سئو کلاه سفید چیست؟ + معرفی تکنیک ها

سئو کلاه سفید

راه های زیادی برای تبلیغ وب سایت وجود دارد. یکی از استراتژی های مهمی که باید در نظر بگیرید، استفاده از تکنیک های سئو کلاه سفید در فرایند سئو سایت در اصفهان است. با یادگیری تکنیک های سئو کلاه سفید، می توانید مطمئن شوید که از بهترین استراتژی بازاریابی اینترنتی ممکن برای کسب و کار خود استفاده می کنید. در این مقاله، سئو کلاه سفید را تعریف می‌کنیم، توضیح می‌دهیم که چرا این تکنیک‌ها مهم هستند و نحوه اجرای آن‌ها را مورد بحث قرار می‌دهیم.

سئو کلاه سفید چیست؟

سئو کلاه سفید اصطلاحی است که شیوه های بازاریابی اینترنتی را توصیف می کند که توسط موتورهای جستجو تایید شده است. هدف یک استراتژی سئو یا بهینه‌سازی موتور جستجو این است که یک وب‌سایت در نتایج بالاتر موتور جستجو ظاهر شود.

موتورهای جستجو بر اساس بسیاری از فاکتورهای مرتبط با هر وب سایت، تعیین می کنند که سایت ها را کجا رتبه بندی کنند. سئو تمرینی است برای تنظیم وب سایت شما برای تطابق بهتر با عواملی که موتورهای جستجو می خواهند.
چند نمونه از استراتژی های سئو کلاه سفید عبارتند از:

 • بهینه سازی صفحات وب برای کلمات کلیدی خاص
 • ایجاد محتوای با کیفیت بالا
 • افزایش سرعت وب سایت
 • استفاده از متا تگ های توصیفی
 • بهبود ناوبری سایت
 • آسان کردن وب سایت برای استفاده در دستگاه های تلفن همراه
 • توسعه یک استراتژی پیوند داخلی
 • شبکه سازی برای به دست آوردن بک لینک
 • درگیر شدن در رسانه های اجتماعی

سئو کلاه سفید با سئو کلاه سیاه در تضاد است، که در آن کاربر سعی می کند با استفاده از روش های فریبنده در موتورهای جستجو رتبه بالاتری کسب کند. توصیه می شود همیشه از روش های سئو کلاه سفید استفاده کنید، زیرا روش های سئو کلاه سیاه می تواند منجر به حذف وب سایت از نتایج موتورهای جستجو شود. علاوه بر این، هر روشی که موتورهای جستجو برای مصرف کنندگان مضر بدانند، مانند ارائه اطلاعات گمراه کننده، نیز از تکنیک های سئو کلاه سیاه هستند.

چرا تکنیک های سئو کلاه سفید مهم هستند؟

استفاده از تکنیک های سئو کلاه سفید به چند دلیل مهم است، از جمله:

در بالای نتایج جستجو ظاهر می شود

در اکثر موتورهای جستجو، دو نوع نتیجه وجود دارد: پولی و ارگانیک. نتایج پولی تبلیغاتی هستند که در بالای صفحه نتایج ظاهر می شوند، در حالی که نتایج ارگانیک وب سایت هایی هستند که به طور طبیعی بر اساس معیارهای داخلی موتور جستجو ظاهر می شوند. بیشتر ترافیک وب به وب سایت هایی می رود که در صفحه اول نتایج جستجو ظاهر می شوند. بنابراین، بازاریابان اینترنتی می‌خواهند وب‌سایت‌شان تا حد امکان در نتایج جستجوی ارگانیک ظاهر شود تا بتوانند بازدیدکنندگان بیشتری را به وب‌سایت‌های خود بکشانند.

در فهرست موتورهای جستجو باقی مانده است

موتورهای جستجو یکی از راه های اصلی برای کشف اطلاعات افراد هستند. برای اکثر مشاغل مهم است که در موتورهای جستجو حضور داشته باشند تا بتوانند مخاطبان بیشتری را جذب کنند. استفاده از تکنیک های سئو کلاه سفید کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که موتورهای جستجو همچنان وب سایت شما را در نتایج جستجوی خود فهرست می کنند. برخی از موتورهای جستجو، زمانی که روش های سئو کلاه سیاه را شناسایی می کنند، ممکن است یک ممنوعیت موقت یا دائمی برای آن URL ایجاد کنند.

حفظ ارزش بلند مدت

روش های سئو کلاه سفید به احتمال زیاد در آینده موثر باقی می مانند. با اجرای روش های سئو کلاه سفید در حال حاضر، می توانید در آینده نیز از آنها بهره مند شوید. این در تضاد با روش های سئو کلاه سیاه است، زیرا موتورهای جستجو به احتمال زیاد از این عمل آگاه می شوند و رتبه بندی جستجوی خود را بر اساس آن تنظیم می کنند.

نحوه پیاده سازی روش های سئو کلاه سفید

برای پیاده سازی روش های سئو کلاه سفید مراحل زیر را دنبال کنید:

1. وب سایت فعلی خود را تجزیه و تحلیل کنید

وب سایت فعلی خود را ارزیابی کنید و ببینید در حال حاضر از چه روش های سئو کلاه سفید استفاده می کنید. ضروری است که با یک ارزیابی شخصی از وب سایت خود شروع کنید تا بدانید چه پیشرفت هایی باید انجام دهید. همچنین سطح فعلی ترافیک وب سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید، زیرا این به شما امکان می دهد نتایج خود را پس از اجرای تاکتیک های سئو کلاه سفید خود مقایسه کنید.

2. تحقیق در مورد کلمات کلیدی انجام دهید

تحقیق کلمات کلیدی فرآیند یافتن عبارات جستجوی محبوب مرتبط با وب سایت شما است. در طول تحقیق کلمات کلیدی، می توانید انواع عباراتی را که مردم برای یافتن وب سایت های مشابه شما استفاده می کنند، با سطح رقابت برای هر کلمه کلیدی کشف کنید. هدف از انجام تحقیقات کلمات کلیدی این است که بتوانید این کلمات کلیدی را به صورت استراتژیک در وب سایت خود قرار دهید، مانند عنوان صفحه و توضیحات متا. کلمات کلیدی یکی از فاکتورهای اصلی برای موتورهای جستجو هستند که انتخاب کلمات مناسب را مهم می کند.

3. محتوای با کیفیت بالا ایجاد کنید

موتورهای جستجو در صورت ارائه محتوای ارزشمند به وب سایت ها امتیاز بیشتری می دهند. آنها ارزش یک صفحه را با بررسی عوامل متعددی مانند طول محتوا، استفاده از چند رسانه ای، میانگین زمانی که کاربران در صفحه می گذرانند و نرخ پرش صفحه تعیین می کنند. به جای تمرکز بر معیارهای دقیق صفحه، اغلب بهتر است روی ایجاد محتوای با کیفیت بالا تمرکز کنید. برای مثال، احتمال اینکه کاربران در یک پست وبلاگی که اطلاعات ارزشمندی را در اختیار آنها قرار می دهد، بمانند بسیار بیشتر است. هرچه محتوای با کیفیت بیشتری ایجاد کنید، فرصت های بیشتری برای ظاهر شدن در نتایج جستجو دارید.

4. در پلتفرم های رسانه های اجتماعی شرکت کنید

موتورهای جستجو همچنین بررسی می کنند که کاربران رسانه های اجتماعی در مورد چه صفحات و برندهایی صحبت می کنند. تعامل در رسانه های اجتماعی می تواند به تبلیغ برند شما، از جمله محتوایی که ایجاد می کنید، کمک کند. پست‌های رسانه‌های اجتماعی نیز اغلب در بالای نتایج جستجو ظاهر می‌شوند و راه دیگری برای نمایش در نتایج جستجو به شما می‌دهند. با ایجاد حضور در رسانه های اجتماعی در بزرگترین پلتفرم ها و ایجاد پروفایل های دقیق شروع کنید.

5. سرعت وب سایت خود را افزایش دهید

عامل مهم دیگر سرعت بارگذاری وب سایت شما برای کاربران است. موتورهای جستجو وب‌سایت‌های سریع‌تر را ترجیح می‌دهند، زیرا معمولاً تجربه کاربری بهتری را ارائه می‌دهند. ابزارهای رایگانی وجود دارد که می توانید به صورت آنلاین از آنها استفاده کنید که سرعت وب سایت شما را اندازه گیری می کند. اگر متوجه شدید که وب سایت شما به کندی بارگیری می شود، می توانید با انجام اقداماتی مانند:

 • حذف افزونه های غیر ضروری
 • کاهش حجم تصویر
 • تغییر به یک وب سرور سریعتر

6. برای وب سایت های دیگر محتوا ایجاد کنید

یکی دیگر از نشانه های یک وب سایت با کیفیت، به گفته موتورهای جستجو، زمانی است که وب سایت های دیگر به آن لینک می دهند که به آن بک لینک نیز می گویند. اگر محتوای باکیفیت تولید می کنید، به احتمال زیاد از وب سایت های دیگری که می خواهند از آن به عنوان منبع استفاده کنند، بک لینک کسب کنید. راه دیگری برای ایجاد لینک به وب سایت خود از دیگران، تولید محتوا برای آنهاست. به عنوان مثال، می توانید یک پست وبلاگ برای وب سایت دیگری بنویسید، سپس در پایان به وب سایت خود در بخش بیوگرافی نویسنده پیوند دهید. این فرآیندی است که به عنوان وبلاگ نویسی مهمان شناخته می شود و یک روش محبوب برای ایجاد بک لینک برای یک وب سایت است.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید