اهداف سئو چیست؟

اهداف سئو چیست

در حالی که هر پروژه سئو می تواند اهداف منحصر به فردی داشته باشد، اکثر آژانس های تبلیغاتی هستند که می خواهند به پنج نتیجه زیر در بهینه سازی دست یابند. در بهینه سازی یک وبسایت عملیات های مختلفی صورت می گیرد تا به نتایج مطلوب دست پیدا کند. در خدمات سئو در اصفهان که توسط آژانس تبلیغاتی ما انجام می شود، کمک می کنیم که پروژه سئو به نحو احسن انجام شود و کارفرما نتایج مورد نیاز خود را دریافت نماید.

1. دید بیشتر در SERP ها

اکثر کاربران گوگل در صفحه اول نتایج گوگل باقی می مانند تا پاسخ سوال خود را بیابند و 75% بر روی اولین یا دومین نتیجه در صفحه کلیک می کنند. به دلیل این رفتار، یکی از اهداف اصلی سئو این است که برای جستجوهای بیشتر، رتبه بالاتری در نتایج کسب کند. هرچه محتوای شما بیشتر قابل مشاهده باشد، شانس بیشتری برای یافتن و انتخاب توسط عموم دارد.

در این مرحله از یادگیری، برای شما مهم است که بدانید صاحبان وب سایت نباید افسانه رتبه بندی موتورهای جستجو شماره 1 را دنبال کنند، زیرا نهادهایی مانند گوگل نتایج متفاوتی را بر اساس موقعیت مکانی دستگاه هایشان و حتی تفاوت های جزئی به کاربران مختلف نشان می دهند. به زبان پرسش هایشان. یک هدف بهتر از شماره 1 بودن این است که برای مهم ترین جستجوهای شما در چندین سبک و ویژگی SERP به شدت در معرض دید مخاطبان متمرکز باشید.

2. ترافیک بیشتر به وب سایت و سایر دارایی های شما

هنگامی که جستجوگران از طریق کلیک بر روی SERP های ارگانیک به سایت شما می رسند، این به عنوان “ترافیک” شناخته می شود. اینکه آیا نرخ کلیک (CTR) به صفحات وب سایت شما از طریق SERP ها بر رتبه بندی ارگانیک در گوگل تأثیر می گذارد یا خیر، موضوعی است که در حال بحث و جدل در صنعت سئو است. بینگ تأیید می کند که از CTR و نرخ پرش (چقدر سریع افراد صفحه وب شما را پس از فرود روی آن ترک می کنند) به عنوان فاکتورهای رتبه بندی استفاده می کنند. اما اگرچه جزئیات دقیق الگوریتم‌های موتورهای جستجو مخفی باقی می‌ماند، اما دلیل آن این است که هدف از کار سئو این است که ترافیک بیشتری از SERP به دارایی‌های آنلاین شما وارد کند.

3. ترافیک با کیفیت بهتر به وب سایت و سایر دارایی های شما

در حالی که برنده شدن تعداد زیادی از ترافیک از SERP ها ممکن است در ابتدا برای هر صاحب سایت مانند یک رویا به نظر برسد، اما معمولاً تنها در صورتی بر اهداف اساسی کسب و کار تأثیر می گذارد که این ترافیک به فروش یا سایر اقدامات کلیدی تبدیل شود. به عنوان مثال، یک مغازه دونات فروشی مستقل در سانفرانسیسکو ممکن است به رتبه بندی صفحه اول در گوگل برای دونات های خمیر ترش دست یابد. ممکن است برای یک کمپین بازاریابی خنده دار یا غیرعادی در رسانه های اجتماعی ویروسی شود و آن را به جریان اصلی اخبار تبدیل کند. ممکن است از این رتبه‌بندی‌ها و تلاش‌ها ترافیک ملی یا حتی بین‌المللی دریافت کند، اما زمانی که محصولش فقط برای خرید توسط مشتریان در شهرش در دسترس باشد، بیشتر این ترافیک به فروش تبدیل نمی‌شود و ممکن است فقط به صورت اسمی از دوام آن حمایت کند. شرکت.

به همین دلیل، یک هدف بهتر از امید به ترافیک زیاد به دارایی های دیجیتال خود، استفاده از سئو برای استراتژی در مورد چگونگی به دست آوردن واجد شرایط ترین ترافیک برای چیزی است که ارائه می دهید، زیرا این معمولاً بالاترین نرخ تبدیل را دارد. ترافیک ارگانیک با کیفیت بالا به موتورهای جستجو بستگی دارد که تعیین کنند محتوای شما بسیار مرتبط با جستارهایی است که کشف می کنید به احتمال زیاد منجر به تبدیل می شود، خواه تبدیل شما به عنوان فروش تعریف شود، پر کردن فرم ها، تماس های تلفنی، سرنخ ها یا حتی صرفاً هزینه مشتریان. زمان بیشتر در وب سایت شما شما می توانید در این آموزش پست وبلاگ توسط آدریانا استرن به یادگیری بیشتر در مورد اندازه گیری کیفیت ترافیک دسترسی داشته باشید.

4. درک بیشتر برای عموم

یکی از بهترین کارهایی که می توانید در یادگیری در مورد سئو انجام دهید، درک آن به عنوان نوعی خدمات به مشتریان است. گوگل به محتوایی که برای عموم مفید است پاداش می دهد. در واقع، به‌روزرسانی الگوریتم محتوای مفید آن‌ها در سال 2022 تا حد زیادی بر نحوه پاداش دادن به سایت‌هایی که عادت به انتشار محتوایی دارند که برای جستجوگران استفاده واقعی است، متمرکز کرده است. برای چندین دهه، گوگل از صاحبان سایت ها خواسته است که به جای موتورهای جستجو، برای مردم محتوا ایجاد کنند.

سئو می تواند به سایت شما کمک کند تا برای بازدیدکنندگان بالقوه خود قابل درک، قابل کشف و قابل استفاده تر باشد. بهینه‌سازی هم بر ظاهر محتوای شما زمانی که در SERP نشان داده می‌شود و هم وقتی جستجوگرها روی دارایی‌های دیجیتال شما کلیک می‌کنند، ظاهر و رفتار محتوای شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. ارائه خدمات خوب و تجربه کاربری عالی برای عموم یکی از کاربردی ترین دلایل سرمایه گذاری در سئو است.

5. درک بیشتر برای موتورهای جستجو

برای اینکه موتورهای جستجو محتوای شما را مشخص کنند و به آن پاداش دهند تا بتوانید دید، ترافیک و تبدیل های مورد نیاز خود را به دست آورید، وب سایت و سایر دارایی های شما باید برای خزنده ها/عنکبوت ها/ربات هایی که نهادهایی مانند گوگل و بینگ از آنها استفاده می کنند قابل درک باشد. خزیدن و فهرست کردن محتوای دیجیتال این با تلاش‌های متعدد سئو به دست می‌آید که می‌توان آن‌ها را به موارد زیر تقسیم کرد:

  • سئوی داخلی، که عمدتاً شامل نحوه بهینه سازی عناصر خاص یک صفحه وب سایت است تا محتوای آن مرتبط باشد و واضح باشد.
  • سئوی فنی، که عمدتاً شامل مدیریت پشتیبان فنی وب سایت شما می شود تا بتواند به طور مؤثر توسط موتورهای جستجو خزیده، فهرست بندی و درک شود.
  • سئوی خارجی، که عمدتاً شامل نحوه به دست آوردن پیوندها، استنادها، اطلاعیه ها و مطبوعات از اشخاص ثالث است و در نتیجه اعتبار دارایی های دیجیتال شما را افزایش می دهد.

در مجموع، این سه حوزه سئو کار می کنند تا اطمینان حاصل شود که موتورهای جستجو می توانند محتوای شما را با هدف درک شده خود از پرس و جوهای جستجوگران مطابقت دهند. هرچه موتورهای جستجو بهتر بتوانند محتوای شما را درک کنند، شانس شما برای دستیابی به رتبه های بالا، گسترده و با تبدیل بالا بیشتر است.

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید