داستان برند چیست و چرا اهمیت دارد؟

داستان برند

راه اندازی کسب و کار شخصی و توسعه یک برند یک سفر کاملا شخصی است. برخی از برندها ممکن است به سال‌ها، شکست‌های زیاد و لحظات احساسی زیادی قبل از موفقیت نیاز داشته باشند. ممکن است برای برندهای دیگر کمی ساده تر باشد، اما این بدان معنا نیست که آنها داستان برند شخصی کمتری دارند.

اینکه داستان برند چیست، به کسب و کار و برند شما بستگی دارد. داستان برند می تواند شما را منحصر به فرد کند. داستان برند چیست به این معنی است که چگونه کسب و کار شما به جایگاه امروزی رسیده است، چه چیزی شما را ترغیب به راه اندازی کسب و کار کرده است و قدم هایی که برای تعریف برند خود برداشته اید. شما باید داستان برند خود را بدانید، درست به اندازه مصرف کنندگان خود.

مهم نیست که کسب و کار شما چقدر بزرگ یا کوچک است. پاسخ دادن به اینکه داستان برند چیست همیشه مرتبط خواهد بود. شما می‌توانید یک استارت‌آپ بسیار کوچک و خانوادگی با داستان برند قدرتمندی باشید که توضیح می‌دهد چرا کسب‌وکار را از خانه شروع کرده‌اید. یا می توانید یکی از برندهای بزرگ و موفقی باشید که خود را در تاریخ تثبیت کرده اند و بنابراین سال ها و سال ها اطلاعاتی در مورد تاریخچه برند شخصی خود دارند.

داستان شما مهم است، اما فقط این نیست که داستان برند برای شما چیست، بلکه به این موضوع می‌پردازد که داستان برند برای مشتریان شما چیست و چرا مردم به داستان برند شما اهمیت می‌دهند. همچنین می توانید برای درک بهتر داستان بازاریابی خود و عناصر کلیدی برند برای تکمیل آن با یک آژانس تبلیغاتی همکاری کنید.

معمولا آژانس های تبلیغاتی برای ساختن یک داستان برند از ابزارهای مختلفی مثل طراحی سایت، عکاسی تبلیغاتی، ساخت تیزر تبلیغاتی استفاده می کنند. برای آگاهی از قیمت طراحی سایت در اصفهان، قیمت عکاسی تبلیغاتی در اصفهان و ساخت تیزر تبلیغاتی در اصفهان با ما تماس بگیرید.

نمونه هایی از یک داستان برند عالی

کفش TOMS

در حالی که TOMS در هنگام جستجوی یک جفت کفش، یک برند پایه و قابل اعتماد است، اما به دلیل سابقه برندش، بسیار بیشتر از آن است و همین سابقه است که می تواند مصرف کنندگان را برای خرید از این برند نیز تحت تاثیر قرار دهد.

کفش TOMS به عنوان پیشگام در مدل فروش One for One شناخته شده است. به ازای هر جفت کفش TOMS که خریداری می کنید، یک جفت کفش به افراد نیازمند اهدا می شود. از آنجایی که این شرکت به سرعت در حال افزایش محبوبیت بود، نیاز داشت که عملیات خود را گسترش دهد اما همان احساس ایده هدیه دادن یکپارچه، بازپرداخت و داستان برند آگاهانه اجتماعی را به عنوان بخشی از پایه و اساس برند حفظ کند. TOMS در حال حاضر متعهد شده است که از سود خود را در تلاش های مردمی سرمایه گذاری کند، مانند سازمان هایی که در سطح محلی تغییر ایجاد می کنند.

نه تنها این، بلکه این داستان نام تجاری نیز موثر است زیرا کارآفرین پشت TOMS تلاش کرده است سفر کند و درباره مردم در سراسر جهان بیشتر بیاموزد. سفرهای او به آرژانتین به او کمک کرد تا این برند را پیدا کند و داستان این برند معتبرتر شود.

داستان کلی برند آنها در مورد کمک به بهبود زندگی و در عین حال ارائه کفش های با کیفیت است. بدون این داستان موفقیت برند، TOMS ممکن است به اندازه‌ای که تا به حال کفش‌های زیادی را فروخته باشد یا به خوبی شناخته نشده باشد. بنابراین TOMS یک مثال کلیدی از چگونگی طراحی یک داستان برند برای موفقیت است، حتی زمانی که نیاز به تغییر و انطباق دارد.

واربی ​​پارکر

این برند عینک یک داستان برند ساده دارد، اما داستانی که می تواند برای بسیاری جذاب باشد. داستان Warby Parker هزینه بالای عینک های طبی طراح را گرد هم می آورد. بنابراین، قصد و توسعه Warby Parker روشن بود: این برند می‌خواست این مشکل را حل کند که عینک‌های طبی بسیار گران بودند و به دلیل صنعت تحت سلطه و انحصاری، کمبود گزینه وجود داشت. آنها می خواستند جایگزینی مقرون به صرفه و در عین حال شیک باشند و راه حلی مقرون به صرفه ارائه دهند که برای بسیاری جذابیت دارد.

این داستان برند موثر است زیرا مصرف کنندگان همیشه به این ایده که می توانند در پول خود پس انداز کنند، مشکلی را حل کنند و اینکه یک برند در واقع با صرفه جویی در پول به آنها اهمیت می دهد به جای تلاش برای به دست آوردن هرچه بیشتر پول برای خود، واکنش مثبت نشان می دهند. همچنین این یک موفقیت است زیرا در صنعتی مانند عینک، مشخص است که عینک های طبی و آفتابی می توانند به میزان قابل توجهی گران باشند، و هنگامی که بدون تقصیر خودتان با نیاز به عینک مواجه می شوید، واربی ​​پارکر، البته، یک مشکل است. گزینه عالی

داستان برند چیست؟

داستان برند این است که چرا برند شما شروع به کار کرد، چگونه شروع کرد، چرا ادامه داد و به کجا می خواهد برود. داستان برند شما بر احساسات شرکت شما، اخلاقیات پشت آن، و اینکه چگونه برند شما به دنبال ایجاد تفاوت است، تمرکز دارد.

با در نظر گرفتن این موضوع، داستان برند خود را با درک انگیزه ها و اقدامات اصلی که برند شما را زنده کرد، برنامه ریزی کنید. حتی اگر یک داستان ساده است، آن را برای مصرف کنندگان خود بگویید تا بتوانند بهتر با برند شما در سطح عمیق تری ارتباط برقرار کنند.

علاوه بر این، سعی کنید مصرف کنندگان یا عموم مردم را بخشی از داستان کنید. اگر نام تجاری شما برای کمک به مشتریان هدف شما به روشی خاص ساخته شده است، دلیل آن را به آنها بگویید.

هر قسمت از داستان برند شما باید مراحل و رویدادهای کلیدی را توضیح دهد که بر برند شما تأثیر گذاشت تا به آنچه امروز است و آنچه باعث رشد در آینده می شود، توضیح دهد.

چرا ارزش داشتن یک داستان برند را دارد؟

هنگام توسعه یک داستان نام تجاری، شما می خواهید پیش زمینه ای در مورد اینکه چرا شرکت شما کاری را انجام می دهد ارائه دهید. تمام دلیل وجودش این فرصتی برای مصرف کنندگان است که به پشت پرده نگاه کنند و با درک انگیزه های یک برند، بهتر با آن ارتباط برقرار کنند. یک داستان برند متقاعد کننده تصویر کاملی از این است که چرا یک برند کاری را که انجام می دهد انجام می دهد و چرا یک مصرف کننده باید برند مورد نظر را انتخاب کند، حتی اگر مثلاً پیشنهادات آن از رقبا گران تر باشد.

چگونه داستان برند خود را به اشتراک بگذارید

داشتن یک داستان برند جالب کافی نیست. در مرحله بعد، باید اطمینان حاصل کنید که داستان شما به طور مداوم در تمام کانال‌های فروش شما گفته می‌شود و مصرف‌کنندگان می‌توانند در مورد اینکه داستان برند در مورد کسب‌وکار شما چیست، یاد بگیرند. اینترنت امکانات بسیار زیادی را برای به اشتراک گذاشتن هر گونه اطلاعات تجاری از وب سایت شما در تمام نمایه های رسانه های اجتماعی، اخبار و بله، حتی از طریق سواگ شما باز کرده است. بنابراین، این دقیقا همان جایی است که می خواهید تمرکز کنید.

شما می توانید داستان جذاب برند خود را از طریق بازاریابی محتوایی، رسانه های اجتماعی، پست های وبلاگ خود به اشتراک بگذارید و آن را در محصول یا خدمات خود پیاده سازی کنید. محتوای خاصی ایجاد کنید که داستان برند شما را توضیح دهد. آن داستان را به چند رسانه تقسیم کنید: متن، ویدیو یا گرافیک.

نه تنها این، بلکه باید با پاسخ دادن به اینکه داستان برند چیست، داستان سرایی مؤثر برند را نیز کشف کنید. این فقط در مورد داستان شما نیست، بلکه نحوه بیان آن است. شما باید مهارت هایی را برای نوشتن داستان های عالی در مورد برند خود به گونه ای توسعه دهید که مصرف کنندگان بخواهند بخوانند. به یک داستان عالی فکر کنید که شما را از ابتدا تا انتها به درون خود بکشاند. از این ویژگی ها برای شکل دادن به داستان برند خود استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید