بررسی تفاوت بین SEO و CEO

تفاوت seo و ceo

کلمات فنی بیشتری در واژگان ما گنجانده می شوند، به خصوص اگر شما یک فریلنسر هستید، متوجه خواهید شد که دانستن این اصطلاحات به شما کمک می کند تا در کار خود بهتر عمل کنید، زیرا SEO و CEO جنبه های ضروری در جامعه آنلاین هستند، و اگر شما هنوز نمی دانید آنها چیست، یا تفاوت آنها چگونه است، نگران نباشید، در اینجا ما آن را به خوبی توضیح خواهیم داد تا دیگر هرگز آنها را اشتباه نگیرید.

SEO و CEO دو مفهومی هستند که به طور گسترده در دنیای کارآفرینی و فریلنسینگ استفاده می شود. در یک شرکت هر دو ضروری هستند، با این حال، آنها نقش های متفاوتی را نشان می دهند. هیچ شرکتی بدون مدیر اجرایی نمی تواند کار کند و هیچ شرکتی بدون بهینه سازی موتور جستجو حضور آنلاین خوبی نخواهد داشت.

SEO

SEO مخفف کلمه Search Engine Optimization است. بنابراین، کارشناس SEO بر ظاهر شدن یک وب سایت در اولین نتایج در هر موتور جستجو مانند گوگل، بینگ یا یاهو نظارت می کند. وظیفه آنها بهینه سازی محتوای یک وب سایت به گونه ای است که توسط موتورهای جستجو ایندکس شود.

CEO

از سوی دیگر، CEO که مخفف Chief Executive Officer می باشد، فردی است که مسئولیت مدیریت موسسه یا نهاد را بر عهده دارد و به عنوان رئیس اصلی سازمان، یعنی فردی که بالاترین سمت اجرایی را دارد، می باشد.

همانطور که می بینید، سئو و مدیر عامل بسیار متفاوت است، فراتر از یک حرف، اما این باعث نمی شود که آنها شغلی نامرتبط باشند، آنها رابطه کوچکی دارند. به طور کلی، مدیر اجرایی بر تصمیم گیری شرکت نظارت خواهد کرد، در حالی که متخصص سئو به دیده شدن شرکت کمک می کند، به طوری که آنها به طور ارگانیک در نتایج جستجوی مرورگرهایی مانند گوگل منعکس می شوند.

فایده مدیر عامل و سئو چیست؟

مدیر عامل رئیس شرکت است، مسئول تعیین اقدامات مهمی است که منجر به دستیابی به اهداف می شود، رهبری است که پیشنهادات و استراتژی هایی را برای موفقیت یک شرکت اجرا می کند.

سئو، که سودمندی آن در یک شرکت ضروری است، بر انجام یک تحلیل دقیق نظارت می کند که به دنبال بهبود یک پروژه مجازی است و آن را برای موتورهای جستجو جذاب تر می کند. در این فرآیند، او مسئول معماری وب سایت است. به طور کلی، او کسی است که بهترین استراتژی را برای نمایش صفحه وب در اولین نتایج جستجو تعیین می کند.

آیا رابطه ای بین سئو و مدیر عامل وجود دارد؟

با آشکار شدن تفاوت ها، ممکن است به نظر برسد که این اصطلاحات به هم مرتبط نیستند، اما نقاط مشترک خاصی وجود دارد که عامل اصلی ایجاد اختلاف است.

مدیر ارشد اجرایی کسی است که مشتریان جدیدی در محیط فیزیکی به دست می آورد و به شرکت در دنیای فیزیکی دیده شدن، شهرت و موفقیت می بخشد، در حالی که در محیط دیجیتال این کار توسط متخصص بهینه سازی موتورهای جستجو انجام می شود و ترافیک وب را افزایش می دهد.

به طور کلی، هر دو در مورد کاربر و تجربه خود با نام تجاری نگران هستند، به دنبال ایجاد یک جامعه وفادار که دائما در تعامل است، تفاوت؟ محیط زیست! سئوکار این کار را از وب و مدیر عامل از بخش فیزیکی شرکت انجام می دهد.

نمونه هایی از مدیر عامل و سئو

اگر تفاوت بین سئو و مدیر عامل هنوز مشخص نیست، به یک مثال ساده اشاره می کنیم. حتما نام مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک را شنیده اید، او مسئول عملیات اصلی معروف ترین شبکه های اجتماعی جهان، فیس بوک و اینستاگرام است و در شرکت مارک، مطمئناً چندین متخصص سئو کار می کنند که مسئولیت بهینه سازی برای موتورهای جستجو را بر عهده دارند.

شغل یک متخصص سئو

کارشناس سئو مسئول بهینه سازی محتوای یک وب سایت در موتورهای جستجوگر گوگل است، بنابراین لازم است در بهینه سازی موتورهای جستجو دانش زیادی از الگوریتم ها وجود داشته باشد، آگاهی عمیق از نحوه عملکرد روندها و استراتژی ها، سفارشی سازی آنها بر اساس نیازهای شرکت در میان وظایف او خواهید یافت:

  • استراتژی و برنامه ریزی کلمات کلیدی
  • طراحی و اصلاح معماری وب سایت
  • تجزیه و تحلیل نتایج و ارزیابی راهبردهای ارائه شده

شغل یک مدیر عامل

مدیر عامل ارشدترین شغل در یک شرکت است. همانطور که مدیر عامل، مسئولیت تصمیم گیری های مهم بر دوش است، علاوه بر این، مسئولیت تصویر شرکت در دنیای تجارت را نیز بر عهده دارد، بنابراین مدیر عامل باید یک رهبر باشد و چشم اندازی برای برتری داشته باشد. از جمله وظایف او عبارتند از:

  • برنامه ریزی ماموریت، چشم انداز و اهداف شرکت.
  • ارزیابی و تصویب پروژه های در دست توسعه
  • تجزیه و تحلیل محصولاتی که قرار است در بازار عرضه شوند
  • خدمت به عنوان سخنگوی در فرآیندها، موفقیت و بحران شرکت.

به عنوان یک متخصص سئو، همیشه سعی می کند صفحات مورد علاقه را در مرورگرهای مهمی مانند گوگل ایندکس کند، ایندکس کردن صفحات به خاطر آن، بدون اینکه ارزشی برای موتور جستجو ایجاد کند، باعث ایجاد مشکل در کار شما می شود. فراموش نکنید که تجزیه و تحلیل خطا را تقویت کنید و لینک های با کیفیت و اعتبار را حفظ کنید.

اگر مدیر عامل هستید، مطمئن شوید که رابطه خوبی با کارمندان خود دارید، خود را به عنوان یک رهبر مورد توجه قرار می دهید، از آنها حمایت می کنید، رشد آنها را تشویق می کنید و البته یک پروژه ایجاد می کنید که امنیت طولانی مدت را ارائه می دهد، همیشه آموزش های آکادمیک را حفظ کنید. که به شما هوشی را می دهد که برای تصمیم گیری خوب نیاز دارید و به عنوان پرسنل مسئول در جامعه تجاری دیده می شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید