تفاوت بین نور سخت و نور نرم در عکاسی چیست؟

تفاوت نور سخت و نرم

تفاوت بین نور سخت و نور نرم در عکاسی چیست؟ یاد بگیرید که چگونه نور سخت و نرم را ایجاد کنید. در مجله شرکت تبلیغاتی لایت انواع نکات مردم به عکاسی را می توانید مطالعه کنید. برای سفارش عکاسی تبلیغاتی هم می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و ثبت سفارش نمایید.

نور سخت چیست؟

نور سخت یک منبع نور متمرکز و اغلب شدید است که سایه‌های واضحی ایجاد می‌کند و ناحیه خاصی از عکس را برجسته می‌کند.

خط بین نور و سایه به ویژه در نورهای قوی واضح است و به وضوح قابل مشاهده است. وقتی سوژه در نور مستقیم و مستقیم قرار دارد، یک سایه مشخص و سخت ایجاد می کند. در نظر بگیرید که در یک روز روشن که خورشید مستقیماً به یک جسم می‌تابد، مانند یک نور درخشان، همه چیز چگونه به نظر می‌رسد.

چگونه نور سخت تولید کنیم؟

با تنظیم یک نقطه نوری که سایه‌های کاملاً مشخصی ایجاد می‌کند و ظاهری متضاد به عکس می‌دهد، با انتقال دقیق بین نور و سایه، نور سخت به این شکل به دست می‌آید.

نمونه ای از نوری که نور قوی ساطع می کند فلاش دوربین است. می توان از آن برای ایجاد سایه های ملایم تر در خارج از دوربین یا ایجاد سایه های خشن تر در داخل دوربین استفاده کرد.

بیشتر بدانید: عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در اصفهان

چرا از نور ملایم استفاده کنیم؟

نورپردازی ملایم نوعی نور روشن و متعادل است که سایه های قوی کمی ایجاد می کند. انتقال بین نور و سایه در نور ملایم تدریجی تر و یکنواخت تر است. در نور کم، سایه های زیادی روی صورت سوژه وجود نخواهد داشت. همچنین، اگر سایه وجود داشته باشد، آنقدر تاریک نیست که اگر آن را زیر نور مستقیم خورشید قرار دهید.

ظاهر اجسام را در یک روز ابری یا ابری در نظر بگیرید که ابرها به عنوان پخش کننده بین خورشید و جسم عمل می کنند. این جسم به آرامی از همه طرف توسط نور خورشید پراکنده شده توسط ابر روشن می شود.

چگونه نور ملایم ایجاد کنیم؟

یک لامپ تنظیم کنید و آن را از یک بازتابنده پرتاب کنید یا آن را از یک صفحه پخش عبور دهید تا درخشش ملایمی ایجاد کنید. اگر تجهیزات نورپردازی ندارید از نور پنجره و نور طبیعی می توان به عنوان منبع نور ملایم استفاده کرد، اما مطمئن شوید که نور خورشید خیلی روشن نیست و مستقیماً به سوژه نمی تابد.

چه زمانی استفاده از نور سخت یا نرم مناسب است؟

نور ملایم و نور سخت، احساسات بصری متفاوتی را ایجاد می کنند. هر کدام باید به صورت زیر استفاده شوند:

در نور شدید، سوژه ها غنی تر، عمیق تر و ابعادی تر می شوند. ویژگی‌های کنتراست بالای نور سخت، حسی قوی از درام ایجاد می‌کند و به تصاویر ظاهری واضح و شن می‌دهد. عکاسان از یک منبع نور قوی استفاده می کنند تا به سوژه های خود ظاهری قوی و جدی ببخشند. همچنین به برخی از صحنه‌های درام، فیلم‌های اکشن و فیلم‌نوآر، حسی تلخ و تلخ می‌دهد.

نور سخت جذابیت کمتری نسبت به نور ملایم دارد. ظاهر طبیعی تری دارد و فضایی دلپذیر و دلپذیر به سوژه می بخشد. در مقایسه با نور روشن، نور ملایم بخشنده تر است و نیاز به روتوش کمتری دارد. می توان از آن برای کاهش چین و چروک، پوشاندن آکنه و افزایش درخشش در چشم افراد استفاده کرد. عکاسان اغلب از نور ملایم برای عکاسی مد، آشپزخانه، مسافرت و پرتره استفاده می کنند. برای اطلاعات بیشتر، راهنمای جامع ما برای عکاسی پرتره را بررسی کنید.

عکاسی به تمرین زیاد و صبر زیادی نیاز دارد، چه تازه شروع کرده باشید و چه آرزوهای حرفه ای داشته باشید. آنی لیبوویتز، عکاس مشهور، که دهه ها را صرف ارتقای هنر خود کرده است، تنها کسی است که می تواند آن را بهتر توضیح دهد. در اولین دوره آنلاین خود، آنی توضیح می دهد که چگونه عکس هایی بگیرید که روایت را منتقل کنند. همچنین توصیه هایی در مورد چگونگی خلق ایده، برقراری ارتباط با مردم، استفاده از نور طبیعی در حین عکاسی و بهبود عکس ها در مرحله پس از تولید، ارائه می دهد.

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید