طراحی حرفه ای لوگو

سفارش طراحی لوگو حرفه ای

لوگو یک نمایش گرافیکی یا بصری از یک شرکت، سازمان، محصول یا برند است. علت طراحی لوگو این است که به صورت بصری با هویت و شخصیت یک محصول، شرکت یا سازمان ارتباط برقرار نمایید. لوگوها معمولاً از ترکیبی از متن و نمادها یا تصاویر تشکیل شده اند. آنها برای شناخت برند و ایجاد یک نمایش بصری به یاد ماندنی که یک شرکت را از رقبای خود متمایز می کند استفاده می شود. لوگوها را می توان در مواد بازاریابی مختلف، وب سایت ها، محصولات و اقلام تبلیغاتی یافت. فلذا طراحی لوگو یکی از ارکان اصلی و تشکیل دهنده ی یک برند می باشد. در یک شرکت طراحی لوگو همواره سعی می شود که مطابق با نیاز یک کسب و کار لوگویی طراحی شود که بیان کننده ی تمام هویت آن باشد. و این موضوع قطعا نیازمند دانش و تجربه ای است که طی سال های متمادی حاصل می شود. سفارش طراحی لوگو حرفه ای از خدمات شرکت تبلیغاتی لایت می باشد که میزبان کسب و کارهای متعددی در طی سال های گذشته بوده است.

اهمیت طراحی لوگو در کسب و کار چیست؟

طراحی لوگو در کنار طراحی سایت در اصفهان از دیرباز اهمیت خود را داشته است و اغلب کسب و کارها برای خود یک لوگو طراحی کرده اند. در این قسمت به بررسی دلایل اهمیت طراحی لوگو می پردازیم:

ایجاد حس وفاداری به برند

زمانی که یک لوگو برای یک برند طراحی می شود، یک پیوند عاطفی قوی با مصرف کنندگان و مشتریان ایجاد می شود و باعث می شود که حس وفاداری به برند تقویت شود. بعد از اینکه مشتری محصولات و خدمات یک برند را تجربه می کند، اگر طراحی لوگو به خوبی صورت گرفته باشد تداعی کننده ی تجربیات خوب مشتری خواهد بود و موجب می شود که مجدد به محصولات و خدمات مراجعه نماید و برند را به دیگران معرفی کند.

ایجاد سازگاری و انسجام

یک لوگو در یک سازمان سنگ بنای تبلیغات و برندسازی می باشد. زمانی که لوگو در بخش های مختلف تبلیغی یک کسب و کار از کارت ویزیت گرفته تا وبسایت را می بیند، یک ارتباط منسجم احساس می کند و جنبه های مختلف تبلیغاتی را به هم پیوند می دهد. با طراحی حرفه ای یک لوگو یک هماهنگی در میان تمام بخش ها در فرایند تبلیغ شرکت ایجاد می شود. همین نظم ذهن مشتری را هم نظم می دهد و جذب کننده خواهد بود.

ارتباطات

یک لوگو می تواند به طور موثر ارزش ها، شخصیت و پیام یک برند را به اشتراک بگذارد. این می تواند به صورت بصری ماهیت یک شرکت و آنچه را که نشان می دهد منتقل کند و ارتباط و درک آن را برای مصرف کنندگان آسان تر کند. با طراحی لوگو به مخاطب خود می فهمانید که در چه زمینه ای فعالیت می کنید و از چه ارزش هایی پیروی می نمایید. رساندن این مفهوم کار تخصصی است که توسط طراحان حرفه ای انجام می شود.

حرفه ای بودن

زمانی که یک لوگو به صورت حرفه ای طراحی می شود، نشانگر حرفه ای بودن یک مجموعه را می رساند و اینگونه القا می کند که این کسب و کار جدیت دارد و به جزئیات توجه زیادی دارد. در مقایسه با شرکتی که به نکات لازم در طراحی یک لوگو دقت نکرده است، شما با داشتن یک لوگوی حرفه ای به خوبی می توانید برای خود یک پرستیژ حرفه ای ارائه دهید. نماد کسب و کار در راس برندینگ مجموعه قرار می گیرد که اهمیت بالایی دارد.

ایجاد تمایز

برای رقابت با مشتریان در یک بازار، زمانی که لوگوی منحصر به فرد خود را داشته باشید به سادگی می توانید خود را نسبت به دیگران متمایز نشان دهید. طراحی حرفه ای لوگو باعث می شود که در ذهن مشتریان ماندگارتر باشید و سریع تر شناسایی شوید. اگر به برندهای معروفی مثل اپل دقت کنید، با لوگویی که طراحی کرده اند به خوبی حس تمایز را القا می کند و تمام ارزش هایی که در پس ذهن خود دارد را ارائه می دهد.

شناخت برند

هویت یک کسب و کار با لوگوی آن مجموعه ارتباط تنگاتنگی دارد. با این نمایش بصری، شرکت و نام تجاری در ذهن شکل می گیرد. با طراحی حرفه ای یک لوگو یک تصویر واضح از یک برند در ذهن مخاطبان به وجود می آید که ارزش زیادی دارد. مردم بعد از تجربه ی استفاده از محصول و خدمات شما با دیدن لوگوی شما یاد و خاطره ی آن در ذهنش تداعی می شود. 

چاپ داده های متغیر

به عنوان یکی از انواع چاپ دیجیتال، چاپ داده های متغیر (VDP) سفارشی سازی را بر اساس واحد ارائه می دهد. ممکن است در یک سند تبلیغاتی نیاز به داده های متغیر داشته باشید. با چاپ دیجیتال در اصفهان به راحتی می توانید این داده های متغیر را اعمال نمایید.

در شرکت تبلیغاتی لایت ما در کنار شماییم تا با طراحی لوگو برند شما را در یاد و خاطره ی کسب و کار شما را در ذهن مشتریان رقم بزنیم.

لایت؛ چراغ راه کسب و کار شما

نکاتی که در هنگام طراحی لوگو باید توجه کنیم

با توجه به اهمیت لوگو در یک سازمان، در هنگام طراحی یک لوگو باید توجه داشته باشیم که به هدف نهایی طراحی دست پیدا کنیم. وگرنه ممکن است تاثیرات عکس داشته باشد. از مهمترین موضوعاتی که باید توجه داشته باشیم، درک دقیق از هدف، ماموریت و مشتریان هدف یک برند می باشد. اگر به این سه عنصر دقت نماییم، تاثیر بالایی در طراحی نهایی لوگوی ما خواهد داشت. دومین موضوعی که باید توجه کنیم سادگی لوگو است. اگر لوگو ساده باشد تشخیص آن راحت خواهد بود و به آسانی در ذهن مشتریان باقی می ماند. اگر به لوگوهای بین المللی و معروف توجه کنیم سادگی را متوجه می شویم. لوگوی شرکت اپل تنها شکل یک سیب نیمه خورده است. و این شکل در ذهن خیلی از افراد قرار گرفته است. بر خلاف آن، لوگوهایی وجود دارد که داخل آن انواع شکل و متن وجود دارد که به یاد سپاری را بسیار دشوار می کند. انحصار گرایی در طراحی نکته ی دیگری است که باید توجه کنید. زمانی می توانید متمایز جذب کننده باشید که طراحی لوگوی شما منحصر به فرد باشد. نکته ی سوم در طراحی این است که وقتی در رسانه های مختلف مورد استفاده قرار گرفت، قابلیت استفاده داشته باشد. حتما توجه کنید که لوگوی شما چه در سایز بزرگ و چه در سایز کوچک قابل شناسایی باشد و به درستی نمایش داده شود. خیلی از لوگوها وقتی که سایزش کوچک می شود اصلا قابل شناسایی نیستند. انتقال پیام و ارزش یک سازمان توسط لوگو از نکات خیلی مهم دیگری است که باید به آن توجه کنید. از نمادها، رنگ ها و فونت ها باید طوری استفاده کنید که انتقال پیام به آسانی صورت بگیرد. زیبایی لوگو را جدی بگیرید. لوگو باید جذاب باشد. طرح و رنگها طوری در کنار هم قرار بگیرند که چشم نواز شوند.

طراحی لوگو به طور کلی یک فرایند خلاقانه است که طراح باید تحقیق زیادی نسبت به آن انجام دهد و با آزمون و خطا و مشورت گیری از مشتری این فرایند را تکمیل نماید.

قیمت طراحی لوگو حرفه ای

سفارش لوگو حرفه ای

سرمایه گذاری در زمینه ی ظاهر کسب و کار از عوامل بسیار مهم رشد کسب و کار می باشد که زیر شاخه ی طراحی گرافیک قرار می گیرد. در صوت زیر به اهمیت طراحی گرافیک پرداخته ایم.

طراحی لوگو می تواند یک کسب و کار را به صورت حرفه ای جلوه دهد. در شرکت تبلیغاتی لایت انواع و اقسام لوگو توسط طراحان با تجربه صورت می گیرد.

مراحل طراحی لوگو چیست؟

تحقیق و تجزیه و تحلیل

در این مرحله باید با مشتری همکاری کرده و نیازهای و هدف های برند را درک کنید. با بررسی بازار، رقبا و مشتریان هدف، به دست آوردن ایده ها و ارزش هایی که باید به لوگو منعکس شوند، اهمیت دارد.

اسکچ

ایده های خود را به صورت طرح های ساده و خلاصه بر روی کاغذ یا با استفاده از ابزارهای طراحی میکس کنید. در این مرحله میتوانید برنامه ریزی نمایید و به دنبال الگو و راه حلهای مختلف برای لوگو باشید.

طراحی اولیه

از خرکش های نرم افزارهای طراحی مانند Adobe Illustrator یا Photoshop استفاده کنید و طرح های خود را در محیط دیجیتال ایجاد کنید. در این مرحله به استفاده از اشکال، خطوط، رنگ ها و فضاها توجه کنید و متوجه شکل نهایی لوگو خود شوید.

بازخورد و تجزیه و تحلیل

نمونه های طراحی اولیه را به مشتری یا همکاران خود نشان دهید و بازخورد آنها را بگیرید. تغییرات لازم را بر اساس بازخورد اعمال کنید و سعی کنید تا به طرح نهایی برسید.

تکمیل و اجرا

به عنوان مرحله نهایی از طراحی لوگو، طرح نهایی را با جزئیات و رنگ های دقیق پر کنید. اطمینان حاصل کنید که لوگو در تمام اندازه ها قابل استفاده است و در هر نوع محیط چاپ یا دیجیتالی با کیفیت باقی می ماند.

حفظ و مراقبت

بعد از اینکه لوگو ایجاد شده است ، لازم است آن را در فرمت های مناسب (مانند PNG ، SVG ، EPS) ذخیره و با دقت استفاده کنید. هنگام استفاده از لوگو در پروژه ها مختلف ، حفظ سازگاری همیشگی از لوگو را در نظر بگیرید.

به یاد داشته باشید که طراحی لوگو باید همیشه در تغییر و تکامل باشد. لوگو ممکن است در طول زمان نیاز به به روز رسانی و تغییر داشته باشد، بنابراین مراقب باشید تا با محدودیت های زمانی و نیازهای برند در آینده هماهنگ باشید.

نرخ طراحی لوگو

آشنایی با انواع طراحی لوگو

اگر به دنبال طراحی لوگو برای سازمان و مجموعه و محصول خود می باشید، لازم است که بدانید ما انواع لوگو داریم که هر کدام جایگاه خود را دارند. قبل از اینکه سفارش طراحی لوگو بدهید، در ادامه با انواع لوگوها آشنا شوید.

انواع طراحی لوگو عبارتند از:

 • لوگوهای نمادین: این لوگوها شامل نمادها و آیکون‌ها هستند که بدون استفاده از حروف و کلمات، شخصیت و هویت برند را نشان می‌دهند. این نوع لوگوها معمولاً بسیار ساده و قابل شناسایی هستند.
 • لوگوهای اسمی: این لوگوها از حروف و کلمات برای نمایش نام برند استفاده می‌کنند. طراحی این لوگوها معمولاً بر اساس نوع و فونت منحصر به فرد استفاده شده در نام برند صورت می‌گیرد.
 • لوگوهای ترکیبی: این نوع لوگوها شامل ترکیبی از نمادها و حروف برای نمایش هویت برند هستند. طراحی این لوگوها امکان انتقال پیام‌های چندگانه را فراهم می‌کند.
 • لوگوهای امضا: این لوگوها مشابه امضای شخصی هستند و بیشتر در برندهای شخصی و کسب و کارهای کوچک استفاده می‌شوند. طراحی این لوگوها معمولاً شامل استفاده از قلم راه‌راه و خطوط خوش‌نویسی است.
 • لوگوهای انیمیشنی: این لوگوها شامل حرکات و انیمیشن‌ها هستند که به طراحی لوگو زنده و جالب تر می‌کند. این نوع لوگوها ممکن است برای برندهایی که در صنعت های دیجیتالی فعالیت می‌کنند مناسب باشند.
 • لوگوهای متنی: در این نوع لوگوها تمرکز بر روی طراحی خاص حروف و کلمات است. از طریق استفاده از فونت های منحصر به فرد و تنظیمات ترکیب رنگ، طراحی متن لوگو بسیار کاربردی است.

هر نوع لوگو مزایا و محدودیت های خود را دارد و باید با توجه به استراتژی برند و نیازهای شرکت، انتخاب و طراحی شود.

شرکت طراحی لوگو

قیمت طراحی لوگو

آژانس تبلیغاتی لایت که یک شرکت تبلیغاتی به حساب می آید توانسته تا در طول سال های متمادی میزبان کسب و کارهای متعددی باشد. طراحی لوگو از خدماتی است که برای انواع محصولات، سازمان ها، کسب و کارها ارائه داده است. و نمونه کارهای خلاقانه ای را در اختیار مشتری قرار داده است. برای مشاهده نمونه کارهای طراحی لوگو اینجا را کلیک کنید. تعرفه و نرخ طراحی لوگو بستگی به عوامل متعددی دارد. سابقه ی طراح، نوع لوگو و تعداد اتود هایی که زده می شود تماما بر روی قیمت اثر می گذارد. برای اطلاع از قیمت دقیق با ما تماس بگیرید.

12 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • ببخشید شما لوگو متحرک هم درست می کنید؟ ازونایی که آخر کلیپ های تبلیغاتی می ذارن

  پاسخ
  • مجتبی جعفری
   ۵ آذر ۱۴۰۲ ۱۱:۴۳

   بله. لوگو متحرک یا لوگوموشن یکی از خدماتی است که ارائه می دهیم. برای دریافت خدمات لوگوموشن تماس بگیرید.

   پاسخ
 • سلام
  یه لوگو میخام برا یه کسب و کاری که تازه شروع کردم. چطور ثبت سفارش انجام بدم؟

  پاسخ
 • سلام و احترام
  بعد از طراحی لوگو باید جایی ثبت بشه؟

  پاسخ
  • مجتبی جعفری
   ۱۱ دی ۱۴۰۲ ۰۸:۵۰

   سلام و احترام جناب غزالی
   معمولا نیاز به ثبت نیست. ولی گاهی در موارد خاص در مرکز ثبت اختراعات ثبت می شود.

   پاسخ
 • من خودم حس کردم ، تا وقتی که آدم لوگو برای کسب و کارش نداشته باشه خیلی نمیتونه به بقیه بشناسونه.

  پاسخ
  • مجتبی جعفری
   ۱۱ دی ۱۴۰۲ ۰۸:۴۳

   دقیقا به نکته ای اشاره کردین که عین واقعیته. داشتن یک نماد بصری کمک زیادی برای شناساندن یک برند می نماید.

   پاسخ
 • من از خدمات طراحی لوگو که آژانس لایت برای مجموعه مون انجام داد بسیار سپاسگذارم. کار قشنگی در اومد

  پاسخ
 • هزینه ی طراحی لوگویی که شکل و کلمه با هم باشن چقدر درمیاد؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

4.4/5 - (10 امتیاز)