تیزر تبلیغاتی چیست؟

تیزر تبلیغاتی چیست؟

تیزر تبلیغاتي چیست؟

تبلیغات تیزر (در انگلیسی این کلمه “Teaser Advertising” است) نوعی محتوای تبلیغاتی است که به عنوان پیش‌نمایش اولیه و ساخت پیچیده محتوای بزرگتر ایجاد می‌شود. محتوایی است که از روش‌های مختلفی مانند استفاده از داستان‌ها، تصاویر جالب، ویدیوهای فراگیر، صداها و همچنین استفاده از ابزارهای احساسی و فراگیر برای جذب اهداف تبلیغاتی استفاده می‌کند.
تیزر تبلیغاتی به عنوان نوعی از تبلیغات کوتاه و سریع برای جذب اهداف تبلیغاتی استفاده می شود. این محتوای کوتاه و عمیق برای ایجاد انگیزه در اهداف تبلیغاتی مختلف مانند جذب اهداف فروش، افزایش انگیزه، ایجاد هوشمندی برای برند یا شعارهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد.
تبلیغات تیزر می تواند به عنوان یک سازنده سایه و پیچیده برای دستیابی به اهداف تبلیغاتی قبل از اجرای یک پروژه تبلیغاتی مانند پخش برنامه های آموزشی، انجام یک کمپین تبلیغاتی یا انجام یک حمله تبلیغاتی مورد استفاده قرار گیرد. تیزرهای تبلیغاتی برای هر نوع پروژه تبلیغاتی قابل استفاده بوده و برای دستیابی به اهداف تبلیغاتی مفید هستند.

تیزرهای تبلیغاتی شاخه ای قوی از تبلیغات هستند، زیرا طبق آمار، دید شما با کلیپ های تبلیغاتی 37 درصد بیشتر از سایر موارد است.

نام دیگر تیزر تبلیغاتی چیست؟

تیزر تبلیغاتی یک واژه ی انگلیسی می باشد که در فارسی می توان به آن فیلم تبلیغاتی یا کلیپ تبلیغاتی گفت. تیزر تبلیغاتی در ایران و جهان توانسته که نقش پر رنگی را برای توسعه ی کسب و کارها داشته باشد. در فرهنگ لغت انگلیسی، teaser، اسم فاعلی «tease» است که به معنای «متلک و متلک کردن» است. با این حال، در فرهنگ لغت اصطلاحات تبلیغاتی و بازاریابی، متلک کردن یک سبک تبلیغاتی است که حس کنجکاوی مخاطب را برای افزایش توجه و درگیری عاطفی تحریک می کند. به گونه ای که اطلاعات به طور کامل به او ارائه نشود (مثلاً نام برند یا محصول در آگهی ارائه نشده باشد). چنین تبلیغاتی معمولاً در سطوح مختلف زمانی یا مکانی برنامه ریزی و منتشر می شوند. به تبلیغات درجه اولی که بیشترین توجه را به خود جلب می کند و باعث ایجاد سوال، تضاد یا علاقه در مخاطب می شود «تیزر» می گویند. این سبک از تبلیغات بیشتر مورد استفاده خوانندگان و تبلیغ کنندگان فیلم ها و برنامه های تلویزیونی بود. در فرهنگ انگلیسی اصطلاح صحیحی که برای آن وجود دارد promotional video می باشد. تیزر بیشتر برای فیلم ها و سریال ها استفاده می شود.

تیزر تبلیغاتی می تواند فروش محصول یا خدمات شما را افزایش داده و بهبود بخشد و در نتیجه درآمد شما را افزایش دهد. در واقع، تیزرها به معرفی محصولات، کالاها یا خدمات شما به مشتریان فعلی شما کمک می کنند. از کاربردهای ویدیو تبلیغاتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. آموزش مخاطبان و مشتریان در مورد محصولات و خدمات موجود
  2. مخاطبان خود را متقاعد کنید که محصول یا خدمات شما نیازهای آنها را برآورده می کند.
  3. اولویت او این است که مشتری را متقاعد کند که محصول یا خدمات شما بسیار ضروری است و این محصول را بخرد.
  4. آنها به شرکت شما کمک می کنند قابل اعتماد به نظر برسد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید