12 نوع سئو و تکنیک های برتر سئو برای افزایش ترافیک در سال 2024

روش های مختلف سئو

اصطلاح سئو، بهینه سازی موتور جستجو، به بهبود دید سایت شما در نتایج جستجوی گوگل برای کلمات کلیدی یا عبارات جستجوی مرتبط اشاره دارد. سئو به ایجاد ترافیک سایت به طور طبیعی کمک می کند. مشتریان آنلاین هنگام جستجوی خدمات یا محصول، به احتمال زیاد یکی از 10 نتیجه اول را از موتور جستجو انتخاب می کنند. این 10 نتیجه ترجیح داده می شوند زیرا به خوبی نوشته شده اند و با استفاده از SEO به طور کامل بهینه شده اند. حدود 12 نوع مختلف سئو وجود دارد که به وب سایت ها کمک می کند تا در صفحات نتایج موتور جستجو رتبه بهتری داشته باشند. در آژانس تبلیغاتی لایت با ارائه خدمات سئو در اصفهان می توانیم بهترین نتایج را به مشتریان ارائه دهیم.

12 نوع سئو

در مجموع 12 نوع سئو وجود دارد. شرح مختصری و مزایای هر یک در زیر ذکر شده است.

1. SEO On-Page (On-Site SEO):

سئو در سایت به تمرین بهینه سازی عناصر یک وب سایت، مانند محتوا و کد HTML، برای بهبود رتبه آن در صفحات نتایج موتورهای جستجو و جذب ترافیک مرتبط بیشتر به وب سایت اشاره دارد. این با سئوی خارج از سایت متفاوت است، که شامل بهینه سازی عوامل خارجی مانند بک لینک ها و سیگنال های رسانه های اجتماعی است.

تحقیق کلمات کلیدی SEO

این شامل شناسایی عبارات جستجوی مرتبط (کلمات کلیدی) است که کاربران در جستجوی آن هستند و ترکیب آن کلمات کلیدی به صورت استراتژیک در محتوای وب سایت برای بهبود دید و ارتباط موتور جستجو.

محتوای سئو با کیفیت

محتوای سئوی باکیفیت به معنای ایجاد محتوایی است که هم کاربر پسند باشد و هم موتورهای جستجوگر پسند با تمرکز بر نیازها و علایق مخاطب هدف، استفاده از کلمات کلیدی مرتبط و جذب لینک ها و اشتراک گذاری ها برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو.

لینک سازی داخلی برای سئو

پیوند داخلی برای سئو شامل قرار دادن پیوندها در یک وب سایت برای اتصال صفحات مرتبط به یکدیگر است تا تجربه کاربر را بهبود بخشد و به موتورهای جستجو کمک کند تا سلسله مراتب و محتوای وب سایت را درک کنند.

بهینه سازی متادیتا SEO

بهینه‌سازی سئوی متادیتا شامل بهینه‌سازی عناصر HTML مانند تگ‌های عنوان، تگ‌های هدر و توضیحات متا است تا به طور دقیق و مختصر آنچه را که صفحه در مورد آن است به موتورهای جستجو و کاربران منتقل کند. به منظور بهبود دید و مرتبط بودن صفحه در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP).

بهینه سازی سئوی تصویر

بهینه‌سازی سئوی تصویر فرآیند بهینه‌سازی تصاویر وب‌سایت با نام فایل‌های توصیفی، تگ‌های جایگزین و زیرنویس‌ها برای بهبود تجربه کاربر و دیده شدن موتور جستجو، با هدف ایجاد ترافیک بیشتر به یک وب‌سایت از جستجوی تصویر Google است.

ساختار URL

ساختار URL به نحوه سازماندهی و طراحی URL های وب سایت اشاره دارد که شامل کلمات کلیدی مرتبط برای کمک به موتورهای جستجو برای درک محتوای وب سایت و بهبود رتبه بندی می شود و در عین حال تجربه کاربر را بهبود می بخشد و تلاش های ایجاد لینک را تسهیل می کند.

2. سئو خارج از صفحه (Off-Site SEO):

سئوی خارج از صفحه که سئوی خارج از سایت نیز نامیده می شود، عملی است برای بهبود رتبه وب سایت در موتورهای جستجو با بهینه سازی عوامل خارج از خود وب سایت. این را می توان با ایجاد بک لینک با کیفیت بالا، تبلیغ وب سایت در رسانه های اجتماعی و سایر اشکال بازاریابی آنلاین انجام داد.

هدف افزایش اعتبار، شهرت و ارتباط وب سایت در چشم موتورهای جستجو است که می تواند منجر به رتبه بندی بالاتر موتورهای جستجو و ترافیک ارگانیک به وب سایت شود.

وبلاگ نویسی مهمان

وبلاگ نویسی مهمان یک تکنیک رایج سئوی خارج از صفحه است که برای ایجاد بک لینک استفاده می شود.

زمانی است که مقاله ای برای وب سایت دیگری می نویسید و در ازای آن یک بک لینک به سایت خود اضافه می کنید. این می تواند دید و اعتبار وب سایت شما را بهبود بخشد و ترافیک بیشتری را به سایت شما جذب کند.

H.A.R.O

پاسخگویی به سوالات خبرنگاران و خبرنگاران برای در معرض دید رسانه ها و کسب بک لینک برای بهبود سئو.

تحقیق و تحلیل رقبا

بررسی بک لینک ها، محتوا و کلمات کلیدی رقبا برای به دست آوردن بینش و بهبود استراتژی سئوی خود.

تبلیغات اینترنتی

قرار دادن تبلیغات پولی در وب‌سایت‌های خارجی و موتورهای جستجو برای افزایش ترافیک و ایجاد سرنخ برای یک وب‌سایت یا کسب‌وکار، و در نهایت دید آنلاین آن را بهبود می‌بخشد.

توزیع مطبوعات

به اشتراک گذاری بیانیه های مطبوعاتی با رسانه های مربوطه برای ایمن سازی بک لینک ها، جذب مشتریان بالقوه و افزایش شناخت برند.

سیگنال های برند

سیگنال های برند در سئو به حضور آنلاین و شهرت یک برند اشاره دارد که از طریق فعالیت هایی مانند تعامل در رسانه های اجتماعی، فهرست های فهرست آنلاین و ذکر در وب سایت های دیگر ایجاد می شود. این سیگنال ها می توانند به موتورهای جستجو کمک کنند تا اعتبار و اعتبار یک نام تجاری را تعیین کنند و می توانند بر رتبه بندی موتورهای جستجو تأثیر مثبت بگذارند.

3. سئو فنی

سئو فنی شامل بهینه سازی وب سایت است که به موتورهای جستجو کمک می کند تا وب سایت را راحت تر بخزند و فهرست کنند و در نتیجه رتبه آن را در موتورهای جستجو بهبود بخشد. این شامل کارهایی مانند بهینه‌سازی زمان بارگذاری سایت، اطمینان از پیکربندی صحیح فایل‌های robot.txt و تنظیم صحیح تغییر مسیرها می‌شود.

هدف سئو فنی این است که یک وب سایت را برای موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان وب سایت در دسترس تر و کاربرپسندتر کند.

زمان بارگذاری سایت

بهینه سازی زمان بارگذاری سایت شامل بهبود سرعت و عملکرد وب سایت برای ارائه تجربه کاربری بهتر و دستیابی به رتبه های بالاتر در موتورهای جستجو است.

سازگاری با موبایل

موبایل دوستی به طراحی و عملکرد یک وب سایت اشاره دارد که برای مشاهده در دستگاه های تلفن همراه مانند تلفن های هوشمند و تبلت ها بهینه شده است. این تضمین می کند که وب سایت به اندازه های مختلف صفحه نمایش پاسخگو است، به سرعت بارگیری می شود و به راحتی در دستگاه های تلفن همراه پیمایش می شود.

شناسایی خطای خزیدن

شناسایی خطای Crawl فرآیند یافتن و رفع خطاهایی است که موتورهای جستجو را از دسترسی به محتوای وب سایت باز می دارد. این خطاها می تواند شامل لینک های شکسته، صفحات از دست رفته و سایر مسائلی باشد که می تواند بر روی دید موتورهای جستجو تأثیر منفی بگذارد. با رفع خطاهای خزیدن، صاحبان وب سایت می توانند رتبه بندی وب سایت خود را در موتورهای جستجو و دید کلی بهبود بخشند.

کلمه کلیدی حسابرسی آدم خواری

ممیزی آدم خواری کلمه کلیدی فرآیندی برای شناسایی و رفع مواردی است که در آن صفحات متعدد در یک وب سایت برای کلمات کلیدی مشابه یا مشابه رقابت می کنند، که می تواند منجر به کاهش دید موتورهای جستجو و کاهش عملکرد کلی ارگانیک شود.

ممیزی محتوای تکراری

ممیزی محتوای تکراری شامل شناسایی و رفع نمونه هایی از محتوای تکراری در یک وب سایت است که می تواند بر رتبه بندی موتورهای جستجو تأثیر منفی بگذارد.

ساختار سایت

ساختار سایت به فرآیند ایجاد یک ساختار وب‌سایت شفاف و سازمان‌یافته اشاره دارد که باعث می‌شود کاربران و موتورهای جستجو به راحتی بتوانند محتوای وب‌سایت را درک کنند. ساختار سایت واضح می‌تواند تجربه کاربر را با سهولت یافتن اطلاعات مورد نظر برای بازدیدکنندگان بهبود بخشد.

4. سئوی بین المللی

سئوی بین المللی ترافیک ارگانیک وب سایت شما را از مناطق و زبان های مختلف بهبود می بخشد. اگر می‌خواهید در سئوی بین‌المللی موفق شوید، باید به بافت فرهنگی بازار هدف خود توجه کنید و به آن‌ها اجازه دهید تا معاملات را به ارز و زبان خود انجام دهند.

از قالب مناسب برای تاریخ‌ها و زمان‌ها بر اساس مکان فهرست‌شده استفاده کنید. اگر نگرانی دارند به زبان مادری خود صحبت کنند. هدف سئوی بین المللی ایجاد یک تجربه آنلاین خوب برای مخاطبان هدف شماست.

5. سئوی محلی

استراتژی سئوی محلی برای مشاغل محلی یکی از مهم ترین انواع سئو است زیرا به کسب و کار کمک می کند تا در نتایج جستجوی محلی در گوگل بیشتر دیده شود.

سئوی محلی به کسب و کارها کمک می کند تا با تجزیه و تحلیل رفتار آنها از طریق تریلیون ها جستجو به مخاطبان محلی دسترسی پیدا کنند. اگر از شیوه‌های سئوی محلی استفاده می‌کنید، کسب‌وکار محلی شما این فرصت را دارد که همزمان در نتایج جستجو و بسته نقشه محلی رتبه بالاتری کسب کند. این به نوبه خود به رشد کسب و کار شما و افزایش ترافیک وب سایت شما کمک می کند.

6. سئوی تجارت الکترونیک

سئوی تجارت الکترونیک یکی از بهترین راه ها برای به دست آوردن ترافیک با جستجوی پولی است، اما هزینه های سئو بسیار کمتر است. این به ایجاد وب سایت فروشگاه آنلاین شما کمک می کند تا هر زمان که کسی محصول یا خدماتی را جستجو می کند رتبه بالاتری کسب کند.

مهم است که وب سایت شما در SERP ها ظاهر شود. در غیر این صورت، دسترسی حیاتی به مشتریان بالقوه و واجد شرایط تجارت الکترونیک را از دست خواهید داد. اگر تحقیقات رقبا، تمرکز بر سئوی صفحه اصلی و معماری وب سایت به درستی انجام شود، سئوی تجارت الکترونیک می تواند وب سایت شما را برای آوردن ترافیک و افزایش حجم جستجو بهینه کند.

7. سئوی محتوا

نام دیگر در لیست انواع سئو، سئوی محتوا است. این به ایجاد محتوای منحصر به فرد، اعم از نوشتاری، گرافیکی یا ویدیویی برای ساختار وب سایت شما اشاره دارد و آن را در رتبه بندی بالاتر در SERP ها قرار می دهد.

هنگام کار با سئوی محتوا باید سه چیز را در نظر گرفت – کپی رایتینگ، ساختار سایت و استراتژی کلمات کلیدی. حفظ تعادل بین هر سه بسیار مهم است، زیرا بدون محتوای با کیفیت، وب سایت شما نمی تواند در نتایج جستجو قرار گیرد.

علاوه بر این، بررسی محتوا پس از انتشار به همان اندازه مهم است که قبل از انتشار. نحوه عملکرد محتوای خود را پیگیری کنید. تغییرات لازم را ایجاد کنید، محصولات جدید اضافه کنید و چندین استراتژی را برای گسترش دامنه وب سایت خود اعمال کنید.

8. سئوی موبایل

سئوی موبایل اصطلاحی است که برای توصیف بهینه سازی یک سایت برای موتورهای جستجو و در عین حال اطمینان از قابل مشاهده بودن آن در دستگاه هایی مانند موبایل و تبلت به طور همزمان استفاده می شود.

اگر مشتری تجربه بدی با یک برند در تلفن همراه خود داشته باشد، ممکن است هرگز برنگردد. اگر می خواهید مشتریان شما بهترین تجربه ممکن را داشته باشند، باید از این نوع بهینه سازی موتور جستجو استفاده کنید. مهم است که اطمینان حاصل کنید که سبک، ساختار و سرعت صفحه سایت شما باعث نمی شود کاربران تلفن همراه نظر خود را تغییر دهند.

9. سئو کلاه سفید

وقتی می شنوید که شخصی می گوید سئو کلاه سفید، این به معنای شیوه های سئو است که مطابق با شرایط و ضوابط موتورهای جستجوی اصلی از جمله گوگل است. سئوی کلاه سفید رتبه موتور جستجوی شما را در SERP بهبود می بخشد و در عین حال یکپارچگی وب سایت شما را با شرایط خدمات موتور جستجو تنظیم می کند.

روش های سئو کلاه سفید بهترین راه برای ایجاد یک وب سایت موفق است. در اینجا چند روش سئو سفید وجود دارد که باید به شدت آنها را دنبال کنید:

از متا تگ های توصیفی و غنی از کلمات کلیدی استفاده کنید
ارائه خدمات و محتوای با کیفیت به بازدیدکنندگان وب سایت
وب سایت خود را برای پیمایش آسان کنید

10. سئو کلاه سیاه

سئوی کلاه سیاه از نقاط ضعف الگوریتم جستجوی گوگل برای کسب رتبه بالاتر در نتایج جستجو استفاده می کند. استراتژی‌های ایجاد لینک هرزنامه یا پولی، پر کردن کلمات کلیدی، پنهان‌سازی و غیره برای پیشروی در نتایج موتورهای جستجو استفاده می‌شوند. این روش‌ها نتایج فوری می‌دهند، اما اگر توسط گوگل شناسایی شوند، می‌توانند بر وب‌سایت شما تأثیر منفی بگذارند. بنابراین، توصیه می شود از سئو کلاه سیاه خودداری کنید.

11. سئو کلاه خاکستری

این یک عمل سئو است که از سئو کلاه سفید خطرناک تر است. به این دلیل که روش های سئو کلاه خاکستری نه به دسته کلاه سفید و نه به دسته کلاه سیاه تعلق دارند زیرا شرایط و ضوابط مربوط به این موضوع نامشخص است.

با این حال، استفاده از روش های سئو کلاه خاکستری منجر به ممنوعیت سایت از موتورهای جستجو نمی شود. به عبارت ساده تر، مطالب یا محتوایی که مطابق با سئوی کلاه خاکستری منتشر می کنید، نامشخص باقی می مانند. دانستن روش‌های سئو کلاه خاکستری می‌تواند وب‌سایت شما را از از دست دادن ترافیک نجات دهد، زیرا به خوبی از پیامدهای منفی آن آگاه خواهید بود، که به شما در اتخاذ شیوه‌های منصفانه کمک می‌کند.

12. سئو منفی

سئو منفی یک نوع سئو نفرت انگیز و غیراخلاقی است که امروزه انجام می شود. هدف از سئو منفی کاهش رتبه جستجوی رقبا است تا بتوانید از آنها پیشی بگیرید یا نسبت به آنها برتری پیدا کنید.

تکنیک‌های بد سئو شامل نفوذ به سایت شخصی و ایجاد تعداد مشکوک لینک‌های بی‌کیفیت به آن و انتشار بازخورد یا نظرات منفی در مورد آن‌ها در انجمن‌های متعدد اینترنتی و تابلوهای بحث و غیره است. فردی که در حال انجام سئو بد است ممکن است که از لحاظ حقوقی دچار مشکل شود.

منبع: سایت یادگیری ساده

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید