سوشال سیگنال چیست؟ چه تاثیری بر سئو دارد؟

سوشال سیگنال

طبق موتورهای جستجو، سیگنال های اجتماعی به اشتراک گذاری، لایک ها و حضور کلی در رسانه های اجتماعی یک صفحه وب هستند. مشابه بک لینک ها، این اقدامات به عنوان نوع دیگری از استناد در نظر گرفته می شود و به رتبه بندی جستجوی ارگانیک صفحه کمک می کند.

رسانه‌های اجتماعی در حال حاضر مستقیماً بر سئوی فروشگاه آنلاین تأثیر می‌گذارند، فراتر از اینکه صرفاً به عنوان یک رسانه برای بازاریابی و جذب مشتری خدمت کنند. به همین دلیل، توسعه یک استراتژی رسانه اجتماعی یکپارچه که بر ترویج کمپین‌ها، فروش و اقلام با ارزش بالا تاکید دارد، برای کسب‌وکارهای تجارت الکترونیکی حیاتی‌تر از همیشه است.

سئو و سیگنال های رسانه های اجتماعی

دسترسی افراد به مطالب مرتبط و با کیفیت هدف اصلی موتورهای جستجو است. موتورهای جستجو از تعداد دفعات وقوع URL در وب برای تعیین کیفیت آن استفاده می کنند. از آنجایی که رسانه‌های اجتماعی به رسانه محبوب‌تری برای ارتباطات آنلاین تبدیل شده‌اند، گوگل و سایر موتورهای جستجو سیگنال‌های اجتماعی را به عنوان نشانه رتبه‌بندی در نظر گرفته‌اند.

شواهد اضافی از اهمیت روزافزون رسانه‌های اجتماعی در رتبه‌بندی جستجو، از همکاری گوگل با توییتر است که شامل توییت‌هایی در نتایج جستجو می‌شود. برخی از نشانه های اجتماعی مرتبط عبارتند از:

  • تعداد ریتوییت ها و توییت ها و همچنین محبوبیت (فالوور) توییترها
  • به روز رسانی فیس بوک
  • گوگل پلاس وان.

همانطور که در ژورنال موتور جستجو آمده است، ذکر در پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند Reddit، StumbleUpon و Tumblr نیز تأثیر بیشتری بر صفحات نتایج موتورهای جستجو دارد.

افزایش سیگنال های اجتماعی نشان دهنده قدرت خوب دامنه است و ارزش URL را نشان می دهد. وقتی تعداد زیادی از کاربران صفحه‌ای را به اشتراک می‌گذارند و لایک می‌کنند، نشان می‌دهد که صفحه واقعی است و حاوی محتوای اساسی یا سرگرم‌کننده است. موتورهای جستجو گاهی اوقات می توانند از روندهای سریع ذاتی در دنیای رسانه های اجتماعی عقب بمانند، بنابراین استفاده از این نبض مهم است.

افزایش سیگنال های اجتماعی

از آنجایی که اکنون اشتراک‌گذاری‌های زیادی در پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی بزرگ صورت می‌گیرد، سیگنال‌های اجتماعی ممکن است به اندازه زمان در صفحه، لینک‌های سرمقاله و کیفیت محتوا برای سئو مهم باشند. برای کسب‌وکارهایی که به دنبال افزایش رتبه‌بندی جستجوی خود هستند، این نشان می‌دهد که ممکن است یک استراتژی جامع رسانه‌های اجتماعی – علاوه بر تمام تاکتیک‌های معمول سئو – نیز مناسب باشد. به عبارت دیگر، استراتژی هایی که برای افزایش تعامل رسانه های اجتماعی طراحی شده اند می توانند رتبه وب سایت شما را در موتورهای جستجو افزایش دهند.

اول از همه، محتوای قوی کلید اصلی است. محتوای ارزشمند، سرگرم کننده یا آموزنده همیشه تعامل مثبت بیشتری نسبت به تبلیغات آشکار یا هرزنامه ایجاد می کند. برخی از استراتژی های آزمایش شده و واقعی برای افزایش صدای سیگنال های اجتماعی شما عبارتند از:

  • پست روزانه: نام تجاری خود را در صدر اخبار رسانه های اجتماعی نگه دارید.
  • **از تصاویر استفاده کنید:**تصاویر نرخ تعامل را برای همه انواع رسانه های اجتماعی بسیار افزایش می دهد.
  • گوش کنید: آنچه را که مردم در مورد برند شما می گویند بشنوید و به انتقادات به شیوه ای سازنده و مثبت پاسخ دهید.
  • مانیتور: چندین برنامه بازاریابی رسانه اجتماعی رایگان وجود دارد که اشتراک‌گذاری‌ها، توییت‌های مجدد، لایک‌ها و کلمات کلیدی مرتبط با برند شما را ردیابی می‌کنند.
  • مسابقات: مسابقات و هدایا راه بسیار خوبی برای افزایش علاقه به برند شما هستند.
  • مشارکت: پیوندها را به اشتراک بگذارید و محتوای اصلی را با سایر مارک های محبوب تولید کنید.
  • پوشش همه پایگاه های رسانه های اجتماعی: تولید محتوا برای همه سایت های رسانه های اجتماعی برتر.

سیگنال‌های اجتماعی معیار دیگری در زمینه پیچیده و مرموز SEO هستند. موتورهای جستجوی اصلی سفید، جعبه های سیاه هستند، این امر اجتناب ناپذیر است که گپ رسانه های اجتماعی بر محبوبیت یک وب سایت تأثیر بگذارد. تعامل رسانه های اجتماعی را افزایش دهید و سایت شما ممکن است به رتبه های بالای آن برسد.

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید