چاپ افست اصفهان

چاپ افست در اصفهان

قیمت چاپ افست اصفهان

چاپ افست که به آن لیتوگرافی افست نیز گفته می شود، روشی برای چاپ تولید انبوه است که در آن تصاویر روی صفحات فلزی (افست) به پتوها یا غلتک های لاستیکی و سپس به رسانه های چاپی منتقل می شوند. رسانه چاپی، معمولاً کاغذ، در تماس مستقیم با صفحات فلزی قرار نمی گیرد. این باعث افزایش طول عمر صفحات می شود. علاوه بر این، لاستیک منعطف به آسانی با سطح رسانه چاپی مطابقت دارد، و این امکان را می دهد که فرآیند به طور موثر بر روی رسانه های با سطح ناهموار مانند بوم، پارچه یا چوب استفاده شود. مزیت اصلی چاپ افست کیفیت تصویر بالا و ثابت آن است. این فرآیند را می توان برای کارهای کوچک، متوسط یا با حجم بالا مورد استفاده قرار داد. قیمت چاپ افست در اصفهان در تیراژ بالا بسیار با صرفه است.

امروزه دو نوع ماشین چاپ افست برای چاپ رایج است: چاپ افست ورق و چاپ افست وب. در چاپ افست ورق، صفحات جداگانه کاغذ به دستگاه وارد می شود. صفحات را می توان از قبل به اندازه چاپ نهایی برش داد یا پس از چاپ برش داد. در چاپ افست تحت وب، از ماشین های بزرگتر و با سرعت بالاتر استفاده می شود. اینها با رول های بزرگ کاغذ تغذیه می شوند و صفحات جداگانه جدا شده و سپس بریده می شوند. چاپ افست برگه ای برای کارهای ثابت کوچک و متوسط مانند کتاب های چاپ محدود رایج است. چاپ افست وب برای نشریات با تیراژ بالا که محتوای آنها اغلب تغییر می کند، مانند روزنامه های شهری مقرون به صرفه تر است.

فرایند چاپ افست اصفهان

فرایند چاپ افست اصفهان

چاپ افست چگونه کار می کند
اولین سیلندر مورد استفاده در فرآیند چاپ افست سیلندر “پلیت” است. این استوانه نازک یک صفحه پلاستیکی یا آلومینیومی در اطراف خود دارد. هر بشقاب با توجه به متن و تصاویری که قرار است روی کاغذ چاپ شود سفارشی می شود. سیلندر صفحه از قبل پردازش شده است تا تصاویر جوهر را جذب کنند و آب را دفع کنند. هنگامی که سیلندر صفحه می چرخد، با غلتک هایی که جوهر و آب را اعمال می کنند تماس پیدا می کند.

سیلندر دوم سیلندر «پتوی افست» است. این استوانه دارای یک پتو لاستیکی در اطراف خود است و در جهت مخالف سیلندر صفحه ای می چرخد. هنگامی که هر دو سیلندر روی یکدیگر غلت می زنند، آب با فشار خارج می شود و جوهر روی پتو لاستیکی منتقل می شود. این یک تصویر آینه ای از طراحی جوهر ایجاد می کند.

سومین استوانه در فرآیند لیتوگرافی افست، استوانه “امپرسیون” است. ساخته شده از فولاد تمیز، در جهت مخالف سیلندر پتو می چرخد. سیلندر قالب گیری جوهر را با فشار دادن کاغذ به پتوی لاستیکی منتقل می کند.

دستگاه های چاپ افست سریع و کارآمد هستند – می توانند تا 18000 برگ در ساعت چاپ کنند. با هر برگه حاوی حداکثر 48 صفحه از محتوای A4 یا به اندازه حرف. یک دستگاه چاپ افست معمولی می تواند هشت صفحه را در یک برگه چاپ کند – که تقریباً 120000 صفحه در ساعت ترجمه می شود!

مزایای چاپ افست

  • مقرون به صرفه ترین روش برای کارهای چاپی بزرگ
  • هرچه بیشتر چاپ کنید، قیمت هر صفحه ارزان تر است
  • می تواند طیف گسترده ای از انواع کاغذ را با پرداخت های سفارشی در خود جای دهد
  • جوهرهای فلزی، فلورسنت و سایر جوهرهای سفارشی موجود است
  • بالاترین کیفیت چاپ ممکن با جزئیات دقیق و وفاداری رنگ

در چاپ افست تجاری، هر چه بیشتر چاپ کنید، هزینه کمتری پرداخت می کنید. پس از هزینه اولیه در هنگام نصب، فقط چند سنت برای هر ورق برای کاغذ و جوهر هزینه خواهید کرد. اگر به چاپ بروشورها، بروشورها، کتابچه ها، خبرنامه ها و سایر مطالب در حجم زیاد نیاز دارید، چاپگر اداری یا حتی یک چاپگر دیجیتال حرفه ای راه خوبی نیست. کارایی کمتر و هزینه بیشتری دارند.

اگر نیاز به چاپ سریع یک دسته بزرگ دارید، چاپ افست می تواند این کار را انجام دهد. هنگامی که طرح اولیه به سیلندر صفحه منتقل شد، چاپ روی کاغذ فقط چند ثانیه طول می کشد.

چاپ افست حروف برجسته، جزئیات دقیق و تصاویری با رنگ های غنی و دقیق تولید می کند. یک چاپگر معمولی نمی تواند با این سطح کیفیت بالا مطابقت داشته باشد.

چاپ عمده اصفهان

چاپ عمده یا چاپ افست به دلیل کیفیت استثنایی، فرآیندی است که در بسیاری از صنایع مورد توجه قرار گرفته است و آن را به انتخابی ایده آل برای افزایش ارزش محصولات، بسته بندی ها و نشریات مختلف تبدیل می کند.

بر خلاف سایر تکنیک‌های چاپ، چاپ افست به دلیل توانایی آن در تولید تصاویر واضح، واضح و ثابت که آثار هنری اصلی را با دقت به تصویر می‌کشد و در عین حال توانایی چاپ حجم زیادی از مواد را به طور کارآمد حفظ می‌کند، محبوب است.

اما اگر این فرآیند چاپ را برای پروژه بسته بندی خود در نظر می گیرید، لازم است بدانید که چگونه کار می کند و چه چیزی آن را به گزینه ای عالی تبدیل می کند. بنابراین در این مقاله، از مراحل پیش از چاپ، چاپ و پس از چاپ شروع به این جزئیات خواهیم کرد.

با درک زیر و بم چاپ افست، می توانید هنگام تصمیم گیری در مورد انتخاب مناسب برای پروژه بسته بندی خود، تصمیم آگاهانه بگیرید.

لیتوگرافی افست در مقابل چاپ دیجیتال

چاپ افست و دیجیتال دو تکنیک متمایز با ویژگی ها و مزایای منحصر به فرد هستند. تفاوت های اصلی بین این دو شامل موارد زیر است:

  • فرآیند چاپ: چاپ افست از صفحات برای انتقال جوهر بر روی یک پتو لاستیکی استفاده می‌کند، که سپس جوهر را روی کاغذ اعمال می‌کند، در حالی که چاپ دیجیتال مستقیماً جوهر را با استفاده از یک فایل الکترونیکی اعمال می‌کند.
  • کیفیت: چاپ دیجیتال می تواند تصاویر با کیفیت خوبی تولید کند اما با جزئیات واضح و رنگ های زنده لیتوگرافی مطابقت ندارد.
  • هزینه: برای چاپ های بزرگ، لیتوگرافی افست می تواند هزینه واحد کاهش یافته را با مقادیر بالاتر ارائه دهد. از طرف دیگر، دیجیتال برای چاپ های کوچکتر بهتر است.
  • زمان گردش: چاپ دیجیتال زمان تنظیم صفحه ندارد و فرآیند چاپ سریعتر است.
  • سفارشی سازی: چاپ دیجیتال امکان سفارشی سازی و شخصی سازی بیشتر را فراهم می کند، از جمله چاپ داده های متغیر، که لیتوگرافی افست نمی تواند به آن دست یابد.
چاپ دیجیتال چاپ افست
فرآیند چاپ مستقیماً روی کاغذ چاپ می کند جوهر را از طریق پتو لاستیکی روی کاغذ منتقل می کند
کیفیت چاپ حدود به چاپ 4 رنگ با کیفیت بالاتر
قیمت تمام شده برای چاپ کم حجم ارزان تر است در حجم بالاتر کاهش می یابد
زمان چرخش زمان چرخش سریع تر، زمان راه اندازی کمتر زمان راه اندازی طولانی تر و زمان خشک شدن جوهر
سفارشی‌سازی نسخه‌های مختلف چاپ متغیر مجاز است بدون چاپ متغیر به دلیل صفحات جوهر از پیش ساخته شده

به طور کلی، هر دو تکنیک دارای مزایا و معایبی هستند، بنابراین در نهایت به نیازهای خاصی بستگی دارد که بهترین تناسب با پروژه شما دارد. اگر می خواهید در مورد چاپ دیجیتال بیشتر بدانید، ما شما را تحت پوشش قرار می دهیم! با این حال، اگر می خواهید به یادگیری در مورد لیتوگرافی افست ادامه دهید، بیایید به مراحل مختلف چاپ آن برویم.

چاپ افست اصفهان در آژانس تبلیغاتی لایت

آژانس تبلیغاتی لایت که یک شرکت تبلیغاتی شناخته شده می باشد با ارائه خدمات انواع چاپ تقویم، سر رسید، ست اداری، فاکتور، کارت ویزیت و سایر موارد چاپی در خدمت شما عزیزان می باشد. تمامی مراحل چاپ از صفر تا صد توسط ما انجام می شود. شما تنها کافیست ایده ی خود را بیان نمایید. طراحی می کنیم، پیشنهادات شما را می شنویم و در نهایت چاپ می کنیم. چنانچه قصد مشاوره دارید با شماره ی 09364789055 تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید