تریلر چیست؟ تیزر چیست؟

تفاوت تیزر و تریلر

تفاوت اصلی بین تیزر و تریلر این است که یک تریلر معمولاً در پایان تولید فیلم ساخته می شود، در حالی که یک تیزر قبل یا در طول فرآیند تولید فیلم ساخته می شود. یک تریلر شروع، میانه و پایان یک فیلم خاص را در ساختاری سه پرده به تصویر می کشد. از طرف دیگر، یک تیزر، یک کلیپ فشرده از فیلم را بدون هیچ گونه ترتیب مرتبطی ضبط می کند. با این حال، هم تیزرها و هم تریلرها هدف یکسانی از تبلیغات یک فیلم دارند.

بیشتر بخوانید: ساخت تیزر تبلیغاتی در اصفهان

تیزر چیست؟

تهیه کنندگان از تیزرها به عنوان روشی برای تبلیغ فیلمی استفاده می کنند که هنوز اکران نشده است. آنها محتوای کمی از فیلم را به قصد تمسخر یا وسوسه کردن مخاطب در یک تیزر قرار می دهند. با انتشار یک تیزر، تیم سازنده انتظار دارد تا قبل از انتشار تریلر، تبلیغات این فیلم را افزایش دهند.

مقایسه تیزر و تریلر – تفاوت چیست؟

یک تیزر حدود 20-30 ثانیه اجرا می شود. اما برخی از تیزرهای فیلم می توانند بیش از 1 دقیقه پخش شوند.

در اغلب موارد، تهیه کنندگان تیزرها را در حالی که فیلمبرداری فیلم ادامه دارد ایجاد می کنند. اما قبل از اتمام فیلم برای عموم منتشر می شود. این واقعیت که یک تیزر فقط برای مدت کوتاهی پخش می شود و جزئیات مفصلی را در مورد فیلم پنهان می کند، باعث می شود مخاطب نسبت به فیلم کنجکاوتر شود. فیلم‌هایی با بودجه‌های کلان که پتانسیل جذب مخاطبان بیشتری را دارند، معمولاً از تیزرها برای تبلیغات استفاده می‌کنند. اساساً، تهیه‌کنندگان از یک تیزر استفاده می‌کنند تا به مخاطبان هدف اشاره کنند که قرار است در فیلم چه اتفاقی بیفتد یا فیلم درباره چه چیزی است.

سفارش تیزر

تریلر فیلم چیست؟

تریلر حالت دیگری است که تولیدکنندگان برای تبلیغات فیلم از آن استفاده می کنند. تهیه کنندگان معمولاً یک تریلر را در پایان فیلمبرداری یک فیلم، فقط چند ماه قبل از اکران آن منتشر می کنند. یک تریلر معمولاً کمی طولانی‌تر از یک تیزر پخش می‌شود و یک ایده مختصر در مورد طرح کلی یک فیلم خاص به ما می‌دهد. علاوه بر این، یک تریلر معمولاً مجموعه‌ای از سکانس‌های استخراج شده از فیلم را که قرار است در آینده نزدیک منتشر شود، به ما ارائه می‌دهد.

یک تریلر معمولا شامل هیجان انگیزترین صحنه های یک فیلم است تا اشتیاق تماشاگران را برای تماشای کل فیلم افزایش دهد. بنابراین، طول یک تریلر می تواند از 30 ثانیه تا 2 دقیقه افزایش یابد.

شباهت های بین تیزر و تریلر

  • تهیه کنندگان فیلم از تیزر و تریلر برای تبلیغات فیلم های خود استفاده می کنند. بنابراین، هر دو در خدمت یک هدف هستند.
  • هر دو تیزر و تریلر برای مدت زمان کوتاه تری اجرا می شوند – حداکثر چند دقیقه.
  • هدف آنها تقویت کنجکاوی مخاطبان هدف و تشویق آنها به تماشای کل فیلم در آینده نزدیک است.
  • هم تریلرها و هم تیزرها قبل از اکران فیلم منتشر می شوند.

تریلر چیست

تفاوت بین تیزر و تریلر

تعریف

تیزر یک کلیپ ویدیویی کوتاه است که حاوی یک کلیپ فشرده از فیلم است که توسط تهیه کنندگان به عنوان یک حالت تبلیغاتی منتشر شده است، در حالی که یک تریلر یک کلیپ است که شامل دنباله ای از چشمگیرترین صحنه های یک فیلم خاص است که توسط تهیه کنندگان به عنوان یک حالت منتشر شده است. تبلیغات و تبلیغات

محتوا

یک تیزر یک کلیپ شدید از فیلم را ضبط می کند، در حالی که یک تریلر ابتدا، میانه و پایان یک فیلم خاص را در ساختاری سه پرده به تصویر می کشد.

مدت زمان

تیزرها کوتاهتر از تریلرها هستند. در واقع، یک تیزر می تواند 20 تا 30 ثانیه کوتاه باشد، در حالی که یک تریلر می تواند از 30 ثانیه تا 2 دقیقه طول بکشد.

فرایند تولید

در حالی که معمولاً یک تریلر در پایان تولید فیلم ساخته می شود، یک تیزر قبل یا در طول فرآیند تولید فیلم ساخته می شود.

نتیجه

برای نتیجه گیری، تفاوت اصلی بین تیزر و تریلر این است که تریلر معمولاً در پایان تولید فیلم ساخته می شود، در حالی که یک تیزر قبل یا در طول فرآیند تولید فیلم ساخته می شود. علاوه بر این، یک تریلر شروع، میانه و پایان یک فیلم خاص را در یک ساختار سه پرده به تصویر می‌کشد، در حالی که یک تیزر یک کلیپ شدید از فیلم را بدون هیچ گونه ترتیب مربوطه ثبت می‌کند.

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید