راهنمای پنالتی گوگل، چگونه شناسایی و حل کنیم؟

google-penalty

پنالتی گوگل چیست؟

تنها پنالتی واقعی، طبق گفته گوگل، چیزی است که به عنوان یک اقدام دستی (manual action) شناخته می شود.

پنالتی گوگل

این بدان معناست که یک بازبین انسانی وب‌سایت شما را بررسی کرده و برای نقض برخی از جنبه‌های ضروری جستجوی Google، که قبلاً به عنوان دستورالعمل‌های کیفیت وب‌مستر شناخته می‌شد، جریمه‌ای صادر کرده است.

مجازات های گوگل از سایتی به سایت دیگر متفاوت است و بر اساس شدت تخلف متفاوت است. اگر یکی را دریافت کردید، باید اقدام کنید و یک درخواست تجدید نظر ارسال کنید تا به حالت عادی برگردید.

بیشتر بدانید: سئو سایت در اصفهان

پنالتی های الگوریتمی در مقابل دستی

توجه به این نکته مهم است که از دست دادن ترافیک ناشی از به‌روزرسانی الگوریتم با جریمه یکسان نیست، اگرچه برای صاحبان سایت‌هایی که از بازدیدهای بزرگ به ترافیک ارگانیک می‌پیچند، به نظر می‌رسد که کلمه جریمه به خوبی مناسب است.

با این حال، تفاوت اصلی بین کاهش ارزش الگوریتمی و جریمه این است که جریمه نیاز به درخواست تجدید نظر دارد. بازگشت از کاهش رتبه الگوریتمی نیازی به ارتباط با مدیر وب سایت ندارد.

به این فکر کنید: یک جریمه الگوریتمی خودکار است، در حالی که یک جریمه دستی شامل جریمه مستقیم ناشی از نقض الزامات جستجوی Google است.

چگونه یک اقدام دستی را شناسایی کنیم

خوشبختانه، گوگل وقتی می خواهد به شما اطلاع دهد که یک اقدام دستی در حساب شما وجود دارد، بسیار شفاف است. اگر با جریمه گوگل مواجه شدید، یک اعلان ایمیلی درباره این مشکل دریافت خواهید کرد و دفعه بعد که وارد حساب کنسول جستجوی گوگل خود شوید، آن را مشاهده خواهید کرد.

چگونه می توانید تشخیص دهید که گوگل سایت شما را جریمه کرده است؟

ساده ترین راه برای بررسی اینکه آیا جریمه های رسمی موتور جستجو در حساب شما وجود دارد یا خیر، بررسی گزارش اقدامات دستی خود در کنسول جستجوی گوگل است. اگر متوجه کاهش ترافیک شده‌اید، اما هیچ اقدام دستی دریافت نکرده‌اید، ترافیک جستجوی خود را در Google Analytics بررسی کنید تا متوجه شوید که کاهش ناگهانی چه زمانی اثرگذار بوده است.

همچنین می توانید با ورود به گوگل آنالیتیکس و بررسی اینکه آیا سایت شما دچار افت ترافیک ارگانیک شده است، متوجه شوید که آیا وب سایت شما قربانی جریمه های گوگل شده است یا خیر. اگر می‌بینید که تاریخ‌های کاهش ترافیک با تاریخ‌های به‌روزرسانی Google مطابقت دارد، این می‌تواند نشان دهنده جریمه باشد.

راهنمای پنالتی های GOOGLE

برای تعیین اینکه چه نوع مشکلاتی برای جریمه در Google به حساب می آیند به کمک نیاز دارید؟ راهنمای مجازات های گوگل زیر شما را در مسیر درست راهنمایی می کند.

این را راهنمای نهایی جریمه‌های Google، شامل جزئیات هر نوع جریمه و نحوه اجتناب از آن در نظر بگیرید.

1. پیوندهای غیر طبیعی به سایت شما

لینک هایی که از منابع دیگر به وب سایت شما می آید ممکن است غیرطبیعی باشد، در این صورت گوگل سایت شما را مجازات می کند.

اینها لینک هایی به سایت شما هستند که گوگل فکر می کند شما کنترل آنها را دارید. این می تواند به این معنی باشد که شما پیوندها را خریداری کرده اید یا در یک طرح پیوند شرکت کرده اید، یا تعداد زیادی لینک از دایرکتوری های نامربوط یا محتوایی وجود دارد که دارای اعتبار کمی هستند.

وقتی گوگل لینک‌های غیرطبیعی را که به‌طور مصنوعی توسط شما یا شخص دیگری در وب‌سایت شما ایجاد شده‌اند را شناسایی می‌کند، لینک‌های غیرطبیعی را با کاهش ارزش آن‌ها جریمه می‌کند.

در این مورد، گوگل می گوید اگر می توانید پیوندها را پاک کنید، اما نباید به وب سایت شما آسیب برساند (متاسفانه در این مورد کمی نامشخص هستند).

در عوض، آنها اظهار می دارند که یک اقدام هدفمند را روی هر پیوند غیرطبیعی که به سایت شما اشاره می کند و به نظر می رسد خارج از کنترل شما باشد، اعمال می کنند. در این صورت کل وب سایت شما و همچنین لینک ها را جریمه می کنند. این یک مشکل است، در مورد آن اینجا بخوانید.

2. لینک های خروجی غیر طبیعی

لینک های خروجی غیر طبیعی نیز می توانند منجر به جریمه های گوگل شوند. این پیوندها در وب سایت های دیگر از طریق خرید و فروش پیوند، پست های مهمان با لینک هایی که به سایت شما باز می گردند، ارسال وب سایت شما به دایرکتوری های غیرقانونی یا اظهار نظر با پیوندها در وب سایت های دیگر ظاهر می شوند.

اگر در حال فروش لینک هستید، قوانین گوگل را نقض می کنید و وب سایت شما با یک جریمه دستی گوگل مواجه می شود.

همانطور که گوگل بیان می کند، «عواقب یک سایت فروش لینک با از دست دادن اعتماد به نتایج جستجوی گوگل و همچنین کاهش رتبه صفحه قابل مشاهده سایت در نوار ابزار گوگل شروع می شود. عواقب آن همچنین می تواند شامل رتبه های پایین تر برای آن سایت در نتایج جستجوی گوگل باشد.

در حالی که فروش پیوندها هنوز با خطر یک اقدام دستی همراه است، این جریمه به اندازه گذشته سنگین نیست. در حالی که موتور جستجو به طور فعال سایت شما را برای پیوندهای غیر طبیعی مجازات نمی کند، به خاطر داشته باشید که گذاشتن لینک های با کیفیت پایین در سایت شما ممکن است امتیاز E-E-A-T شما را کاهش دهد، زیرا ممکن است اعتبار محتوای شما را تضعیف کند.

به طور کلی، اگر می خواهید از جریمه در گوگل به هر شکلی جلوگیری کنید، توصیه می کنیم به طور کامل از فروش لینک اجتناب کنید. در عوض، سعی کنید به طور طبیعی پیوندهای خروجی ایجاد کنید.

3. وب سایت هک شده

هک شامل ورود اشخاص ثالث مخرب به یک وب‌سایت، اغلب برای نفوذ مخفیانه به محتوای مخرب است که به آنها امکان می‌دهد ویروس‌ها، بدافزارها یا سایر برنامه‌های خطرناک را نصب کنند یا اطلاعات شخصی افراد را از طریق فیشینگ به دست آورند. در هر صورت، هرزنامه محتوای هک شده در لیست جریمه های گوگل قرار دارد.

اگر گوگل فکر کند سایت شما هک شده است، جریمه می شود.

جریمه گوگل برای سایت هایی اعمال می شود که هکرها بدون رضایت مالک محتوای مخرب اضافه کرده اند. در حالی که مالک سایت مسئول افزودن هرزنامه به سایت نیست، Google آنها را به خاطر عدم ارائه امنیت کافی مسئول می‌داند، زیرا بازدیدکنندگان نیز ممکن است در معرض خطر باشند.

در این صورت، نه تنها باید هر گونه محتوای هرزنامه ای را که توسط هکرها باقی مانده است پاک کنید، بلکه باید آسیب پذیری را شناسایی کرده و از وصله آن مطمئن شوید. همچنین برای جلوگیری از تکرار هک، اقدامات مناسبی را انجام دهید که در طولانی مدت از سایت شما محافظت می کند. همچنین ایده هایی در مورد چگونگی بررسی امنیت نرم افزار شما وجود دارد.

4. محتوای نازک یا کم عمق

الگوریتم های گوگل به طور فزاینده ای به کیفیت محتوا اهمیت می دهند.

محتوای نازک یا کم عمق می‌تواند شامل محتوای حداقل، خراشیده یا با کیفیت پایین باشد که هیچ ارزشی به وب‌سایت اضافه نمی‌کند.

به دلیل این کمبود ارزش، محتوای نازک و کم عمق هر دو مشمول جریمه های گوگل هستند. آنها به عنوان هرزنامه در نظر گرفته می شوند و بر اساس آن با آنها رفتار می شود.

بنابراین، محتوای نازک دقیقا چیست؟ خوب، گوگل آن را به عنوان محتوایی با ارزش افزوده کم یا بدون ارزش تعریف می کند. به عنوان مثال می توان به محتوای حذف شده از سایت های دیگر، محتوای تکراری یا پست های وابسته اشاره کرد که چیزی جز پیوندهای تبلیغاتی ارائه نمی دهند.

منطق آنها در اینجا این است که محتوا باید برای خوانندگان مرتبط و ارزشمند باشد، و در نتیجه، پست‌های کوتاه و دور ریختنی وبلاگ که قادر به پاسخگویی به سؤالات یا گفتن هیچ چیز محتوایی نیستند، به نتیجه می‌رسند.

برای جلوگیری از جریمه گوگل به دلیل محتوای کم یا کم، مطمئن شوید که وب سایت شما دارای محتوای باکیفیت، تازه و مفید است که واقعاً برای بازدیدکنندگان شما سودمند باشد.

5. هرزنامه خالص

گوگل از هرزنامه متنفر است. به گفته گوگل، هرزنامه، هر نوع «رفتار فریبنده یا دستکاری» است که سعی می‌کند به وب‌سایت‌ها کمک کند تا در موتورهای جستجو بهتر عمل کنند، بدون اینکه ارزشی برای کاربران ایجاد کنند.

وب‌سایت‌هایی که مملو از متن پرکننده، صفحات پوشیده شده، محتوای خراشیده شده یا سایر حرف‌های بیهوده هستند، به سرعت جریمه می‌شوند.

به گفته گوگل، اجتناب از اقدامات دستی در مورد هرزنامه های وب به معنای پیروی از برخی اصول اولیه است. به عنوان مثال، از فریب دادن کاربران با اطلاعات نادرست و عناوین طعمه کلیکی خودداری کنید.

از ترفندهایی با هدف بهبود رتبه بندی مانند طرح های پیوند یا محتوای تولید شده به طور خودکار اجتناب کنید.

نکته این است که همه چیز در سایت شما باید در جهت ایجاد تجربه بهتر برای کاربران شما کار کند و افزودن هرزنامه به این امید که در SERP ها به سمت بالا حرکت کنید فقط علیه شما کار خواهد کرد.

6. هرزنامه تولید شده توسط کاربر

معمولاً برای وب‌سایت‌هایی اعمال می‌شود که در آن کاربران هرزنامه ایجاد می‌کنند، مانند انجمن‌ها، جریمه‌ای مشابه با ایجاد هرزنامه توسط کاربر دارد.

به عنوان مثال، افراد ممکن است نظرات هرزنامه را ارسال کنند، محتوای هرزنامه را به موضوعات انجمن اضافه کنند، یا هرزنامه را در نمایه های کاربر قرار دهند. این نوع محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) کاملاً با UGC معمولی و مفید متفاوت است.

گوگل توصیه می کند اقدامات مختلفی را برای حذف و جلوگیری از هرزنامه UGC انجام دهید. یک مرحله این است که در صفحات موجود خود به دنبال هر محتوایی از کاربران که ممکن است هرزنامه یا نامناسب باشد نگاه کنید و در صورت نیاز آن را حذف کنید. همچنین می توانید در سایت خود به دنبال پروفایل هایی با نام کاربری تجاری یا پست های اسپم بگردید.

همچنین می‌توانید «سایت:» را برای وب‌سایت خود در Google جستجو کنید و عبارت‌هایی را که تجاری، بزرگسالان یا غیر مرتبط با کسب و کار و صنعت شما هستند، درج کنید. انجام این کار به شما کمک می کند تا از جریمه های Google ناشی از هرزنامه UGC جلوگیری کنید.

7. کلید واژه پر کردن

استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی نیز می تواند شما را به دردسر بیاندازد، به خصوص در حال حاضر که جستجوی صوتی، چشم انداز سئو را محاوره ای تر کرده است. اکنون از کلمات کلیدی زیادی استفاده کنید و “refs” گوگل پرچم زرد را پرتاب می کند و سایت شما را جریمه می کند.

مردم در طول تاریخ توانسته‌اند با استفاده از کلمات کلیدی فراوان، رتبه خود را در گوگل افزایش دهند، اما این روش دیگر موثر نیست و بیش از هر چیز منجر به کاهش رتبه‌بندی می‌شود، به خصوص زمانی که کاربران محتوای شما را مفید یا خواندنی نمی‌دانند.

با این حال، هیچ محدودیتی برای تعداد کلمات کلیدی که می توانید در محتوای خود استفاده کنید وجود ندارد، ایده این است که باید طبیعی به نظر برسد. اگر مطمئن نیستید، سعی کنید مطالب خود را با صدای بلند بخوانید. آیا این به نظر چیزی است که یک فرد عادی ممکن است بگوید؟ اگر چنین است، شما در وضعیت خوبی هستید.

8. پنالتی گوگل: متن پنهان

موتورهای جستجو مانند حسابرسان حسابداری هستند – آنها می خواهند همه چیز را آشکارا و بدون هیچ چیز پنهان ببینند. این حتی در مورد متنی که خوانندگان شما ممکن است نخواهند یا نیازی به دیدن آن نداشته باشند نیز صادق است.

می‌توانید متن را به روش‌های مختلف پنهان کنید، مانند همرنگ کردن فونت با پس‌زمینه. صرف نظر از تکنیک، گوگل آن را اسپم تلقی می کند و ممکن است سایت شما را بر این اساس جریمه کند.

برای جلوگیری از جریمه های Google ناشی از متن مخفی، مطمئن شوید که چیزی را پنهان نمی کنید. متن خود را آشکار نگه دارید و سعی نکنید سیستم را با گنجاندن متن پر از کلیدواژه یا سایر انواع محتوای پنهان کار کنید.

9. پنهان کاری

Cloaking یک تکنیک پیچیده کلاه سیاه است که سعی می کند نسخه ای متفاوت از وب سایت را به موتورهای جستجو نشان دهد که بازدیدکنندگان می بینند.

در حالی که تخلفات جزئی اغلب تصادفی هستند (به سایت های غنی از آژاکس یا جاوا اسکریپت فکر کنید)، گوگل پنهان کاری را تلاشی عمدی برای دستکاری نتایج جستجوی خود می داند. گرفتار پنهان کاری شوید و برای متحمل شدن از عواقب آن – تا ممنوعیت کامل – آماده باشید.

می‌توانید با انجام مراحلی مانند بررسی عناصر وب‌سایت برای حفظ کنتراست 4.5 به یک، جستجوی متن پنهان در جاوا اسکریپت، و جستجوی CSS مخفی با استفاده از ابزارهای خزنده سایت خاص، از مشکلات پنهان‌سازی جلوگیری کنید.

10. میزبان وب سایت رایگان اسپم

اگر یک سرویس میزبانی وب رایگان ارائه می دهید که شامل چندین وب سایت است، برخی از وب سایت ها ممکن است حاوی محتوای هرزنامه باشند.

وقتی گوگل هرزنامه را در چندین وب سایت میزبان یک میزبان شناسایی می کند، معمولاً همه وب سایت ها را جریمه می کند. این می تواند منجر به آسیب پذیری سرویس میزبانی شما به دلیل اقدامات غیرمسئولانه سایر صاحبان سایت شود.

برای جلوگیری از تاثیر این مشکل بر سرویس هاست خود و تمامی وب سایت های تحت آن، اقداماتی را برای حذف محتوای اسپم انجام دهید. Google توصیه می‌کند حساب‌های هرزنامه را از سرویس خود حذف کنید و سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ای را اجرا کنید که از سوء استفاده از سرویس شما جلوگیری می‌کند.

11. لینک های پولی

قانون گوگل در این مورد کاملاً واضح است – خرید یا فروش لینک به روشی که اعتبار رتبه بندی موتورهای جستجو را منتقل کند، وجود ندارد.

گوگل آنقدر این عمل را دوست ندارد که شرکت هایی مانند J.C. Penney و Overstock را برای ماه ها در یک زمان ممنوع کرده است. لینک‌های پولی ممکن است راهی مقرون‌به‌صرفه برای بهبود رتبه‌بندی جستجو به نظر برسند، اما در حین انجام آن توسط گوگل گرفتار می‌شوید و مطمئناً با جریمه سئو مواجه خواهید شد. (نکته: باور نکنید که برنامه هایی که لینک های پولی خود را به شما می گویند می توانند از شناسایی گوگل فرار کنند.)

می توانید لینک های پولی را در اینجا گزارش دهید.

به طور کلی، به نفع شماست که به طور کامل از پیوندهای پولی خودداری کنید. کمپین های قانونی SEO و PPC را دنبال کنید که شما را در صدر SERP گوگل نگه می دارد.

12. محتوای تولید شده به صورت خودکار

محتوای تولید شده به صورت خودکار، همچنین به عنوان محتوای تولید شده خودکار شناخته می شود، محتوایی است که یک کد یا برنامه به طور خودکار ایجاد می کند. شرکت‌ها و افراد ممکن است از این تکنیک کلاه سیاه برای پیشروی در موتورهای جستجو استفاده کنند، اما ممکن است جریمه‌های گوگل را نیز اعمال کند.

برخی ممکن است از هوش مصنوعی برای تولید این نوع محتوا استفاده کنند، اما به خاطر داشته باشید که همه محتوای هوش مصنوعی مجازات ندارند. گوگل به محتوای هوش مصنوعی اجازه رتبه بندی می دهد، تا زمانی که با کیفیت بالا، مفید باشد و هیچ یک از دستورالعمل های آن را نقض نکند.

بنابراین، اگر می‌خواهید از محتوای تولید شده با هوش مصنوعی استفاده کنید، فقط مطمئن شوید که هرزنامه نیست و صرفاً برای بهینه‌سازی از طریق تکنیک‌های سئو کلاه سیاه است. در غیر این صورت، محتوای شما می‌تواند حاوی هرزنامه‌های رایج باشد که شما را با مشکل مواجه می‌کند.

آیا برنامه ای برای ایجاد محتوا در وب سایت خود دارید؟ بیشتر بدانید.

13. تغییر مسیرهای یواشکی

وب‌سایت‌ها گاهی اوقات سعی می‌کنند با هدایت آنها از دامنه‌های دارای غلط املایی به سایت تبلیغ‌کننده، کلیک‌های غیرقانونی از افراد به دست آورند.

این یک نوع کلاهبرداری است که به آن کلاهبرداری اسناد وب می‌گویند که در آن یک ناشر مخرب کاربران را به سایت تبلیغ‌کننده هدایت می‌کند و از فروش‌های انجام‌شده از طریق تغییر مسیر، کمیسیون دریافت می‌کند. آنها همچنین می توانند کاربران را در دستگاه های تلفن همراه به آدرس های اینترنتی نامرتبط که با محتوایی که کاربران دسکتاپ به آن دسترسی دارند متفاوت است هدایت کنند.

همه ریدایرکت ها بد نیستند—ممکن است برخی از وب سایت ها دامنه خود را تغییر داده باشند، برای مثال، و بخواهند افراد را از دامنه قدیمی به دامنه جدید هدایت کنند. برخی از صفحات نیز ممکن است دیگر وجود نداشته باشند، و باعث می‌شود تا وب‌سایت کاربران را به مرتبط‌ترین صفحه موجود از صفحه‌ای که وجود ندارد هدایت کند.

گوگل به طور خاص سایت هایی را مجازات می کند که کاربران دستگاه های تلفن همراه را به محتوایی هدایت می کنند که موتورهای جستجو قادر به خزیدن آن نیستند. هدایت کاربران به یک URL نامرتبط در دستگاه های تلفن همراه می تواند منجر به تجربه کاربری بد شود، به همین دلیل است که این موضوع در لیست جریمه های گوگل قرار دارد.

14. صفحات درگاه

گوگل صفحات درگاهی را اینگونه تعریف می کند: «سایت ها یا صفحاتی که برای رتبه بندی برای جستجوهای خاص و مشابه ایجاد شده اند.» اغلب، این صفحات به محتوایی منجر می شوند که به اندازه نقطه پایانی مفید نیستند. به عنوان مثال، برخی از صفحات ممکن است فقط برای قیف کردن بازدیدکنندگان به بخش های مرتبط یا قابل استفاده از یک وب سایت وجود داشته باشند.

این صفحات همچنین ممکن است رفتار مخربی در پشت خود داشته باشند، مانند صفحاتی که برای نصب برنامه ها یا کدها بر روی رایانه افراد طراحی شده اند.

اگر مراقب نباشید هر نوع صفحه درگاهی می تواند منجر به جریمه های گوگل شود. اگر از صفحات درگاهی در سایت خود استفاده می کنید، بهتر است آنها را حذف کنید و در عوض محتوای با کیفیت بالا را در سایر صفحات موجود خود قرار دهید.

15. محتوای خراشیده شده

آیا محتوای وب‌سایت‌های دیگر را می‌دزدید و آن را دوباره به‌عنوان متعلق به خودتان قرار می‌دهید؟ اگر چنین است، متوقف شوید. محتوای خراشیده شده شامل:

  • کپی یا بازنشر مطالب از سایت های دیگر.
  • گرفتن محتوا از منابع دیگر و تغییر آن با چند مترادف یا تغییرات جزئی.
  • جاسازی محتوای رسانه ای از سایت های دیگر بدون ارزش افزوده برای کاربر.

البته، گاهی ممکن است اشخاص ثالث محتوای شما را بدزدند و گوگل را به شناسایی محتوای تکراری و متعاقباً مجازات صفحات سوق دهد. به همین دلیل است که باید بررسی کنید که هیچ کس دیگری محتوای شما را خراش نمی دهد.

گوگل اشاره می کند که محتوای تکراری مستقیماً بر حضور وب سایت در موتورهای جستجو تأثیر نمی گذارد. در عوض، سیستم محتوای تکراری را فیلتر می کند.

با اطمینان از اصلی بودن تمام محتوای وب سایت خود، از جریمه شدن برای خراشیدن خودداری کنید.

16. نشانه گذاری نادرست Rich Snippets

داده های ساختاریافته در حال تبدیل شدن به بخش بزرگ تری از SERP ها هستند، و در نتیجه، برخی از صاحبان وب سایت ها با سوء استفاده از داده های ساختاریافته در تلاش برای دستیابی به موقعیت صفر، قصد دارند سیستم را بازی کنند.

از آنجایی که اسنیپت ها بسیار رقابتی هستند، گوگل سوء استفاده از قطعه را بسیار جدی می گیرد. اگر داده‌های ساختاری اشتباه را برجسته کنید، قطعه‌های شما از نتایج جستجو حذف خواهند شد. بدتر از آن، حتی اگر برای اصلاح اشتباهات خود قدم بردارید، بازیابی موقعیت صفر نادر است.

گفته می‌شود، اگر با جریمه نشانه‌گذاری هرزنامه مواجه شدید، کارهایی وجود دارد که می‌توانید برای رفع آن انجام دهید. همچنین می‌توانید هر گونه خطا در قطعه‌ها را با گزارش‌های نتایج غنی Google شناسایی کنید.

17. مجازات های الگوریتمی

برخی از جریمه ها ممکن است دستی نباشند، در این صورت به عنوان جریمه های الگوریتمی به حساب می آیند. این جریمه‌ها خودکار هستند و در گزارش‌های کنسول جستجوی Google ظاهر نمی‌شوند و در صورت ضربه زدن به سایت‌تان، نمی‌توانید درخواست بررسی مجدد ارسال کنید.

ممکن است با مشاهده ترافیک در گوگل آنالیتیکس بتوانید جریمه الگوریتمی را تشخیص دهید. اگر متوجه کاهش شدید و در عین حال جریمه دستی نشدید، سایت شما ممکن است قربانی یک جریمه الگوریتمی شود.

18. حذف دزدی دریایی/DMCA

شما می توانید از هالیوود و صنعت ضبط برای این یکی تشکر کنید. گوگل دزدی دریایی و نقض کپی رایت را مسائل جدی می داند.

در پاسخ به فشار این صنایع قدرتمند (و دولت)، گوگل اکنون سایت هایی را که چندین درخواست برای حذف مطالب دارای حق چاپ دریافت می کنند، جریمه می کند.

اگر محتوایی را در سایت خود پست می‌کنید که ممکن است در این دامنه باشد، بهتر است مرتباً حساب Google Console خود را برای هرگونه اعلان‌های حذف DMCA بررسی کنید.

19. اصطلاحات ماهی

اگر محتوای شما حاوی اصطلاحات ماهیتی است، حتما آنها را حذف کنید.

اگر به طور غیرمنتظره ای این موارد را مشاهده کنید، به احتمال زیاد سایت شما هک شده است، به خصوص وقتی که حاوی لینک های اسپم باشد.

برخی از نظرات کاربران همچنین می توانند شامل این شرایط و پیوندهای هرزنامه مربوطه باشند، بنابراین مطمئن شوید که بخش نظرات شما پاک شده است.

20. چیدمان بالا-سنگین

گوگل می‌داند که بازدیدکنندگان وب‌سایت نمی‌خواهند برای یافتن اطلاعاتی که در جستجوی آن هستند، از میان کوهی از تبلیغات عبور کنند.

در حالی که ممکن است بخواهید با داشتن تبلیغات در جلو و مرکز، درآمد بیشتری از تبلیغات ایجاد کنید، این عمل می تواند بیشتر از اینکه مفید باشد، ضرر دارد.

اگر الگوریتم صفحه‌آرایی گوگل نتواند محتوای مفید کافی را «بالاتر» شناسایی کند، رتبه شما را کاهش می‌دهد. کاربران همچنین اگر محتوای شما را فورا مفید و آموزنده ندانند، سریع‌تر کلیک می‌کنند.

برای حفظ رتبه های بالا، خوانندگان خود را مجبور به جستجوی محتوا نکنید. همه چیز را ساده و کاربرپسند نگه دارید، که به سایت شما کمک می کند تا از جریمه در گوگل جلوگیری کند.

اگر با یک پنالتی GOOGLE ضربه خوردید، چه کاری باید انجام دهید

Google می‌داند که نقض‌ها، به‌ویژه موارد جزئی، می‌توانند غیرعمدی باشند، و آنها در مورد هشدار دادن به مالکان وب‌سایت زمانی که یک اقدام دستی در حسابشان وجود دارد، بهتر شده‌اند. اطمینان حاصل کنید که گزارش کنسول جستجوی Google خود را به طور منظم بررسی می کنید تا مراقب پنالتی هایی باشید که ممکن است از دست داده باشید.

برای رفع یک اقدام دستی، Google توصیه می‌کند این مراحل را دنبال کنید تا سایت خود را به مسیر درست برگردانید:

  • برای جزئیات، پانل توضیحات عملکرد دستی را باز کنید.
  • در آنجا، نوع مشکل و یک توضیح کوتاه و همچنین صفحاتی که با این عمل برخورد کرده اند را مشاهده خواهید کرد.
  • مشکل را در همه صفحات آسیب دیده برطرف کنید (نگران نباشید، آنها لیستی از مراحل را به شما ارائه می دهند). به خاطر داشته باشید که اصلاح فقط برخی از صفحات به شما کمک نمی کند که به نتایج جستجو برگردید.
  • مطمئن شوید که گوگل می تواند به صفحات شما دسترسی پیدا کند. این بدان معناست که آنها را نمی توان توسط paywall، دستورالعمل noindex یا robots.txt مسدود کرد. از ابزار بازرسی URL استفاده کنید تا مطمئن شوید که خزنده ها می توانند به همه صفحات مورد نظر دسترسی پیدا کنند.
  • هنگامی که تمام مشکلات ذکر شده در گزارش خود را برطرف کردید، باید یک درخواست بررسی مجدد ارسال کنید. در درخواست، باید توضیح دهید که چرا یک اقدام دستی دریافت کرده‌اید، مراحل انجام شده برای اصلاح مشکل و اثبات اینکه مشکل را با موفقیت حل کرده‌اید.

به خاطر داشته باشید که بررسی مجدد مدتی طول می کشد. به گفته گوگل، این فرآیند ممکن است چندین روز و گاهی یک هفته طول بکشد. آن‌ها همچنین اشاره می‌کنند که تا زمانی که فرآیند کامل نشده است، نباید درخواست خود را دوباره ارسال کنید—آنها شما را از طریق ایمیل به‌روزرسانی می‌کنند.

همچنین می‌توانید درباره نحوه بازیابی از به‌روزرسانی Google و سایر مجازات‌های خودکار بیشتر بدانید.

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید