طراحی گرافیک اصفهان

طراحی گرافیک اصفهان

طراحی گرافیک در اصفهان

طراحی گرافیک فرایند ایجاد و تولید طرح های گرافیکی است که شامل طراحی لوگو، بسته بندی، بروشور، کاتالوگ، تبلیغات، کارت ویزیت و سایر موارد گرافیکی مرتبط با برند و بیزینس شما می باشد. به طور کلی، طراحی گرافیک به عنوان هنر و علمی است که با استفاده از استعداد های هنری و تجربه کاری در برابر تلفن های هوشمند، تبلت ها، لپ تاپ ها، کامپیوتر ها، ابزارهای مشابه و نرم افزار های مرتبط با طراحی به ساخت طرح ها و المان های گرافیکی می پردازد که باعث ارتقای سطح مدیریت و فروش شما می شود. طراحان گرافیک با استفاده از نرم افزارهای مثل فتوشاپ، الاستریتور، ایندیزاین و غیره، با استفاده از برداشت تجربی و خلاقیت خود به طراحی های منحصر به فرد و جذاب می پردازند. در لایت به عنوان یک آژانس تبلیغاتی در اصفهان انواع خدمات مربوط به طراحی گرافیک ارائه می گردد. چنانچه قصد دریافت مشاوره و ثبت سفارش دارید کلیک کنید. از دیگر خدمات ما عکاسی تبلیغاتی در اصفهان می باشد. چنانچه محصولی هم داشته باشید تا عکس برداری شود تیم عکاسی ما در خدمت شما عزیزان می باشد.

دریافت مشاوره طراحی گرافیک در اصفهان

اگرچه اصطلاح “طراحی گرافیک” تنها از دهه 1920 رایج شده است، خود شکل هنری برای هزاران سال بخش مهمی از ارتباطات بصری بوده است. نمونه‌های اولیه طراحی گرافیک را می‌توان در دست‌نوشته‌های باستانی و حتی نقاشی‌های غار پیش از تاریخ مشاهده کرد.

امروزه صنعت طراحی گرافیک رشته ها و تخصص های مختلفی را در بر می گیرد. این یک زمینه هیجان انگیز است که دائماً در حال تکامل است، اما ماهیت تطبیقی آن می تواند برای یک تازه وارد کمی گیج کننده باشد تا بفهمد طراحی گرافیک دقیقا چیست و حرفه ای ها چه کارهایی را انجام می دهند.

طراحی گرافیک تمرین ترکیب و تنظیم عناصر بصری یک پروژه است. صفحه‌آرایی مجله، ایجاد پوستر برای اجرای تئاتر و طراحی بسته‌بندی برای یک محصول همگی نمونه‌هایی از طراحی گرافیک هستند.

در واقع، امروزه تقریباً همه به نوعی طراحی گرافیکی را در زندگی روزمره خود انجام می دهند – چه اضافه کردن متن به یک تصویر برای رسانه های اجتماعی یا کدگذاری رنگی صفحه گسترده برای کار. اساساً، اگر محتوای بصری ایجاد می کنید، نوعی طراحی گرافیکی را تمرین می کنید.

ضرورت طراحی گرافیک در اصفهان

ضرورت رو آوردن به طراحی گرافیک در اصفهان چیست؟

در دنیایی که دیجیتال مارکتینگ روز به روز در حال گسترش می باشد، طراحی گرافیک در اصفهان بیش از هر زمان دیگری مهم است. در جامعه ای که دائماً با محتوای بصری بمباران می شود، طراحی گرافیک به کسب و کارها و افراد کمک می کند تا از رقبا متمایز شوند. در اینجا چند دلیل برای اهمیت طراحی گرافیک آورده شده است:

طراحی گرافیک بخش کلیدی ساخت یک برند است. یک نام تجاری قوی برای هر کسب و کاری که با هدف ایجاد حضور قوی در صنعت مربوطه خود ضروری است. استفاده مداوم از رنگ، تایپوگرافی و تصاویر به ایجاد یک هویت بصری قوی کمک می کند که مشتریان به راحتی آن را تشخیص دهند و به آن اعتماد کنند.

 • ارتباطات

گرافیک ایده ها و پیام ها را موثرتر از کلمات به تنهایی انتقال می دهد. آنها به ساده سازی مفاهیم پیچیده کمک می کنند و درک آنها را آسان تر می کنند. تصاویری که به خوبی طراحی شده اند همچنین می توانند احساسات را برانگیزند و ارتباط عمیق تری بین مخاطب و محتوا ایجاد کنند.

 • بازاریابی

بازاریابی موثر بر طراحی گرافیکی خوب متکی است. از گرافیک رسانه های اجتماعی گرفته تا بیلبوردها و بروشورها، طرح های موثر می توانند پیام بازاریابی را برجسته کنند. تصاویری چشم نواز می تواند به جلب توجه مشتریان بالقوه و جلب آنها به سمت یک محصول یا خدمات کمک کند.

 • تجربه کاربری

یک طراحی بصری دلپذیر می تواند تجربه کاربر را تا حد زیادی بهبود بخشد. سازماندهی اطلاعات به شیوه ای واضح و قابل درک، استفاده از رنگ ها و تایپوگرافی مناسب و ایجاد گرافیک جذاب، همگی می توانند استفاده از یک وب سایت یا اپلیکیشن را لذت بخش تر کنند.

 • حرفه ای بودن

طراحی گرافیکی خوب می تواند عنصری از حرفه ای بودن را به هر پروژه یا کسب و کاری اضافه کند. یک لوگو یا کارت ویزیت که به خوبی طراحی شده باشد، می تواند اولین برداشت مثبت را ایجاد کند و به ایجاد اعتبار کمک کند.

در نتیجه، طراحی گرافیک جزء ضروری ارتباطات و بازاریابی مدرن است. این به افراد و مشاغل کمک می کند تا ایده های خود را بیان کنند، مخاطبان خود را درگیر کنند و در نهایت به اهداف خود برسند.

اهمیت طراحی گرافیک

هدف اصلی طراحی گرافیک در اصفهان چیست؟

هدف طراحی گرافیک در اصفهان انتقال یا ارتقاء یک پیام است. هنر گرافیک خوب ارتباطات را ساده می کند. فقط یک صفحه گسترده با تجزیه و تحلیل داده ها را تصویر کنید. یک طراح گرافیک ممکن است از رنگ‌های مختلفی استفاده کند تا مشخص کند که کدام معیارها افزایش می‌یابند و کدام یک کاهش می‌یابد، بنابراین بیننده را راحت‌تر می‌کند تا بفهمد چه چیزی خوب پیش می‌رود و چه چیزی باید تنظیم شود.

طراحی گرافیکی خوب اجرا شده همچنین می تواند واکنش احساسی بیننده را برانگیزد یا حتی آنها را برای اقدام تحریک کند. برای مثال، صفحه «ثبت نام» در طراحی سایت در اصفهان، معمولاً برای ترغیب بازدیدکنندگان برای پیوستن به لیست ایمیل یا شروع یک آزمایش رایگان طراحی شده است. در همین حال، طراحی بسته بندی مواد غذایی با هدف این است که غذای داخل آن برای خوردن جذاب تر به نظر برسد.

اصول طراحی گرافیک چیست؟

برای درک بهتر معنای طراحی گرافیکی، آگاهی از عناصر و اصولی که طراحی را تشکیل می دهند، بسیار مهم است. عناصر در ارتباط یا تضاد با یکدیگر برای ایجاد طرح های بصری چشمگیر و تاثیرگذار استفاده می شوند.

طراحی، تفکر بصری است.

این عناصر طراحی گرافیکی عبارتند از:

رنگ
فرم
خط
شکل
اندازه
فضا
بافت

عناصر طراحی گرافیک

طراحان گرافیک همچنین به اصول طراحی پایبند هستند که اساساً مجموعه ای از دستورالعمل ها هستند که به یک طراحی کمک می کنند تا ترکیب بندی مؤثری داشته باشد. این اصول اولیه به ایجاد تعادل و ثبات برای تعامل با تیم کمک می کند.

این اصول طراحی گرافیک عبارتند از:

تعادل
تضاد
تاکید
جنبش
تناسب
ریتم

این ضرب‌المثل قدیمی را شنیده‌اید که «قوانین باید شکسته شوند»، که مطمئناً در این مورد می‌تواند درست باشد. اما یک طراح گرافیک خوب قبل از تصمیم گیری آگاهانه برای شکستن آنها، ابتدا باید این اصول را درک کند.

یک طراح گرافیک چه کار می کند؟

یک طراح گرافیک با استفاده از ابزارهای مختلف فناوری، تصاویر مفید، معنادار و کاربردی ایجاد می کند. کار تا حد زیادی به نیازهای مشتری یا شرکت بستگی دارد، اما مسئولیت های کلی طراح ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • توسعه عناصر بصری برای حمایت از یک کمپین بازاریابی
 • طراحی یک پوشش گرافیکی برای پست های رسانه های اجتماعی
 • رسمی کردن طرح برای یک آگهی چاپی
 • ایجاد لوگوی شرکت
 • روتوش عکس

معرفی 7 نوع طراحی گرافیکی

طراحی برند

طراحی برند، عمل تنظیم دستورالعمل ها و بهترین شیوه ها برای یک شرکت است تا از همه مواد برند استفاده کند تا از هویت برند ثابت اطمینان حاصل شود. طراحان برند به برقراری ارتباط با شخصیت، لحن و پیام های اصلی یک شرکت کمک می کنند، بنابراین این کار مستلزم استراتژی های زیادی است.

کار طراحی برند شامل، اما محدود به موارد زیر نیست:

 • طراحی لوگو و تنظیم دستورالعمل های واضح برای نحوه استفاده از آنها
 • طراحی سربرگ، آیکون ها و تصاویر مختلف
 • انتخاب رنگ های برند و تعیین دستورالعمل های واضح برای استفاده از آنها
 • ایجاد یا انتخاب فونت ها و دستورالعمل های تایپوگرافی
 • ایجاد قالب هایی که از دستورالعمل های برند پیروی می کند و می تواند توسط بازاریابی، رشد و سایر تیم ها استفاده شود
 • طراحی بسته بندی و گرافیک برای طراحی محصول

طراحان برند، خوب درک درستی از طراحی بازاریابی، طراحی وب، طراحی لوگو و بسیاری از جنبه های دیگر طراحی گرافیک دارند، زیرا تصمیماتی که می گیرند بر تمام پروژه های طراحی بعدی آن برند تأثیر می گذارد. اگر قبلاً با دستورالعمل‌های طراحی برند کار نکرده‌اید، وب‌سایت دیجی کالا را بررسی کنید.

طراحی برند با سرعتی خاص در حال پیشرفت است. از آنجایی که با توسعه فناوری، برندها همیشه به دنبال راه‌های جدیدی برای تعامل با مخاطبان هدف خود هستند – به این معنی که طراحی برند آنها باید از کانال‌های جدید و در حال تغییر پشتیبانی کند.

طراحی بازاریابی

طراحی بازاریابی، طراحی گرافیکی برای ابتکارات بازاریابی است. طراحان بازاریابی ممکن است روی پروژه‌های کوچک، مانند طرح‌بندی ایمیل تبلیغاتی، یا پروژه‌های چند وجهی بزرگ، مانند طراحی غرفه، دست‌نوشته‌ها و مواد چاپی برای نمایشگاه‌های تجاری کار کنند.

طراحان بازاریابی ممکن است روی طراحی بصری برای موارد زیر کار کنند:

 • ایمیل ها
 • خبرنامه ها
 • تابلوهای تبلیغاتی و سایر تابلوها
 • پوسترها
 • تبلیغات چاپی
 • غرفه های نمایشگاهی
 • ارسال کننده های فیزیکی
 • عناصر وب سایت

طراحی بازاریابی و طراحی برند دارای اشتراکاتی هستند، اما در جایی که طراحان برند به دنبال تنظیم دستورالعمل‌ها و پیام‌های کلی برای یک برند هستند، طراحان بازاریابی معمولاً بر انتقال یک پیام خاص برای یک کمپین یا حتی یک نوع دارایی یا پلتفرم تمرکز می‌کنند.

طراحی وب سایت

بسیاری از گرافیست ها روی عناصر بصری کار می کنند که در یک وب سایت مورد استفاده قرار خواهند گرفت. اما توجه به این نکته مهم است که طراحی سایت و طراحی گرافیکی متفاوت هستند.

طراحی یک وب سایت عالی یک کار چند رشته ای است زیرا وب سایت ها به جای دارایی های ثابت مانند بروشور یا مجله، تعاملی هستند. شما به مهارت های طراحی گرافیک و همچنین تجربه با تجربه کاربری (UX) و طراحی رابط کاربری (UI) نیاز دارید، به همین دلیل است که بسیاری از وب سایت ها توسط تیم هایی متشکل از چندین حرفه ای با مجموعه مهارت های مکمل طراحی می شوند.

طراحان وب ممکن است روی پروژه هایی از جمله:

 • ایجاد آیکون ها و دکمه ها
 • ایجاد تصاویر، تصاویر و سایر گرافیک ها
 • طراحی طرح بندی صفحات وب
 • ایجاد عناصر مختلف طراحی تعاملی در یک وب سایت
 • ساخت فیلم و گیف
 • کمک به اطمینان از بهینه سازی عناصر بصری برای همه دستگاه ها (رومیزی، موبایل و غیره)
 • کار با تیم های طراحی وب، UX، UI و بازاریابی برای بهبود تجربه کلی برای بازدیدکنندگان سایت

البته بسیاری از طراحان گرافیک نیز طراحان وب با اصول طراحی UX هستند و وب سایت ها و اپلیکیشن های موبایل زیبایی را بدون حمایت تیم بزرگ ایجاد کرده اند. و به لطف پلتفرم‌های بدون کد مانند Webflow، طراحان می‌توانند وب‌سایت‌های تعاملی خیره‌کننده‌ای را بدون نیاز به دانش گسترده کدنویسی ایجاد کنند.

طراحی تایپوگرافی

طراحی فونت

برخی از طراحان گرافیک در ایجاد یا انتخاب تایپوگرافی، تایپ فیس یا فونت تخصص دارند.

طراحی فونت می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • ایجاد حروف و اعداد سفارشی
 • نوشتن یا ایجاد دیجیتال دارایی های تایپوگرافی
 • انتخاب فونت و ایجاد دستورالعمل های تایپوگرافی برای یک برند

انسان ها برای برقراری ارتباط پیام ها به شدت به کلمات متکی هستند، بنابراین طراحان تایپ در مجموعه وسیعی از پروژه ها با یکدیگر همکاری می کنند. طراحان تایپ ممکن است برای ایجاد لوگو یا دعوت نامه عروسی استخدام شوند و گاهی اوقات با ایجاد، انتخاب یا جفت کردن فونت ها به طراحی برند کمک می کنند. همچنین برای طراحان فونت معمول است که دارایی هایی را برای طراحی وب، بازاریابی، محصول یا بسته ایجاد کنند.

طراحی اینفوگرافیک

اصالتا، اینفوگرافیک ها نمایش دهنده ی داده ها یا اطلاعاتی هستند که می توانند به صورت بصری مصرف شوند. اینفوگرافیک ها به شکل تصاویر دوبعدی، عناصر تعاملی در یک وب سایت یا حتی ویدیوها هستند. موضوع مشترک این است که آنها به بیننده کمک می کنند تا بیشتر اطلاعات یا مفاهیم پیچیده را درک کند.

تصویر زیر یک نمونه عالی از یک اینفوگرافیک تعاملی است.

طراحی گرافیک بافت و پارچه

طراحی پارچه و سطح

طراحان گرافیک پارچه و سطح ممکن است طرح هایی را برای موارد زیر ایجاد کنند:

 • پارچه ها
 • کاغذ دیواری
 • فرش
 • مبلمان

بسیاری از طراحان منسوجات نه تنها در طراحی گرافیک، بلکه در زمینه ی چاپ منسوجات هم تجربه دارند. برای اینکه یک طراح پارچه عالی باشید، باید اصول طراحی مانند تئوری رنگ و سلسله مراتب را بلد باشید و همچنین درک درستی از آنچه در هنگام استفاده از رنگ‌ها و پارچه‌های مختلف ممکن است داشته باشید، زیرا خود مواد اولیه بر ظاهر نهایی یک طرح تأثیر می‌گذارد.

طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی

از غذا گرفته تا جواهرات، بسته بندی که اقلام در آن حمل می شوند اغلب به اندازه خود اقلام مهم است. هدف طراحان بسته بندی محصولات نشان دادن یا تکمیل اقلام داخل بسته هاست.

طراحی تحریریه

اصطلاح طراحی گرافیک از طراحی گرافیک سرمقاله سرچشمه گرفته است و امروزه هنوز بخش مهمی از نشریات چاپی و دیجیتالی است. گستره طراحی نشریه شامل موارد زیر می شود:

 • کتاب ها
 • مجلات
 • روزنامه ها
 • ایمیل ها و نشریات دیجیتال

طراحی گرافیک تحریریه به تنظیم لحن یک نشریه کمک می کند و می تواند کلمه نوشته شده را تقویت کند.

طراحی وکتوری

وکتورها اغلب به عنوان بخشی از طراحی وب، بازاریابی و برند گنجانده می شوند – اما آنها به روش های دیگری نیز استفاده می شوند. برخی از طراحان صرفاً بر ارائه تصاویر تمرکز می کنند و با تیم های طراحی بزرگتر کار می کنند و دارایی های فردی را برای پروژه های مختلف مشارکت می دهند.

تصویرگران ممکن است تصاویر وکتوری را برای موارد زیر طراحی کنند:

 • کتاب های کودکان
 • تی شرت و سایر پوشیدنی ها
 • کارت ها و لوازم تحریر
 • وب سایت ها
 • رسانه های اجتماعی
 • ویدئو و رسانه های تعاملی
 • کمپین های بازاریابی

سبک تصویرسازی وکتوری می تواند از طراح به طراح به شدت متفاوت باشد. برخی از هنرمندان تقریباً منحصراً در قالب‌های دیجیتال با استفاده از ابزارهایی مانند Adobe Illustrator، Photoshop یا Procreate کار می‌کنند و برخی دیگر رسانه‌های دیجیتال را با رسانه فیزیکی ترکیب می‌کنند و ترجیح می‌دهند با یک مداد و کاغذ شروع کنند.

خدمات طراحی گرافیک اصفهان در آژانس تبلیغاتی لایت

خدمات طراحی گرافیک که در آژانس تبلیغاتی لایت ارائه می شود به شرح ذیل می باشد:

خدمات طراحی لوگو

خدمات طراحی کارت ویزیت

خدمات طراحی و چاپ کارتن و بسته بندی

خدمات طراحی بنر تبلیغاتی

خدمات طراحی کاور اینستاگرام

چنانچه در زمینه خدمات طراحی گرافیک درخواستی داشته باشید، تیم تخصصی گرافیک لایت آماده ی ارائه خدمات می باشد.

4.9/5 - (14 امتیاز)

16 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید