بزرگترین شرکت های تبلیغاتی جهان

بزرگترین شرکت های تبلیغاتی در جهان

در سال 2022، همه می دانند که تبلیغات چقدر در زندگی روزمره ما فراگیر است، خواه این آگاهی مثبت باشد یا منفی. تبلیغات ممکن است بر روی بیلبوردها، به صورت چاپی، در برنامه های تلویزیونی مورد علاقه ما، در رسانه های اجتماعی، در محتوای بومی و بسیاری موارد دیگر دیده شود.

ممکن است بپرسید چه کسی همه این تبلیغات را ایجاد می کند. شرکت های تبلیغاتی عمدتاً پاسخگوی آن هستند.
برنامه ریزی، ایجاد و/یا مدیریت تبلیغات و انواع دیگر بازاریابی و تبلیغات برای مشتریان هدف یک شرکت تبلیغاتی است. هر نوع مشتری اعم از شرکت ها، مشاغل، موسسات غیرانتفاعی، آژانس های خصوصی و حتی افراد می تواند توسط این نوع آژانس خدمات رسانی شود.

حتی اگر مد با گذشت زمان تغییر کند، بخش تبلیغات به طور کلی به رشد فوق العاده ای ادامه می دهد. با این وجود، تعداد کمی از مشاغل عمدتاً مسئول این گسترش سریع هستند. در این پست در مورد 10 آژانس تبلیغاتی برتر دنیا صحبت خواهیم کرد.

WPP plc

درآمد 2022: 17.85 میلیارد دلار
دفتر مرکزی: لندن، انگلستان
رتبه ششم به شرکت تبلیغاتی ژاپنی Hakuhodo می رسد. سال گذشته این آژانس سالانه 3.06 میلیارد دلار درآمد داشت. هاکوهدو خدمات مرتبط با روابط عمومی و تبلیغات را ارائه می دهد. Hakuhodo بیش از 5000 کارمند دارد که حدود 3000 نفر از ژاپن و 2500 نفر از کشورهای دیگر هستند.

Hakuhodo به عنوان قدیمی‌ترین شرکت تبلیغاتی بزرگ که هنوز در تجارت است، در سال 1895 تشکیل شد. هاکوهودو با بیش از 120 سال تجربه اختصاصی در برندسازی، طراحی، بینش مصرف‌کننده، تحقیقات بازار، برنامه‌ریزی رسانه‌ها و خرید و بازاریابی ارتباطی، شهرت خوبی برای خود ایجاد کرده است. برای خودش.
حتی اگر Hakuhodo دیگر به طور رسمی در رتبه بندی “پنج بزرگ” ما قرار ندارد، هنوز یک تجارت قابل توجه و یک شرکت کننده قابل توجه در بازار است. این شرکت خدماتی را به مشتریانی از جمله Lotte، Yahoo، Nissan و Tiffany Co ارائه کرده است. این تجارت در 17 کشور در آمریکای شمالی، اروپا و آسیا فعالیت دارد.

گروه Omnicom

درآمد 2022: 14.29 میلیارد دلار
دفتر مرکزی: نیویورک، ایالات متحده آمریکا

شرکت هلدینگ ارتباطات شرکتی و بازاریابی آمریکایی، Omnicom Group Inc.، دومین شرکت تبلیغاتی بزرگ در جهان از سال 2008 است که عنوان مقام اول آن توسط WPP plc غصب شد.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر نیویورک است، اما در بیش از 100 کشور در سراسر جهان فعالیت می کند. این شرکت به خاطر خلاقیت های پیشرفته در خدمات خود شهرت دارد و یکی از اعضای قدیمی آژانس های تبلیغاتی “بیگ پنج” بوده است.

گروه Omnicom در سال 1986 تاسیس شد و در حال حاضر بیش از 77000 کارمند دارد. این شرکت رشته هایی از جمله تبلیغات، روابط عمومی، مدیریت ارتباط با مشتری و خدمات تخصصی را ارائه می دهد. آنها خدماتی مانند بازاریابی دیجیتال و تعاملی، برنامه ریزی و خرید رسانه ای و مشاوره برند ارائه می دهند.

Omnicom مالک و نظارت بر چندین شبکه قدرتمند از جمله BBDO Worldwide، DDB Worldwide، TBWA Worldwide و گروه شرکت‌های DAS است. این شبکه ها خدماتی مانند برندسازی، خرید و برنامه ریزی رسانه های استراتژیک، بازاریابی مراقبت های بهداشتی و بازاریابی دیجیتال را ارائه می دهند.

Publicis Groupe

درآمد 2022: 13.5 میلیارد دلار
دفتر مرکزی: پاریس، فرانسه

در رتبه سوم، بزرگترین شرکت تبلیغاتی فرانسوی، Publicis Groupe مستقر در پاریس یا Publics Group قرار دارد. Publicis Groupe یک شرکت تبلیغاتی و روابط عمومی چندملیتی و همچنین عضو آژانس های تبلیغاتی “Big Five” است.

Publicis Groupe در سال 1926 تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین و بزرگترین شرکت های تبلیغاتی غربی در جهان است. این شرکت از لحاظ تاریخی پیشرو در گسترش صنعت تبلیغات بوده است. امروزه آنها خدمات تبلیغات سنتی و دیجیتال را به مشتریان ارائه می دهند.

این شرکت بزرگ پاریسی تقریباً با غول صنعت Omnicom ادغام شد، اما این طرح در نهایت لغو شد. با این حال، Publicis Groupe پیشرو در این صنعت است و در بیش از 105 کشور و 200 شهر در سراسر جهان فعالیت می کند.

شرکت های تابعه Publicis Groupe خدماتی از تحقیقات بازار گرفته تا روابط عمومی تا برندسازی و تعریف هویت برند ارائه می دهند. آنها محتوا را در طیف وسیعی از رسانه ها از جمله ارتباطات تلفن همراه و تعاملی، تلویزیون، مجلات، سینما و تبلیغات خارج از خانه تولید می کنند.

گروه شرکت های بین دولتی

درآمد: 10.93 میلیارد دلار
دفتر مرکزی: نیویورک، ایالات متحده آمریکا

گروه شرکت‌های بین‌عامل آمریکایی (IPG) مستقر در نیویورک با درآمد سالانه 9.7 میلیارد دلار در رتبه چهارم فهرست ما قرار دارد. این آژانس تبلیغاتی خلاق در سال 1930 تاسیس شد و اکنون بیش از 54000 کارمند دارد.

این شرکت با برخی از چالش‌های بازاریابی، به‌ویژه در دوره انتقالی دهه ۲۰۰۰، مواجه بوده است، اما بهبود یافته و یکی از آژانس‌های تبلیغاتی “بزرگ پنج” باقی مانده است. IPG اخیراً تغییرات استراتژیک را در شرکت انجام داده و فیلیپ کراکوفسکی را به عنوان مدیرعامل جدید منصوب کرده است.

پنج شبکه اصلی IPG عبارتند از IPG Mediabrands، FCB، McCann Worldgroup، MullenLowe Group و Marketing Specialists. IPG همچنین دارای چند آژانس تخصصی مستقل در رشته های بازاریابی ورزشی، روابط عمومی، نمایندگی استعدادها و مراقبت های بهداشتی است.

دنتسو

درآمد 2022: 8.23 میلیارد دلار
دفتر مرکزی: توکیو، ژاپن

در رتبه پنجم لیست ما، و آخرین عضو آژانس های تبلیغاتی “بیگ پنج”، غول ژاپنی دنتسو است. دنتسو یک شرکت تبلیغاتی و سهامی بین المللی است که در خارج از توکیو فعالیت می کند. سال گذشته دنتسو 9.6 میلیارد دلار درآمد داشت.

دنتسو بزرگترین آژانس تبلیغاتی در ژاپن است و همراه با بزرگترین رقیب خود Hakuhodo، بیش از 120 سال قدمت دارد و آن را به یکی از قدیمی ترین آژانس های تبلیغاتی در جهان تبدیل کرده است. دنتسو در سال 1901 تاسیس شد و اکنون بیش از 45000 کارمند در 145 کشور جهان دارد.

آژانس تبلیغاتی ژاپنی خدماتی از جمله بازاریابی، روابط عمومی، دیجیتال، رسانه، محتوا، تبلیغات و تجارت جهانی ارائه می دهد.

Dentsu بخشی از Dentsu, Inc. Agency Network است که قابل توجه ترین خرید آن متعلق به شرکت بازاریابی بریتانیایی Aegis Group است که شبکه Dentsu Aegis را تشکیل می دهد (در ادامه به طور عمیق تر بحث خواهیم کرد).

در سال 2011، دنتسو با فیس بوک همکاری کرد و از آن زمان تاکنون نقش مهمی در توسعه فرآیندهای تبلیغاتی این پلتفرم ایفا کرده است.

هاواس

درآمد 2022: 3.04 میلیارد دلار
دفتر مرکزی: پاریس، فرانسه

Havas یک شرکت تبلیغاتی و روابط عمومی چندملیتی است که در پاریس، فرانسه فعالیت می کند. با درآمد سالانه 1.71 میلیارد دلار در رتبه هفتم لیست ما قرار دارد. Havas دومین آژانس تبلیغاتی بزرگ در فرانسه است و در بیش از 100 کشور در سراسر جهان فعالیت می کند.

Havas به سه بخش اصلی خدمات شامل Havas Creative Group، Havas Media Group و Havas Health You تقسیم می شود. این شعب خدماتی مانند بازاریابی مستقیم، برنامه ریزی و خرید رسانه ای، ارتباطات شرکتی، دیجیتال، منابع انسانی، بازاریابی ورزشی، ارتباطات تعاملی و روابط عمومی را ارائه می دهند.

هاواس بیش از 17500 کارمند دارد و با فهرست عظیمی از مشتریان از جمله Jack Daniel’s، Ubisoft، Lacoste، Air France، Pernod Ricard و IBM کار کرده است. این آژانس در سال 1968 تأسیس شد، اما قبل از اینکه به شکل مدرن خود وجود داشته باشد، اولین خبرگزاری فرانسه بود که در سال 1835 ایجاد شد.

شبکه Dentsu Aegis

درآمد 2022: 7.3 میلیارد دلار

دفتر مرکزی: لندن، انگلستان

Dentsu Aegis Network یا Dentsu International با درآمد سالانه 1.48 میلیارد دلار در رتبه هشتم لیست ما قرار دارد. Dentsu Aegis Network یک شرکت بازاریابی دیجیتال و رسانه چندملیتی است که در خارج از لندن، انگلستان فعالیت می کند و به طور کامل متعلق به آژانس رسانه ای ژاپنی Dentsu است.

شبکه Dentsu Aegis دارای ده بخش اصلی است:

دنتسو (خارج از ژاپن)

قیراط

مرکل

رسانه دنتسو

مک گاریبوون

پوسترسکوپی

سر چشمه MKTG

ایزوبار

iProspect و Vizeum

صابون خلاق

این شرکت از طریق ادغام با Dentsu مستقر در ژاپن و Aegis مستقر در لندن در سال 2013 تاسیس شد.

این شرکت خدمات استراتژی ارتباطی را از طریق برنامه ریزی و خرید رسانه، بازاریابی ورزشی، کار خلاقانه دیجیتال، تولید محتوا و تحقیقات بازار ارائه می دهد.

منشاء شرکت مستقل سابق Aegis به سال 1966 باز می گردد و با ادغام اخیر، اکنون بزرگتر از همیشه شده است. شبکه Dentsu Aegis در حال حاضر حدود 35000 کارمند در سراسر جهان دارد.

هاکوهدو

درآمد سال 2022: 6.69 میلیارد دلار
دفتر مرکزی: توکیو، ژاپن

در رتبه ششم، آژانس تبلیغاتی ژاپنی Hakuhodo را داریم. این آژانس در سال گذشته 3.06 میلیارد دلار درآمد سالانه داشته است. هاکوهدو خدماتی را در حوزه تبلیغات و روابط عمومی ارائه می دهد. هاکوهودو بیش از 5000 کارمند دارد که تقریباً 3000 کارمند ژاپنی و 2500 کارمند بین المللی دارد.

Hakuhodo در سال 1895 تاسیس شد و قدیمی ترین آژانس تبلیغاتی بزرگ است که هنوز در حال فعالیت است. Hakuhodo با بیش از 120 سال کار اختصاصی در زمینه برندسازی، طراحی، بینش مصرف‌کننده، تحقیقات بازار، برنامه‌ریزی و خرید رسانه‌ای و بازاریابی رابطه‌ای نامی برای خود دست و پا کرده است.

اگرچه Hakuhodo رسماً از رتبه‌های تمایز «پنج بزرگ» ما خارج شده است، اما همچنان یک شرکت بزرگ و یک بازیگر اصلی صنعت است. به مشتریانی مانند یاهو، نیسان، شرکت تیفانی و لوته خدمات ارائه کرده است. این شرکت از بین 17 کشور موجود در آسیا، اروپا و آمریکای شمالی فعالیت می کند.

شرکای MDC

درآمد سال 2022: 1.30 میلیارد دلار
دفتر مرکزی: نیویورک، ایالات متحده آمریکا

MDC Partners، یک شرکت هلدینگ آمریکایی برای بازاریابی و تبلیغات با 1.33 میلیارد فروش سالانه که دفتر مرکزی آن در نیویورک قرار دارد، نسبتاً جدید در فهرست تبلیغ‌کنندگان برتر ما است. MDC Partners که در سال 1980 تأسیس شد، در حال حاضر تقریباً 5600 کارمند دارد.

MDC Partners یک شرکت مدیریت رسانه، فناوری، بازاریابی، تبلیغات، تحلیل و مشاوره استراتژیک است.

ساختار سازمانی MDC Partners متمایز است. آنها از یک مدل مشارکت استفاده می کنند که در آن ابتدا یک آژانس شریک را برای اکثریت سهم خریداری می کنند و بخشی از کسب و کار را به خالق اصلی واگذار می کنند. در سطح جهانی، MDC Partners بیش از پنجاه شرکت شریک دارد.

MDC Partners اغلب در شرکت های شریکی که در فعالیت های دیجیتال و خلاق تخصص دارند سرمایه گذاری می کند. اگرچه این شرکت شروع به گسترش به بازارهای دیگر کرده است، اکثر این مشاغل در آمریکای شمالی واقع شده اند.

Publicis Sapient

درآمد سال 2022: 1.30 میلیارد دلار
دفتر مرکزی: ماساچوست، ایالات متحده آمریکا

Publicis Sapient با 1.31 میلیارد دلار فروش در سال، آخرین شرکت در لیست ما و دهمین شرکت تبلیغاتی بزرگ در سطح جهان است. Publicis Sapient که در کمبریج، ماساچوست مستقر است، یک شرکت آمریکایی است که تقریباً 20000 کارمند دارد.

Publicis Sapient علیرغم اینکه یک شرکت نسبتاً جدید است – در سال 1990 تأسیس شد – هنوز در میان برترین‌ها در دنیای تبلیغات قرار دارد. این کسب و کار در بازاریابی دیجیتال تخصص دارد و خدماتی را به مشتریان خود ارائه می دهد تا به آنها کمک کند تا با چشم انداز دیجیتال به سرعت در حال تحول سازگار شوند. نایجل واز مدیرعامل این شرکت است.

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید