوان تری را جذب کنید. اما در پایان روز، روندها می آیند و می روند.

اگر می‌خواهید برند شما به قوت خود باقی بماند، باید در آزمون زمان مقاومت کند – و این به این معنی است که نامی را انتخاب کنید که ظرف چند ماه معنای خود را از دست ندهد.

به جای آن، زبان مرسوم، مد روز را برای کمپین های بازاریابی به موقع ذخیره کنید!

5. مطمئن شوید که می‌توانید نام را به لوگو، شعارها و برچسب‌ها منتقل کنید

ثبات برند برای رشد بسیار مهم است و همه چیز از نام برند شما شروع می شود. هر نامی که انتخاب می‌کنید باید در کنار بقیه برند شما عالی به نظر برسد: لوگوها، برچسب‌ها، شعارها و غیره.

برای مثال، اگر نام برند شما هوشمندانه یا طنزآمیز است، می‌خواهید آن را با عناصر برندسازی دنبال کنید که با آن لحن آرام‌تر و دوستانه‌تر مطابقت دارند – نه در تضاد هستند. اکنون که یک نام تجاری عالی دارید، وقت آن است که آن را به بازار عرضه کنید. نحوه ایجاد یک استراتژی بازاریابی برند را از ابتدا در اینجا بیاموزید.

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید