گوگل چگونه پول در می آورد؟

درآمد گوگل از کجاست

به عنوان یک شرکت فناوری پیشرو، نقش گوگل در تجارت الکترونیک بسیار زیاد است. چه صاحب کسب‌وکاری باشید که فروشگاه آنلاین خود را برای پاسخگویی به بزرگترین موتور جستجوی جهان بهینه می‌کند یا خریدار در حال کشف محصولات جدید، Google مطمئناً در مسیر شما حضور خواهد داشت. امروزه موتورهای جستجو تبدیل به منابع درآمدی بالایی شده اند. متخصصان با ارائه خدمات سئو در اصفهان به دنبال بالا آوردن رتبه ها می باشند. از همین طریق کمک به افزایش درآمد کسب و کار ها می کنند.

اما گوگل چگونه کسب درآمد می کند؟

با درآمد میلیاردی گوگل از تبلیغات و افزایش سال به سال، واضح است که تبلیغات یکی از بزرگترین منابع درآمد این شرکت است. اما این تنها راه کسب درآمد نیست. در اینجا نگاهی به برترین جریان های درآمدی گوگل داریم.

تفکیک درآمد گوگل: پنج منبع درآمد برتر گوگل

بر اساس داده های اخیر، بیشترین منبع درآمد گوگل در سال 2022 تبلیغات جستجو بوده است. از 279.81 میلیارد دلار درآمدی که این شرکت به دست آورده است، 162.45 میلیارد دلار از طریق تبلیغات جستجو به دست آمده است. این شامل تبلیغات در صفحه نتایج موتور جستجو و سایر محصولات مانند Gmail، Google Maps و Google Play می‌شود.

این تفکیک درآمد گوگل نشان می دهد که تبلیغات جستجو اکثریت یا 58.1٪ از کل درآمد آن را در سراسر جهان در سال گذشته تشکیل می دادند. این جای تعجب نیست، زیرا تبلیغات جستجو برای سال ها بزرگترین منبع درآمد گوگل بوده است.

دومین منبع درآمد گوگل تبلیغات شبکه گوگل آن است که 32.78 میلیارد دلار یا 11.7 درصد از کل درآمد را ایجاد کرد. این شامل تبلیغاتی است که در سایت‌های شریک Google ظاهر می‌شوند. به دنبال آن تبلیغات یوتیوب، که سومین منبع درآمد بزرگ گوگل بود، قرار می گیرد. درآمد حاصل از تبلیغات YouTube با 29.24 میلیارد دلار، 10.5 درصد از کل درآمد گوگل را تشکیل می دهد.

چهارمین و پنجمین فهرست منابع درآمدی برتر گوگل به ترتیب برنامه ها، سخت افزار و محتوا و همچنین Google Cloud هستند. درآمد حاصل از برنامه‌ها، سخت‌افزار و محتوای این شرکت به 29.06 میلیارد دلار رسید که 10.4 درصد از کل درآمد را تشکیل می‌دهد. Google Cloud مسئول 26.28 میلیارد دلار بود که تقریباً 9.4 درصد از درآمد سال 2022 شرکت است.

تفکیک درآمد گوگل (سه ماهه سوم 2023)

آخرین گزارش درآمد آلفابت، شرکت مادر گوگل، نشان می دهد که تبلیغات جستجو همچنان باعث افزایش درآمد گوگل می شود.

در سه ماهه سوم 2023، درآمد گوگل به 76.7 میلیارد دلار رسید که 44 میلیارد دلار (یا 57.4٪) از تبلیغات جستجو بود. درآمد حاصل از تبلیغات YouTube 8 میلیارد دلار (10.3٪) و تبلیغات شبکه Google با 7.7 میلیارد دلار (10٪) ثبت شده است. به عبارت دیگر، با 59.6 میلیارد دلار، کل درآمد تبلیغاتی از گوگل 77.8 درصد از درآمد کلی شرکت در سه ماهه را تشکیل می دهد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید