اصول بازاریابی چیست؟

اصول بازاریابی

برای موفقیت هر کسب و کاری، یک استراتژی بازاریابی خوب حیاتی است. در اصطلاح، بازاریابی به معنای ارائه اطلاعات به مشتریان بالقوه در مورد محصولات یا خدمات شما و دلایلی است که آنها باید شرکت شما را انتخاب کنند.

بازاریابی خوب به مشتریان آموزش می دهد تا بتوانند محصولات مورد نظر خود را بیابند، انتخاب های بهتر و آگاهانه تری در مورد محصولات داشته باشند و بیشترین ارزش را از آنها بگیرند. بازاریابی به تسهیل مبادلات بین خریداران و فروشندگان برای منافع متقابل برای هر دو طرف کمک می کند.

چندین دهه است که همین اصول بازاریابی وجود داشته است. چهار اصل بازاریابی وجود دارد که به عنوان 4Ps شناخته می شوند. با ترکیب این چهار اصل به روش های مختلف، می توانید یک هم افزایی بین هر چهار اصل ایجاد کنید که باعث پذیرش محصول در بین مخاطبان هدف شما می شود.

آنها به یکدیگر وابسته هستند و با هم کار می کنند تا تمام بخش های یک برنامه بازاریابی را تکمیل و هماهنگ کنند. ترکیب این چهار اصل سیال است و به تیم بازاریابی این امکان را می دهد که بر اساس شرایط بازاریابی و آنچه که برای مخاطب هدف بهترین است، بر هر حوزه ای که لازم است تأکید کند.

4 اصل اساسی بازاریابی عبارتند از محصول، قیمت، مکان و تبلیغ. همراه با مقاله ای دیگر از آژانس تبلیغاتی لایت باشید تا با اصول بازاریابی آشنا شوید.

محصول

محصول یکی از اساسی ترین اصول بازاریابی است. محصول می تواند خدماتی باشد که شما ارائه می دهید یا کالایی. اگر می خواهید محصولی را بفروشید که سودآور باشد، باید تحقیقات کاملی انجام دهید و مشتری خود و آنچه را که احتمالاً برای آنها جذاب است، درک کنید. شما باید کیفیت محصول خود، میزان ایمن بودن محصول و نقطه فروش آن را در نظر بگیرید.

قیمت

این نیاز به تحقیق کامل بازار دارد که به عنوان قیمت گذاری بازارگرا شناخته می شود. درک اینکه مشتریان شما مایل به پرداخت چه چیزی هستند و قیمت همان نوع محصول ارائه شده توسط رقبای شما بسیار مهم است. قبل از تعیین قیمت باید ارزش بازار را تعیین کنید.

محل

این جایی است که محصولات یا خدمات شما در دسترس مشتری قرار می گیرد، خواه این یک فروشگاه باشد یا یک وب سایت آنلاین یا هر دو. شما باید به این فکر کنید که چه چیزی برای مشتریان شما از نظر موقعیت مکانی مناسب است و چگونه مشتریان بالقوه خود را به موقعیت مکانی خود متصل کنید. از آنجایی که افراد بیشتری از اینترنت برای تهیه محصولات و خدمات استفاده می کنند، حضور دیجیتالی می تواند تفاوت بزرگی در موفقیت شما ایجاد کند.

تبلیغ

این شامل افزایش آگاهی در مورد شرکت، برند، محصولات یا خدمات ارائه شده شما است. شما باید اطلاعاتی در مورد محصولات خود و دلایل استفاده از آنها ارائه دهید. این شامل برقراری ارتباط با مخاطبان هدف شما و جذاب کردن محصول شما برای آنها است. تبلیغ موثر محصول یا خدمات شما برای موفقیت هر کسب و کاری بسیار مهم است.

چندین راه برای تبلیغ برند شما وجود دارد؛ این ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • تبلیغات – این ممکن است شامل تبلیغات رسانه های اجتماعی، تلویزیون یا مجله باشد.
  • بازاریابی ایمیلی – این شامل برقراری ارتباط یا تبلیغات از طریق ایمیل است.
  • تبلیغات فروش – این ممکن است شامل تبلیغات کوتاه مدت یا معاملات برای مشتریان یا مشتریان احتمالی باشد.
  • بازاریابی جستجو – بازاریابی جستجو، تولید سرنخ از موتورهای جستجو به منظور هدایت ترافیک وب سایت به وب سایت یا محصول شما است.
  • بازاریابی مستقیم – این زمانی است که شما مستقیماً با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار می کنید.
  • روابط عمومی – این شامل ارائه یک تصویر مطلوب از نام تجاری شما است.

اصول بازاریابی از 4 اصل به 7 اصل در سال 1981 گسترش یافت، بنابراین برخی از کسب و کارها استفاده از 7Ps را مفید می دانند که شامل موارد زیر نیز می شود:

7 اصل بازاریابی

مردم

استخدام افراد ماهر و افراد مناسب برای کار، برای موفقیت هر کسب و کاری مهم است. خدمات خوب به مشتریان نیز مهم است – گوش دادن به مشتریان و پاسخگویی به نیازهای آنها.

فرایند

فرآیند، تجربه کامل مشتری از خدمات یا محصول از ابتدا تا انتها است. این شامل تحویل محصول و مراقبت های پس از آن است که مشتری محصول یا خدمات خود را که شما ارائه می کنید دریافت کرده است. مشتریان راضی و خوشحال به کسب و کار شما کمک می کند که رشد کند. و این رشد به خاطر شهرتی است که کسب می کنید.

بسته بندی

بسته بندی به این اشاره دارد که چگونه محصولات یا خدمات شما به مردم ارائه می شود و چه تاثیر اولیه ای برای مشتریان خود ایجاد می کنید. بسته بندی به گونه ای که محصول شما را جذاب و متمایز کند ممکن است به این معنی باشد که محصول شما توانسته از میان رقبای خود انتخاب شود.

شواهد فیزیکی

مهم است که محیطی که محصولات یا خدمات شما در آن ارائه می شود جذاب و کاربرپسند باشد. این همچنین شامل فکر کردن بیشتر در مورد بسته بندی شما می شود. این شامل همه چیزهایی است که مشتری هنگام تعامل با کسب و کار شما می بیند.

شواهد فیزیکی به مشتری بالقوه شما قبل از خرید اطلاعاتی در مورد محصول شما می دهد، به عنوان مثال جایی که آنها می توانند آن را امتحان کنند یا قبل از خرید نتایج را ببینند، آن را برای آنها جذاب تر می کند و اعتماد آنها را جلب می کند. این همچنین شامل نظرات مشتریان و تعاملات کارکنان با آنها در فروشگاه ها می شود.

اصول مدیریت بازاریابی چیست؟

مدیریت بازاریابی کسب و کارهای کوچک مبتنی بر مجموعه ای از اصول است که شامل وظایفی از برنامه ریزی تا ایجاد تبلیغات و نگهداری طولانی مدت است. این می تواند بسته به صنعتی که در آن هستید و مخاطبان هدف شما متفاوت باشد. بسیاری از مدیریت بازاریابی کسب و کارهای کوچک به ایجاد علاقه مصرف کننده بستگی دارد. همچنین شامل ایجاد تبلیغات و عملیات روزانه استراتژی بازاریابی است.

دانش – درک اینکه مصرف کنندگان چه می خواهند و بهترین راه رسیدن به آنها مهم است. باید درک درستی از اینکه پیام شما باید چه باشد و چرا، و اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تبلیغات برای شرکت چیست.
سازمان – توسعه برنامه های بازاریابی بخش کلیدی مدیریت بازاریابی کسب و کارهای کوچک است. طرح‌ها باید ابتکارات هر کمپین پیشنهادی، هزینه‌های مشتری و بازده را مشخص کنند. توسعه روابط با شرکای بازاریابی می تواند منجر به تامین مالی جزئی یا کامل تبلیغات شود.
خلاقیت – خلاقیت در تبلیغات برای مشاغل کوچک مهم است زیرا اغلب آنها بودجه یا منابعی را که شرکت های بزرگ در اختیار دارند ندارند.
کارآمدی – هر طرح کمپین باید توزیع شود، که شامل استخدام افراد برای توزیع آگهی‌ها، شواهد برای مجلات، تحویل فایل‌های ضبط شده به ایستگاه‌های تلویزیونی و رادیویی، و قرار دادن آگهی‌ها در نشریات است.
سازگاری – نظارت مستمر بر پیشرفت هر کمپین مهم است. این ممکن است شامل تغییر تبلیغات و توزیع مجدد در صورت لزوم باشد. نگهداری و انطباق مداوم یک اصل مدیریت بازاریابی است که به موفقیت مداوم هر کسب و کار کوچک کمک می کند.

در اصول بازاریابی چه می آموزید؟

بازاریابی شامل درک نحوه ارتباط با مصرف کننده است. شما یاد خواهید گرفت که چگونه محصولات و خدماتی را ایجاد کنید که به مصرف کنندگان خدمت کنند و محصولات و خدمات را به گونه ای ارائه دهید که ارزش را بهینه کند. با مطالعه اصول بازاریابی، مسئولیت کسب درآمد برای شرکت و جلب رضایت مشتریان خود را یاد خواهید گرفت.

داشتن درک خوب از این فرآیند به اطمینان از موفقیت کسب و کار شما کمک می کند. شما در مورد فرآیند بازاریابی و طیف وسیعی از تصمیمات بازاریابی که یک سازمان باید برای فروش محصولات و خدمات خود اتخاذ کند، آشنا خواهید شد. این به شما کمک می کند تا یاد بگیرید که مانند یک بازاریاب فکر کنید و درک کنید که تمرکز بازاریابی باید روی مصرف کننده باشد.

بازاریابی یکی از صنایعی است که به سرعت در حال رشد است و فرصتی برای خلاقیت و استراتژیک بودن است. هدف نهایی داشتن مشتری راضی است. با هماهنگ کردن اصول بازاریابی با بازار مشتری هدف، می توانید به این هدف برسید و کسب و کار خود را توسعه دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید