کدنویسی یا cms آماده؛ برای طراحی سایت کدام بهتر است؟

کدنویسی سایت در مقابل cms

این شاید یکی از متداول ترین سوالاتی باشد که هنگام شروع یک پروژه وب پرسیده می شود، اما چگونه می دانید کدام یک را انتخاب کنید؟
وب سایت نامه ارائه شرکت شما در دنیای دیجیتال است. مرکز دیجیتال مارکتینگ است و به عنوان یک عنصر اصلی باید با دقت طراحی شود. علاوه بر ویژگی هایی که به شما امکان تعامل با برند را می دهد، یک وب سایت باید از طراحی کاربر محور (UX) پیروی کند.
امروزه وب سایت ها باید پویا، منظم و آموزنده باشند تا تجربه کاربری خوبی داشته باشند. هنگامی که شما نیاز به ایجاد صفحه خود دارید، مهمترین چیزی که به ذهن می رسد این است که چگونه این کار را انجام دهید و در صورت لزوم یکی از CMS های متعدد (سیستم مدیریت محتوا) موجود مانند وردپرس، جوملا، ویکس، پرستاشاپ را انتخاب کنید. از جمله، یا وب سایت را با یک سرویس طراحی سفارشی (کد) ایجاد کنید
در این مرحله مهم است که در مورد اهدافی که از ایجاد وب سایت دارید فکر کنید، چه چیزی را می خواهید به کاربر منتقل کنید و چه بودجه ای در اختیار دارید برای موفقیت پروژه وب، بدون ترس از اشتباه، مناسب ترین مورد را انتخاب کنید.

بیشتر بدانید: شرکت طراحی سایت در اصفهان

طراحی با کدنویسی در مقابل پلت فرم CMS

قبل از انتخاب گزینه باید بدانیم: CMS چیست و کد چیست؟

پلتفرم CMS

CMS (سیستم مدیریت محتوا) برنامه ای است که به مدیریت و ایجاد یک وب سایت با استفاده از یک رابط کاربر پسند به جای کار با کدنویسی کمک می کند.
این یک نرم افزار طراحی شده است که دارای عملکردهای اساسی و همچنین یک رابط از پیش تعریف شده است. سیستم مدیریت محتوا این امکان را به کاربر می دهد که با توجه به نیاز خود، امکان سفارشی سازی را داشته باشد. با این حال، در هنگام استفاده از این روش محدودیت های زیادی وجود دارد.

طراحی با کدنویسی

از سوی دیگر، طراحی وب سفارشی اساساً از ابتدا ساخته می شود. به این ترتیب، توسعه دهندگان می توانند یک وب سایت شخصی ایجاد کنند که 100٪ با نیازهای اساسی هر مشتری سازگار است.
هم CMS و هم طراحی وب سفارشی به ما راهی برای ایجاد یک سایت با کنترل کامل بر مدیریت محتوای سایت می دهد. بنابراین، برای انتخاب بهترین گزینه باید عواملی مانند قیمت، زمان توسعه، تجربه کاربری، مقیاس پذیری، امنیت و غیره را در نظر بگیریم.
اگرچه گزینه استفاده از یک پلتفرم CMS (وردپرس، جوملا، ویکس و غیره) جالب است، اما ممکن است لزوما برای همه مناسب نباشد. به عنوان مثال، اگر نیازهای شما متوسط ​​است و بودجه و زمان شما محدود است، احتمالا باید یک CMS را انتخاب کنید. اگر اینطور نیست، بهترین گزینه توسعه وب سفارشی است.
در نهایت، توسعه سفارشی همیشه بیشتر از سیستم عامل های CMS خواهد بود. صرف نظر از اندازه یا کاربرد وب سایت شما، ایجاد صفحات دقیقا مطابق با مشخصات شما تقریباً همیشه منجر به طراحی بهتر و عملکرد بدون درز می شود. وب سایت های سفارشی ایمن تر و مقیاس پذیرتر هستند. این نه تنها به عنوان مکانی برای نمایش محصولات، بلکه به عنوان عنصری از برند شما نیز عمل می کند. اگر بودجه شما اجازه می دهد، ممکن است استخدام تیمی از توسعه دهندگان حرفه ای برای ساختن وب سایت خود از ابتدا مقرون به صرفه تر از صرف زمان برای تنظیم دقیق یک CMS باشد.
با این حال، پلتفرم CMS برای استارت آپ ها، هنرمندان، وبلاگ نویسان و دیگر خلاقانی که نیازی به ویژگی های بزرگ یا انحصار ندارند بسیار مفید است. اگر می خواهید یک وب سایت ساده، زیبا و مقرون به صرفه ایجاد کنید، توصیه می کنیم از یک پلتفرم CMS استفاده کنید. بیشتر پلتفرم‌ها تعدادی تم رایگان را برای شما ارائه می‌کنند که می‌توانید آنها را آزمایش کنید، بنابراین می‌توانید آنها را امتحان کنید و ببینید آیا از گزینه‌های طراحی موجود راضی هستید یا خیر. در آینده، اگر پایگاه مشتری شما رشد کند و نیاز به راه حل مقیاس پذیرتری داشته باشد، همیشه می توانید به توسعه سفارشی ارتقا دهید.
بهترین انتخاب وجود ندارد، همه چیز بستگی به این دارد که می خواهید به چه چیزی برسید و چگونه می خواهید اطلاعات شرکت شما ارائه شود.

CMS در مقابل CODE: کدام یک را برای شرکت خود انتخاب کنید؟

این شاید یکی از متداول ترین سوالاتی باشد که هنگام شروع یک پروژه وب پرسیده می شود، اما چگونه می دانید کدام یک را انتخاب کنید؟
وب سایت معرفی نامه شرکت شما در دنیای دیجیتال است. مرکز بازاریابی دیجیتال است و به عنوان عنصر اصلی باید با دقت طراحی شود. علاوه بر ویژگی هایی که به شما امکان تعامل با برند را می دهد، یک وب سایت باید از طراحی تجربه کاربر (UX) پیروی کند.
امروزه وب سایت ها باید پویا، منظم و آموزنده باشند تا تجربه کاربری خوبی داشته باشند. هنگامی که نیاز به ایجاد صفحه خود دارید، مهمترین چیزی که به ذهن می رسد این است که چگونه این کار را انجام دهید و اگر نشان داده شد یکی از CMS های متعدد (سیستم مدیریت محتوا) موجود مانند وردپرس، جوملا را انتخاب کنید. ، Wix، Prestashop، در میان دیگران، یا وب را با یک سرویس طراحی سفارشی (کد) بسازید.
در این مرحله مهم است که در مورد اهدافی که از ایجاد وب سایت دارید فکر کنید، چه چیزی را می خواهید به کاربر منتقل کنید و چه بودجه ای در اختیار دارید، برای این کار باید ویژگی های ارائه شده توسط هر یک را ارزیابی کنید و به ما اجازه انتخاب بدهید. مناسب ترین، بدون ترس از اشتباه کردن، به طوری که پروژه وب موفق باشد.

طراحی وب سفارشی در مقابل پلت فرم CMS

قبل از انتخاب گزینه باید بدانیم: CMS چیست و کد چیست؟

پلتفرم CMS

CMS (سیستم مدیریت محتوا) برنامه ای است که به مدیریت و ایجاد یک وب سایت با استفاده از یک رابط کاربر پسند به جای کار با کدنویسی کمک می کند.
این یک نرم افزار طراحی شده است که دارای عملکردهای اساسی و همچنین یک رابط از پیش تعریف شده است. سیستم مدیریت محتوا امکان سفارشی سازی کاربر را با توجه به نیاز آنها فراهم می کند. با این حال، در هنگام استفاده از این روش محدودیت های زیادی وجود دارد.

طراحی وب با کد نویسی

از سوی دیگر، طراحی وب سفارشی اساساً از ابتدا ساخته می شود. به این ترتیب، توسعه‌دهندگان می‌توانند یک وب‌سایت سفارشی ایجاد کنند که 100% متناسب با نیازهای اساسی هر مشتری باشد.
هر دو CMS و طراحی وب سفارشی راهی برای ایجاد یک سایت با کنترل کامل بر مدیریت محتوای سایت فراهم می کنند. بنابراین، برای انتخاب بهترین گزینه باید عواملی مانند قیمت، زمان توسعه، تجربه کاربر، مقیاس پذیری، امنیت و غیره را در نظر بگیریم.
اگرچه گزینه استفاده از یک پلتفرم CMS (وردپرس، جوملا، ویکس و غیره) جالب است، اما لزوما برای همه مناسب نیست. به عنوان مثال، اگر نیازهای شما خیلی زیاد نیست و بودجه و زمان شما محدود است، شاید باید یک CMS را انتخاب کنید. با این حال، اگر اینطور نیست، قطعا باید یک توسعه وب سفارشی را انتخاب کنید.
در نهایت، توسعه سفارشی همیشه با استفاده از یک پلت فرم CMS عملکرد بهتری خواهد داشت. صرف نظر از اینکه وب سایت شما چقدر کوچک است و چه کاربردی دارد، داشتن صفحه ای که دقیقاً مطابق با مشخصات شما ساخته شده است، در اکثر موارد با طراحی زیباتر و عملکرد بی عیب و نقص نتیجه می دهد. وب سایت های سفارشی نیز امن تر و مقیاس پذیرتر هستند. آنها نه تنها به عنوان مکانی برای نمایش محصولات خود، بلکه به عنوان بخشی از برند شما نیز خدمت می کنند. اگر بودجه شما اجازه می دهد، استخدام یک تیم حرفه ای از توسعه دهندگان برای ایجاد یک سایت از ابتدا به احتمال زیاد مزایای بیشتری نسبت به صرف زمان برای بهینه سازی یک CMS برای شما به همراه خواهد داشت.
با این حال، یک پلتفرم CMS (وردپرس، جوملا، ویکس، و غیره)، می‌تواند برای استارت‌آپ‌ها، هنرمندان، وبلاگ‌نویسان و دیگر سازندگانی که به عملکرد استثنایی یا منحصربه‌فرد بودن نیاز ندارند، بسیار مفید باشد. اگر قصد دارید یک وب سایت ساده، زیبا و مقرون به صرفه بسازید، استفاده از پلتفرم CMS ایده خوبی است. اکثر پلتفرم‌ها تم‌های رایگان فراوانی را برای آزمایش در اختیار شما قرار می‌دهند، بنابراین می‌توانید آن را امتحان کنید و تعیین کنید که آیا از گزینه‌های طراحی موجود راضی هستید یا خیر. اگر پایگاه مشتری شما در آینده گسترش یابد و نیاز به راه حل مقیاس پذیرتر را شناسایی کنید، همیشه می توانید به توسعه سفارشی بروید.
هیچ انتخاب بهتری وجود ندارد، همه چیز بستگی به این دارد که می خواهید به چه چیزی برسید و چگونه می خواهید اطلاعات شرکت شما ارائه شود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید