سئو محلی چیست؟

سئو داخلی یا لوکال سئو

سئوی محلی یک استراتژی بازاریابی دیجیتال است که به شما کمک می کند وب سایت خود را برای رتبه بهتر در نتایج جستجو بهینه کنید و به مخاطبان محلی خود دسترسی پیدا کنید. با بهینه سازی برای شهر و آدرس خود، به افراد کمک می کنید تا کسب و کار شما را به صورت آنلاین پیدا کنند و آنها را وادار کنید تا به صورت آفلاین از آن بازدید کنند. از وظایف بهترین سئو کار اصفهان این است که بتواند سئوی محلی ایجاد کند و از این ظرفیت استفاده نماید.

وظایف رایج سئو محلی عبارتند از:

  • بهینه سازی نمایه کسب و کار گوگل
  • یافتن کلمات کلیدی محلی
  • ایجاد محتوای محلی مرتبط

هر کسب و کاری که دارای موقعیت فیزیکی است یا به یک منطقه جغرافیایی خدمات می دهد، می تواند از سئوی محلی بهره مند شود. اگر هر کلمه کلیدی مهم مرتبط با کسب و کار خود را در گوگل جستجو می کنید و نقشه ای با 3 فهرست در زیر آن ظاهر می شود (که به عنوان بسته نقشه نیز شناخته می شود)، سئوی محلی می تواند به شما در رشد کسب و کار کمک کند.

در زیر نمونه ای از جستجوی یک عبارت به صورت لوکال را مشاهده می نمایید.

نکات سئو داخلی

سئوی محلی می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا برای جستجوهایی مانند این در نتایج گوگل ظاهر شود.

بیشتر بخوانید: سئو در اصفهان

چرا سئوی محلی مهم است؟

بهترین راه برای اینکه سایت خود را در معرض دید مردم منطقه خود قرار دهید، استفاده از بازاریابی سئوی محلی است.

بیش از ۷۵ درصد از مصرف‌کنندگان در ایالات متحده، فرانسه، آلمان و بریتانیا هنگام جستجوی اطلاعات تجاری از Google استفاده می‌کنند.

تبدیل آن به غالب ترین موتور جستجو برای جستجوی محلی در آن کشورها (و بسیاری دیگر). تا کنون.

و جستجوهای Google Maps برای “خرید در نزدیکی من” در سطح جهانی بیش از 100٪ سال به سال افزایش یافته است.

جستجوهای تلفن همراه برای “فروشگاه در نزدیکی من باز است” نیز در یک دوره دو ساله اخیر بیش از 250 درصد رشد داشته است. و کلمات کلیدی “از کجا بخرم” + “نزدیک من” بیش از 200٪.

این صدها میلیون جستجو در روز است.

نحوه عملکرد سئوی محلی

علاوه بر عوامل رتبه‌بندی معمول گوگل، الگوریتم‌های جستجوی محلی آن از سه عامل اصلی برای کمک به یافتن بهترین تطابق استفاده می‌کنند:

  • ارتباط (نتایج نمایه کسب و کار Google چقدر با کلماتی که جستجوگر در جستار خود استفاده می کند مرتبط است)
  • فاصله (چقدر گوگل فکر می کند کاربر هنگام جستجو از یک کسب و کار فاصله دارد)
  • برجستگی (چقدر گوگل فکر می کند یک کسب و کار برای مشتریان بالقوه اش مهم است)

سپس گوگل دو نوع نتیجه جستجو را برای جستجوهای محلی نمایش می دهد.

نتایج «بسته محلی» (Google Maps و نمایه‌های تجاری) و نتایج ارگانیک.

نتایج ارگانیک، نتایج جستجوی پیوند آبی “معمولی” هستند که همه ما به دیدن آنها در گوگل عادت کرده ایم.

بسته محلی (یا بسته نقشه) یکی از ویژگی های Google است که فهرست های برتر مشاغل محلی و یک نقشه را نشان می دهد.

سئو لوکال

سئوی محلی الگوی متفاوتی است

در مورد نتایج جستجوی ارگانیک محلی چطور؟ پس از تجزیه و تحلیل رفتار کاربران در طول تریلیون ها جستجو، گوگل متوجه شد که افرادی که به دنبال انواع خاصی از کسب و کار هستند، به نتایج مربوط به منطقه نزدیک خود نیاز دارند. به همین دلیل است که الگوریتم جستجوی محلی Google شامل یک فاکتور مجاورت است، که روشی جالب برای گفتن این است که Google هنگام جستجوی یک کلمه کلیدی محلی (پرسشی با هدف محلی) موقعیت مکانی شما را در نظر می گیرد. این اتفاق می‌افتد حتی زمانی که جستجوگر نام شهر یا «نزدیک من» را در جستجوی خود وارد نمی‌کند.

برای مثال، اگر سر کار هستید و می‌خواهید یک پیتزا برای ناهار تحویل بگیرید، «تحویل پیتزا» در گوگل فهرستی از مکان‌های نزدیک دفترتان را در SERPS محلی (صفحات نتایج موتور جستجو) نشان می‌دهد.

اما اگر همان جستجو را در خانه امتحان کنید، مجموعه ای کاملاً متفاوت از نتایج را دریافت خواهید کرد. این منطقی است، با توجه به اینکه شما نیاز به یک پیتزا دارید که از جایی نزدیک تحویل داده شود.

جستجوی محلی سال‌هاست که وجود داشته است، اما به دلیل استفاده مردم از رایانه‌های رومیزی، محدود بود. با این حال، با رشد اخیر دسترسی به اینترنت موبایل، جستجوی موبایلی افزایش یافته است، بنابراین سئوی محلی برای موفقیت هر کسب و کاری که محصولات یا خدمات محلی و بازاریابان محلی را ارائه می دهد بسیار مهم شده است.

آنچه برای سئوی محلی اهمیت دارد

این برای بازاریابان جستجو به چه معناست؟ در حالی که بسته نقشه محلی در فهرست‌های جستجوی ارگانیک استاندارد Google نمایش داده می‌شود، الگوریتم‌های جداگانه نتایج جستجوی اصلی Google برای رتبه‌بندی محلی و نتایج بسته نقشه محلی را تقویت می‌کنند. به عنوان یک کسب و کار محلی، شما این فرصت را دارید که هم زمان در نتایج جستجوی اصلی ارگانیک و هم در بسته نقشه محلی ظاهر شوید.

اگر در بازاریابی آنلاین کسب و کار خود تازه کار هستید، یکی از چالش های اصلی این است که بدانید باید روی چه چیزی تمرکز کنید تا تلاش های خود را تا حد امکان مؤثر کنید.

شرکت نرم افزار تجزیه و تحلیل بازاریابی Moz نظرسنجی سالانه عوامل رتبه بندی جستجوی محلی خود را منتشر می کند که شامل 35 تا 40 متخصص برتر در سراسر جهان در سئوی محلی است. نتایج آن بهترین بینش را در مورد اینکه چه عواملی بر روی دید جستجوی محلی تأثیر می‌گذارند، ارائه می‌کند.

محتوای محلی و محبوبیت پیوندهای محلی عواملی هستند، درست همانطور که در الگوریتم جستجوی سنتی Google وجود دارد، بنابراین ایجاد صفحات فرود محلی برای هر یک از مکان‌هایتان مهم است – به‌ویژه اگر یک کسب‌وکار چند مکان هستید-، که باید نه تنها آن‌ها را درج کنید. نام کسب و کار شما، همچنین جزئیات آن مانند آدرس و تلفن و همچنین بهینه سازی برچسب عناوین، توضیحات متا، و پیروی از بهترین روش SEO. این باید در استراتژی بازاریابی محتوا و ایجاد لینک نیز مورد توجه قرار گیرد.

علاوه بر این، عوامل مبتنی بر مکان مانند داشتن فهرست کسب و کار در «Google برای کسب‌وکار من»، نقل‌قول‌های محلی از جمع‌آورنده‌های داده، و سیگنال‌های بررسی – که باید توسط مشتریان محلی شما منتشر شود – نیز در رتبه‌بندی سئوی محلی شما در نظر گرفته می‌شوند و در نتیجه شما همچنین باید آنها را در تلاش های سئوی محلی خود در نظر بگیرید.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که ابزارهای SEO متمرکز بر جستجوی محلی وجود دارد که می تواند به شما در توسعه ممیزی های سئوی محلی گرا کمک کند، از توسعه تحقیقات کلمات کلیدی متمرکز بر مخاطبان محلی شما، ایجاد نقل قول ها، مدیریت فهرست های Google برای کسب و کار من، نمایه کسب و کار و پست های Google، و حتی گنجاندن خود را در بسته های محلی نظارت کنید.

محتوای وب سایت یک عامل مهم است، همانطور که در الگوریتم جستجوی سنتی گوگل وجود دارد، اما عوامل مبتنی بر مکان مانند Google My Business، نقل قول ها و سیگنال های بررسی نیز در آن گنجانده شده است.

شروع به مهار سئو کنید

اکنون که درک بهتری از اصول سئو و نحوه رتبه بندی گوگل نتایج جستجوی محلی دارید، می توانید روی سیگنال هایی تمرکز کنید که ردپای دیجیتالی سایت شما را در اکوسیستم جستجوی محلی بهینه می کند. به این ترتیب کسب و کار شما می تواند بالاتر در صفحه نتایج نشان داده شود، که می تواند منجر به یافتن مشتریان بالقوه بیشتری برای کسب و کار شما شود.

عوامل زیادی وجود دارد که روی دید شما در این جستجوها تأثیر می گذارد، اما به خاطر داشته باشید که جستجوی محلی همچنان به رشد و تغییر ادامه می دهد. برای اینکه از اهمیت سیگنال‌هایی که در حال افزایش و کاهش هستند مطلع شوید، می‌توانید به نظرسنجی سالانه Moz مراجعه کنید تا کتاب استراتژی خود را شکل دهید. هنگامی که شروع به بهبود هر منطقه سیگنال مهم کردید، می‌توانید به افراد بیشتری در منطقه جغرافیایی خود خدمت کنید و سریع‌تر رشد کنید.

نکات سئو محلی

سئو لوکال

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید