9 دلیل برای مراجعه به یک آژانس تبلیغاتی

چرا از خدمات آژانس تبلیغاتی استفاده کنیم

امروزه داشتن اکانت شخصی در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، لینکدین یا فیسبوک به امری فراتر از گذشته تبدیل شده است. نه تنها به این دلیل که به ما امکان می دهد سرگرم بمانیم و با دوستان، خانواده و همکاران خود ارتباط برقرار کنیم. همچنین، از آنجایی که استفاده از آنها بسیار آسان است و برای همه نوع مخاطبان بسیار در دسترس هستند: از کودکان تا بزرگسالان، تقریباً همه ما در یک یا چند پلت فرم به طور همزمان حضور داریم.

با این حال، نباید فراموش کنیم که بین پروفایل شخصی و مشخصات هر شرکت، موسسه یا سازمانی تفاوت قابل توجهی وجود دارد. مخاطب، اهداف، استراتژی‌ها، محتوا و لحن تنها برخی از جنبه‌های ضروری هستند که هنگام مدیریت یک پروفایل تغییر می‌کنند.

متأسفانه هنوز تعداد زیادی از کارآفرینان هستند که فکر می کنند مدیریت پروفایل های شرکت خود در شبکه های اجتماعی یک کار ساده است که همان کار مدیریت پروفایل شخصی آنها را می طلبد. اما اشتباه می کنند، زیرا استراتژی های موفق رسانه های اجتماعی نیاز به دانش زیادی در زمینه های مختلف دارد و با عدم مراجعه به آژانس های تبلیغاتی و متخصصان مناسب می توانند اعتبار برند خود را به خطر بیندازند.

امروز، دلایلی را به شما می گوییم که چرا باید به فکر مراجعه به یک آژانس تبلیغاتی یا دیجیتال مارکتینگ باشید:

1. تیمی از کارشناسان بازاریابی دیجیتال 100% در اختیار شماست

ایده این است که از پروفایل های شرکت خود برای جلب توجه مخاطبان هدف خود و جذب آنها از طریق پست های تأثیرگذار و آموزنده استفاده کنید. و برای دستیابی به این هدف، به یک تیم چند رشته ای نیاز دارید که چندین دانش را برای دستیابی به موفقیت ترکیب کند: از کارشناسان بازاریابی گرفته تا سردبیران و طراحان، همه تلاش خواهند کرد تا برند شما را قوی کرده و از رقبا متمایز شود.

بنابراین، با پشتیبانی یک آژانس تبلیغاتی مانند لایت، قادر خواهید بود محتوای مورد نیاز خود را تولید کنید و استراتژی ایجاد کنید که به شما در دستیابی به تمام اهدافی که برای خود تعیین کرده اید کمک کند.

2. در دراز مدت، بسیار ارزان تر از استخدام یک تیم داخلی است

استخدام یک تیم متشکل از چندین متخصص (توسعه دهندگان، طراحان، کارشناسان سئو، تبلیغ کنندگان…) در داخل بسیار گران خواهد بود. و این گرانی نه تنها به دلیل حقوق و هزینه های اجتماعی است، بلکه به دلیل هزینه های زیادی که در زیرساخت این تیم لازم است مثلا برای تیم نیاز به کامپیوترهای جدید، فضاهای بیشتر، میزهای بیشتر دارید.

از سوی دیگر، ایجاد یک توافق یا قراردادی که هم برای شرکت شما و هم برای آژانسی که می‌خواهید با آن کار کنید مفید باشد، می‌تواند بی‌نهایت ارزان‌تر باشد تا اینکه بخواهید برای تک تک نیروهایی که استخدام می کنید قرارداد تهیه کنید.

3. هماهنگی کامل استراتژی بازاریابی

استخدام یک شرکت تبلیغاتی به شما این امکان را می دهد که تمام تلاش های بازاریابی خود را در یک مکان متمرکز کنید. در یک شرکت تبلیغاتی، مدیر مسئول هماهنگی تمام بخش های داخلی خود می باشد تا اهداف بازاریابی یک مجموعه را به ثمر برساند. این مسئولیت را به آسانی از دوش خود بردارید و به یک کانون تبلیغاتی بسپارید. یک آژانس بازاریابی تمام موارد لازم برای ایجاد یک برنامه بازاریابی همه‌ جانبه و اجرای آن را دارد.

داشتن یک آژانس تبلیغاتی جامع به شما این امکان را می دهد که ارتباط بین کانال های مختلف را متمرکز کنید که مسئول جذب مشتریان جدید و کار بر روی شهرت بازاریابی شما هستند.

رشد در کسب و کار با آژانس تبلیغاتی

4. کارایی بیشتر و اجرای سریعتر

به طور معمول، آژانس های تبلیغاتی حرفه ای معمولا تیمی از متخصصان دارند که می توانند کارایی و سرعت بیشتری را تضمین کنند. علاوه بر این، آنها به طور کلی دارای فرایندهای کاری تعریف شده و پویا هستند که به شما این امکان را می دهد تا هر مشکلی را که بر شرکت شما تأثیر می گذارد حل کنید.

این معمولاً یک مزیت بزرگ در شرکت‌های بزرگ است، جایی که تصمیم‌گیری مراحل متعددی دارد و روال کار روان نیست. این شرکت ها معمولا ماموریت ها را به آژانس هایی محول می کنند تا بتوانند وظایف را با سرعت بیشتری انجام دهند و به اهداف برسند.

5. پس انداز بیشتر و سرمایه گذاری کمتر

استخدام خدمات یک آژانس تبلیغاتی حرفه ای نه تنها به شما امکان می دهد تا نتایج خود را بهبود بخشید. همچنین، به شما کمک می کند تا هزینه های خود را کاهش دهید و پول خود را به طور موثر سرمایه گذاری کنید.

ابزارهایی مانند SemRush، Ahrefs، Hootsuite، Mailchimp و سایر نرم افزارهای مورد نیاز برای اجرای یک استراتژی بازاریابی می توانند چند صد دلار هزینه داشته باشند.

یک آژانس این ابزارها را در بین تمام مشتریان خود پخش می کند. این به شما این امکان را می دهد که آن ابزارها را با قیمتی کم در اختیار داشته باشید.

6. دانش متنوع در یک آژانس واحد

اگرچه آژانس هایی وجود دارند که ترجیح می دهند در مناطق کوچکتر یا خاص کار کنند، اغلب آنها با توجه به اینکه برای شرکت ها و موسسات مختلفی کار کرده اند تجربیات زیادی دارند و دانش عمیقی در طول زمان کسب کرده اند. این خود یک مزیت آشکار برای شما به حساب می آید تا در زمان و هزینه ها صرفه جویی کنید.

7. انعطاف بیشتر

یکی دیگر از مزایای واضح کار با آژانس تبلیغات، انعطاف پذیری است که می تواند به شما ارائه دهد. به خصوص زمانی که به تازگی کاری را شروع کرده اید و هنوز نیازی به یک تیم بزرگ تمام وقت ندارید که منحصراً برای شما کار کند.

آژانس ها با گرفتن هزینه برای برنامه ها یا ساعات کار، با نیازها و امکانات شما سازگار می شوند و به شما اجازه می دهند بدون مانع و با سرعت خود رشد کنید.

8. واگذاری کار و تمرکز بر کسب و کار اصلی

هیچکس مثل شما نمی تواند کسب و کار شما را بشناسد. شما دقیقاً می دانید که چگونه مدیریت داخلی شرکت خود را سازماندهی کنید، به چه چیزهایی نیاز دارید و چگونه پیشرفت کنید. بنابراین، ضروری است که سعی کنید تمرکز خود را روی چند کار حفظ کنید و درک کنید که باید تا حد امکان کار را محول کنید تا همه ی فرآیندها به خوبی جریان داشته باشند.

بهتر است روی کارهایی که می دانید چگونه انجام دهید تمرکز کنید و چیزهایی را که خیلی خوب نمی دانید (مثلاً استراتژی های بازاریابی دیجیتال) فراموش کنید. در غیر این صورت، به زودی از تعداد کارهایی که باید انجام دهید تا حدودی جدا خواهید شد و عملکرد شرکت شما آسیب خواهد دید.

9. شرکت خود را رشد دهید

کار بر روی استراتژی بازاریابی خود با یک آژانس راهی برای افزایش درآمد شرکت شما است. زیرا در نهایت، این وظیفه اصلی هر اژانس تبلیغاتی است: افزایش درآمد، به دست آوردن قلمرو و افزایش فروش.

به ازای هر پولی که در بازاریابی سرمایه گذاری می کنید، آژانس بازاریابی باید بتواند آن را چند برابر کند. این همان چیزی است که به آن بازگشت سرمایه می گویند.

اگر آژانس بازاریابی شما پس از چند ماه بازگشت سرمایه را به شما ارائه نکرد، ممکن است زمان آن رسیده باشد که ارائه دهندگان را تغییر دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید