تبلیغات محیطی چیست؟

تبلیغات محیطی

تبلیغات خارج از خانه (OOH) که به عنوان تبلیغات محیطی نیز شناخته می شود، به بیلبوردها، تابلوهای تبلیغاتی یا دیگر رسانه های بسیار بصری و بسیار تاثیرگذار اشاره دارد که در فضاهای عمومی نمایش داده می شود که مردم هر روز از کنار آنها عبور می کنند و با ماشین رانندگی می کنند. همچنین یکی از بزرگترین فرصت‌ها را برای تبلیغ‌ کنندگان برای ارتباط با مخاطبان هدف خود در خارج از زمینه شلوغ دستگاه‌های شخصی خود نشان می‌دهد.

طبق گزارش معیار سال 2023 Solomon Partners، تبلیغات خارج از خانه بالاترین سطح یادآوری مصرف‌کننده را در مقایسه با سایر کانال‌های رسانه‌ای ایجاد می‌کند – از رسانه‌های سنتی مانند چاپ، پادکست/رادیو و تلویزیون و همچنین اجرای آنلاین از طریق دسکتاپ و موبایل پیشی می‌گیرد. این بدان معناست که مردم در زمانی به رسانه‌های OOH توجه می‌کنند که رقابت فزاینده و منظره تبلیغاتی شلوغ از قبل کار را سخت‌ تر از همیشه کرده است. شرکت های تبلیغاتی با ارائه انواع روش های تبلیغی سعی دارند تا بهترین اثر را برای یک کسب و کار جذب نمایند.

انواع تبلیغات محیطی

هنگامی که به تبلیغات در فضای باز فکر می کنید، ممکن است بیلبوردهای بزرگ کنار جاده را تصور کنید – و در حالی که این بخش کلیدی آن است، یکی از چیزهای سرگرم کننده در مورد تبلیغات OOH، تنوع بسیار زیادی است که در داخل فضا یافت می شود. از پوسترهای کوچک ثابت گرفته تا صفحه‌های دیجیتالی سه برابر اندازه یک زمین فوتبال معمولی، بازاریابان امروزی مجموعه‌ای باورنکردنی از فرصت‌ها برای ارتباط با مخاطبان در فضای OOH دارند.

OOH در مقابل DOOH

به طور کلی، تبلیغات خارج از خانه امروزی به یکی از دو دسته تقسیم می شود: OOH سنتی (یعنی ثابت) یا OOH دیجیتال.

همانطور که ممکن است حدس بزنید، دیجیتال خارج از خانه (DOOH) زیر مجموعه دیجیتالی تبلیغات خارج از خانه است. پویا، مبتنی بر داده و قادر به ارائه تأثیر قابل اندازه گیری و نتایج اثبات شده، DOOH به هر رسانه دیجیتالی اطلاق می شود که در محیط های قابل دسترسی برای عموم ظاهر شود. این شامل بیلبوردهای دیجیتالی، تابلوهای منو و صفحه‌ نمایش‌ هایی است که در فروشگاه‌ های خرده‌ فروشی، داخل آسانسورها یا متصل به ایستگاه‌ های شارژ عمومی EV وجود دارد.

در همین حال، OOH سنتی به عنوان یک رسانه تبلیغاتی قدرتمند و مؤثر که می تواند مزیت رقابتی را برای تبلیغ کنندگان فراهم کند، باقی می ماند. بیلبوردهای ایستا با فرمت های بزرگ چشم نواز، نوردهی طولانی مدت و مکان های استراتژیک خود، همچنان در عصر دیجیتال به رشد خود ادامه می دهند.

تبلیغات محیطی سنتی

مزایا:

 • 100% سهم صدا
 • همیشه روشن
 • قرار گرفتن در معرض طولانی مدت
 • CPM معمولاً به طور قابل توجهی کمتر از سایر فرمت ها است
 • افزایش خلاقیت، زیرا بسیاری از شرکت‌های بیلبورد اجازه طراحی و ارسال پیام‌هایی را می‌دهند که ابعاد سخت گذشته را گسترش می‌دهند.

ملاحظات:

 • فعال‌سازی/نصب می‌تواند زمان‌بر و پرهزینه باشد
 • به روز رسانی یا تعویض آگهی آسان نیست (و انجام این کار هزینه های اضافی را به همراه خواهد داشت)
 • با گذشت زمان، تبلیغات ممکن است تازگی یا تاثیر خود را از دست بدهند
 • بیلبوردهای استاتیک ممکن است به دلیل تغییرات محیطی نیاز به نگهداری داشته باشند

تبلیغات محیطی دیجیتالی

مزایای:

 • پشتیبانی از چندین فرمت تبلیغاتی (ویدئو، گرافیک متحرک، محتوای پویا HTML5 و غیره)
 • چرخش سریع و مقرون به صرفه
 • به‌روزرسانی در زمان واقعی برای تبلیغات خلاقانه آسان است
 • عواملی مانند آب و هوا، هشدارهای خبری یا الگوهای ترافیک می توانند به عنوان محرک برای اجرای تبلیغات تخصصی عمل کنند.
 • قابلیت خرید به صورت برنامه ای (pDOOH)

ملاحظات:

 • زمان قرار گرفتن در معرض بین سایر تبلیغ کنندگان به اشتراک گذاشته می شود
 • اکثر تبلیغات فقط برای 8-10 ثانیه قابل مشاهده هستند
 • خرید می تواند گران تر از بیلبوردهای استاتیک باشد

بیلبوردهای ایستا و دیجیتال و سایر قالب‌های رسانه‌ای خارج از خانه اثربخشی خود را در فضای متنوع تبلیغاتی امروزی نشان داده‌اند. ملاحظات مهم به تعیین اینکه کدام نوع تبلیغات OOH به بهترین وجه با شرایط خاص، نتایج مطلوب و اهداف کلی کمپین شما مطابقت دارد، خلاصه می شود.

فرمت های رسانه ای در تبلیغات محیطی

انجمن تبلیغات خارج از خانه آمریکا (OAAA) فرمت های استاندارد رسانه OOH را به زیر دسته بندی می کند:

 • بیلبوردها (مانند بولتن ها و پوسترها)
 • مبلمان خیابانی (مانند سرپناه اتوبوس و تابلوهای شهری)
 • حمل و نقل (مانند فرودگاه ها و تاکسی ها)
 • مبتنی بر مکان (مانند مراکز خرید و رستوران ها)

مزایای تبلیغات خارج از منزل

تبلیغات OOH چندین مزیت را ارائه می دهد که آن را به گزینه ای ارزشمند برای بازاریابان و تبلیغ کنندگان برند تبدیل می کند. اگر به فکر ترکیب OOH در استراتژی بازاریابی بزرگتر خود هستید، در اینجا چند نکته کلیدی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

دید و دسترسی بالا: بر اساس نظرسنجی اخیر OAAA و Morning Consult، از هر 10 بزرگسال ایالات متحده، 9 نفر (88٪) متوجه تبلیغات OOH می شوند و تقریباً 80٪ در 60 روز گذشته با تبلیغات OOH درگیر شده اند. تبلیغات OOH را می توان به صورت استراتژیک در مناطق پرترافیک، مانند مراکز شهر، بزرگراه ها و مراکز حمل و نقل قرار داد تا به حداکثر رساندن دسترسی و هدف قرار دادن مخاطبان بزرگ و متنوع – از جمله کسانی که دسترسی به آنها از طریق کانال های رسانه ای دیگر دشوار است.

ایمنی و محیط نام تجاری: بدون خطرات کلاهبرداری تبلیغاتی و مسائل مربوط به ایمنی نام تجاری مرتبط با تبلیغات آنلاین، تبلیغات OOH با کیفیت بالا و مناسب می توانند درک و اعتبار برند را افزایش دهند و به تداعی مثبت برند کمک کنند. یک مطالعه جدید نظرسنجی هریس نشان داد که 73 درصد از مصرف‌کنندگان، تبلیغات دیجیتالی خارج از خانه را به نحو مطلوبی مشاهده می‌کنند و به طور قابل‌توجهی از سایر اشکال رسانه‌های تبلیغاتی مانند تلویزیون/ویدئو (50 درصد)، رسانه‌های اجتماعی (48 درصد)، آنلاین (37) پیشی می‌گیرند. ٪، صوتی (32٪)، و چاپ (31٪).

مکان‌یابی هدفمند: مکان‌های تبلیغاتی OOH را می‌توان برای دستیابی به جمعیت‌شناسی خاص بر اساس ترافیک معمولی پیاده یا وسیله نقلیه منطقه انتخاب کرد. علاوه بر این، تبلیغات را می‌توان در زمینه‌هایی قرار داد که بیشترین ارتباط را دارند، مانند مراکز خرید، مناطق تجاری یا مکان‌های تفریحی. همان مطالعه نظرسنجی هریس نشان داد که 51 درصد از مصرف‌کنندگانی که متوجه تبلیغات جهت‌دار DOOH شده‌اند، متعاقباً از کسب‌وکار تبلیغ‌شده بازدید کردند – و اکثریت قریب به اتفاق (93 درصد) از کسانی که پس از مشاهده تبلیغات از یک کسب‌وکار بازدید کردند، در نهایت به نوعی خرید کردند.

فعالیت آنلاین را تحریک می کند: OOH مؤثرترین رسانه آفلاین در انجام فعالیت های آنلاین است و می تواند اثربخشی سایر کانال های تبلیغاتی را با تقویت پیام هایی که در جاهای دیگر دیده می شود، مانند تلویزیون یا آنلاین، افزایش دهد. قرار گرفتن در معرض مکرر در زمینه های مختلف (به عنوان مثال، در طول رفت و آمد روزانه و در رسانه های اجتماعی) نیز برای به حداکثر رساندن تأثیر کمپین شما و بهبود شناخت و یادآوری نام تجاری نشان داده می شود.

مقرون به صرفه بودن: طبق گزارش 2023 Solomon Partners Trends Media Trends، میانگین CPM یک تبلیغ OOH در بازار ایالات متحده بین 2 تا 9 دلار آمریکا به ازای هر هزار بار نمایش متغیر است – یک معامله نسبی در مقایسه با سایر کانال های تبلیغاتی مانند پخش تلویزیونی (جایی که تبلیغات می توانند دارای CPM بین 16 تا 45 دلار آمریکا) و ویدیوی دیجیتال مبتنی بر دستگاه (با متوسط ​​هزینه تبلیغات ویدیویی دیجیتالی موبایل و دسکتاپ تا 40 دلار در سطح بالاتر).

آنچه با OOH امروز امکان پذیر است

در سال 2024، OOH یک رسانه تبلیغاتی است که به سرعت در حال رشد است و بخش مهمی از یک آمیخته بازاریابی کامل است – به ویژه با پیشرفت DOOH و قابلیت‌های برنامه‌ریزی آن همچنان در حال تکامل است.

گزینه های خرید انعطاف پذیر

مانند تبلیغات دیجیتال آنلاین، تبلیغات دیجیتال خارج از خانه هم اکنون به صورت برنامه ای برای خرید در دسترس است. این بدان معنی است که بر اساس معیارهای انتخاب شده توسط خریدار، اسلات های تبلیغاتی برای خرید خودکار در دسترس هستند.

برنامه‌ریزی دیجیتال خارج از خانه یا pDOOH، می‌تواند برای هدف قرار دادن جمعیتی خاص از مخاطبان استفاده شود، یا می‌توان از آن برای خرید تبلیغات بر اساس شرایط محیطی – مانند آب و هوا، امتیازات ورزشی زنده، زمان روز و غیره استفاده کرد. DOOH، pDOOH کلاسیک یا خریداری شده مستقیم به تبلیغ‌کنندگان اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به تعهدات اولیه یا برنامه‌های از پیش تعریف‌شده، موجودی را در زمان واقعی خریداری کنند. این انعطاف پذیری و واکنش پذیری بالایی را فراهم می کند، زمان تحویل را به حداقل می رساند و بهینه سازی مکان های تبلیغاتی و تنظیم هزینه در پرواز را آسان تر می کند.

در حالی که تراکنش های برنامه ای لزوماً پیش نیازی برای همه امکانات تبلیغات خارج از خانه نیست که در زیر به آنها اشاره شده است، گردش کار ساده پلت فرم های سمت تقاضا (DSPs) امروزی یکی از عوامل متعددی است که باعث استفاده از pDOOH در بین بازاریابان می شود. سایر موارد شامل بهبود ادغام داده های شخص ثالث، افزایش کارایی عملیاتی، افزایش دسترسی و قابلیت های هدف گیری و اندازه گیری کمپین عمیق تر است.

در مورد تبلیغات برنامه ای در فضای باز صحبت های زیادی وجود دارد. اگر علاقه مند به بررسی بیشتر این موضوع هستید، کتاب الکترونیکی ما، راهنمای خریداران رسانه برای برنامه‌ریزی دیجیتال خارج از خانه را بررسی کنید تا همه چیز را در مورد آن بدانید. در غیر این صورت، برای اطلاعات بیشتر در مورد امکانات هیجان انگیز تبلیغات OOH امروزی، ادامه مطلب را بخوانید.

هدف گذاری و شخصی سازی پیشرفته

ظهور تبلیغات دیجیتالی خارج از خانه به طور قابل توجهی قابلیت های شخصی سازی و هدف گذاری را افزایش داده است. بازاریابان اکنون می‌توانند از داده‌ها برای هدف قرار دادن اطلاعات جمعیتی خاص استفاده کنند و پیام‌های شخصی‌سازی شده را بر اساس مکان و رفتار مخاطبان ارائه دهند. و در یک چشم انداز رسانه ای به طور فزاینده درهم، فعال کردن OOH در مکان و زمان مناسب برای رسیدن به جمعیت مورد نظر شما کلیدی است.

نمونه هایی از منابع داده ای که بازاریابان می توانند برای اجرای موثرترین کمپین های OOH ممکن استفاده کنند عبارتند از:

داده‌های موقعیت مکانی تلفن همراه: با استفاده از GPS و داده‌های تلفن همراه، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند جمعیت‌شناسی و نقاط مورد علاقه (POI) خاصی را هدف قرار دهند تا پیام‌های شخصی‌سازی شده را بر اساس مکان و رفتار مخاطبان ارائه دهند.
داده های مشتری شخص اول: بازاریابان همچنین می توانند داده های شخص اول را با استراتژی OOH خود ترکیب کنند تا ترجیحات و رفتار مخاطبان هدف خود را بهتر درک کنند.
بسیاری از شبکه‌های OOH با ارائه‌دهندگان داده تلفن همراه ادغام می‌شوند تا دیدی تاریخی از جمعیت‌شناسی مخاطبان و حرکت در اطراف نمایشگرهایشان داشته باشند. تبلیغ‌کنندگان می‌توانند از این داده‌ها برای کمک به تصمیم‌گیری بهترین مکان‌ها برای کمپین آنها استفاده کنند. برای مثال، برندی که هدفون‌های حذف نویز را تبلیغ می‌کند، ممکن است بخواهد تبلیغاتی را در نزدیکی مکان‌هایی قرار دهد که دانش‌آموزان وقت خود را در آنجا سپری می‌کنند، مانند دانشگاه‌ها، کتابخانه‌ها، حمل و نقل عمومی و ورزشگاه‌ها.

بازاریابان همچنین می توانند داده های شخص اول را در استراتژی OOH خود ترکیب کنند تا با تبلیغات مرتبط با زمینه به مخاطبان دست یابند. یکی از این رویکردهای تبلیغاتی که در طول سال ها محبوبیت پیدا کرده است، ظهور شبکه های رسانه خرده فروشی (RMNs) است. خرده‌فروشان (و به‌طور بسط، RMN‌هایشان) به مقادیر زیادی از داده‌های مشتری شخص اول از طریق پلت‌فرم‌های دیجیتالی تحت مالکیت و مدیریت خود دسترسی دارند.

در حالی که آنها به طور سنتی در محیط‌های خرده‌فروشی دیجیتالی کار می‌کنند، RMN‌ها اکنون در حال تنوع هستند و کانال‌های آفلاین مانند OOH را برای جلب توجه مصرف‌کننده در فروشگاه‌ها شامل می‌شوند. مزیت اصلی این است که این داده ها را می توان در کانال های مختلف مانند صفحه نمایش دیجیتال، CTV، رسانه های اجتماعی و DOOH استفاده کرد. این به بازاریابان این امکان را می‌دهد تا از طریق کمپین‌های آنلاین و ایمیلی، برنامه‌های وفاداری، پیشنهادات در فروشگاه و موارد دیگر، پیشنهادات شخصی‌سازی شده را ارائه دهند.

محتوای پویا و به روز رسانی در زمان واقعی

پیشرفت‌ها در یکپارچه‌سازی داده‌های بلادرنگ، تبلیغات OOH را متحول کرده است و به برندها اجازه می‌دهد پیام‌های خود را به صورت پویا در پاسخ به شرایط و رویدادهای فوری تغییر دهند. بازاریابان اکنون می‌توانند پیام‌های دیجیتالی خارج از خانه خود را در پرواز تطبیق دهند و به شرایط متغیر و نیازهای مخاطبان پاسخ دهند. این قابلیت تضمین می‌کند که تبلیغات مرتبط، به‌موقع و جذاب باقی می‌مانند و تبلیغ‌کنندگان را قادر می‌سازد تا پیام‌های به‌موقع و تاثیرگذاری را ارائه دهند که تعامل را افزایش داده و نتایج را به دنبال دارد.

در اینجا چندین راه وجود دارد که به‌روزرسانی‌های بلادرنگ تبلیغات OOH را تغییر می‌دهند:

تحویل محتوای پویا: امروزه، این امکان وجود دارد که نمایشگرهای دیجیتال خارج از خانه (DOOH) به طور خودکار محتوا را در پاسخ به انواع محرک‌های داده در زمان واقعی تغییر دهند و تعاملات بی‌درنگ با افرادی که در مقابل آنها ایستاده‌اند را ممکن می‌سازد.

تنظیمات کمپین بلادرنگ: بازاریابان می توانند کمپین ها را در زمان واقعی بر اساس داده های عملکرد، بهینه سازی هزینه تبلیغات و بهبود بازگشت سرمایه تنظیم کنند.
تبلیغات پویا DOOH به برندها این امکان را می‌دهد تا از قدرت شخصی‌سازی سرمایه‌گذاری کنند و در عین حال از طریق مکالمات متنی با فناوری به مخاطبان درگیرتری دست یابند. در واقع، تحقیقات نشان داده است که استفاده از کمپین‌های DOOH مرتبط با زمینه (یعنی پویا)، آگاهی تبلیغات را تا 18% افزایش می‌دهد.

محرک‌های بالقوه برای یک کمپین DOOH پویا اساساً نامحدود هستند. همه چیز از داده های آب و هوا گرفته تا داده های بازاریابی مالی، نتایج ورزشی گرفته تا حسگرهای بصری در محل می تواند برای ایجاد تغییرات در محتوای روی صفحه استفاده شود. منبع داده‌ها هرچه که باشد، هدف همیشه استفاده از آن داده‌ها برای ارائه یک تجربه محتوای جذاب‌تر و مرتبط‌تر است.

بازاریابان امروزی همچنین می توانند از فناوری و تجزیه و تحلیل داده های بلادرنگ برای بهینه سازی مداوم عملکرد تبلیغات در طول یک کمپین استفاده کنند. این رویکرد چابک تضمین می‌کند که کمپین‌های تبلیغاتی مرتبط، مقرون‌به‌صرفه و تأثیرگذار با واکنش فوری به شرایط متغیر و رفتارهای مخاطبان باقی می‌مانند.

ادغام بین کانالی

پیشرفت‌های فناوری اخیر قابلیت‌های یکپارچه‌سازی بین کانالی را برای تبلیغات OOH به طور قابل‌توجهی افزایش داده است و باعث می‌شود آن را با کانال‌های دیجیتال، اجتماعی و تلفن همراه بیشتر مرتبط کند.

علاوه بر ایجاد کمپین های تبلیغاتی منسجم، جذاب و موثرتر، بازاریابان می توانند از تجزیه و تحلیل بین کانالی برای ردیابی عملکرد کمپین های OOH در کنار رسانه های دیگر استفاده کنند و دید جامعی از اثربخشی کمپین و بازگشت سرمایه ارائه دهند. ابزارهای تجزیه و تحلیل بهبودیافته امکان اندازه گیری و نسبت دادن بهتر تاثیر تبلیغات OOH را در ارتباط با رسانه های دیگر فراهم می کند و درک جامعی از اثربخشی کمپین ارائه می دهد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید