چرا سئو برای موفقیت در موتورهای جستجو زمان زیادی می برد؟

چرا سئو زمان طولانی برای نتیجه می گیرد

سخت کار کردن بدون نتیجه می تواند بسیار خسته کننده باشد. اگر سخت تلاش می کنید تا نرخ بهینه سازی موتور جستجوی خود را بدون موفقیت افزایش دهید، تنها نیستید. سئو فرآیندی است که یک شبه اتفاق نمی افتد. زمانی که صحبت از سئو به میان می آید، افزایش رتبه شما زمان می برد. در حالی که این یک فرآیند طولانی است، هیچ پاسخ مشخصی برای مدت زمان واقعی آن وجود ندارد. حتی اگر بسیاری از صاحبان کسب و کار تعجب می کنند که واقعا چقدر طول می کشد، برای وب سایت های مختلف نرخ های متفاوتی می گیرد.

هنگام تلاش برای فهمیدن اینکه سئو چقدر زمان می برد تا موفقیت آمیز باشد، فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. همچنین افراد زیادی در اینترنت وجود دارند که سعی می کنند دقیقاً همان کاری را که شما انجام می دهید انجام دهند. این بستگی به نوع کلمات کلیدی، نوع وب سایت شما و نوع کسب و کار شما و سایر عوامل دارد. در اینجا بینشی در مورد روند سئو وجود دارد که می تواند به توضیح اینکه چرا اینقدر طول می کشد و برای موفقیت بیشتر چه کاری می توانید انجام دهید کمک کند. اگر بتوانید خدمات سئو در اصفهان را با مشاوره ی تخصصی دریافت کنید، مطمئن باشید که می توانید به نتایج قابل قبولی دست پیدا کنید. در ادامه ی مطلب همراه ما باشید.

توضیح مختصری درباره سئو

بیایید با بحث دقیق در مورد فرآیند سئو شروع کنیم. برای درک اینکه چرا موفقیت اینقدر طول می کشد، ابتدا باید بفهمید که در مورد سئو چه اتفاقی می افتد. بهینه سازی موتورهای جستجو تقریباً به اندازه گوگل وجود داشته است. این بدان معناست که در طول سال دستخوش تغییرات زیادی شده است. این یک فرمول کامل نیست و دائماً در حال تغییر است. سئو برای کسب و کارها مفید است زیرا فرصتی برای بازاریابی رایگان یک کسب و کار را فراهم می کند.

بازاریابی رایگان می تواند به شرکت ها در صرفه جویی در هزینه کمک کند. تبلیغات می تواند یکی از گران ترین بخش های اداره یک تجارت باشد. رتبه بالا در سئو می تواند به افزایش رتبه کسب و کار در هنگام جستجوی کلمات کلیدی خاص کمک کند. این می تواند به افزایش میزان بازدید از وب سایت ها در طول زمان کمک کند. اگر سایتی از انتظارات موتورهای جستجوی رایج پیروی کند، احتمال بیشتری دارد که امتیازات یا رتبه های بالاتری کسب کند. اگرچه ممکن است به طور کامل درک نشده باشد، قوانین و انتظارات زیادی برای وب سایت ها وجود دارد. این همان چیزی است که اینترنت را کار می کند.

وب سایت ها برای همگام شدن با رقبا نیاز به سئو دارند. وقتی کاربر کلمات کلیدی خاصی را جستجو می کند، هدفی در ذهن دارد. وقتی صحبت از بازاریابی دیجیتال به میان می آید، سئو یکی از مهمترین جنبه های به دست آوردن بازاریابی رایگان است. در حالی که سایت های رسانه های اجتماعی وجود دارند که می توانند به کسب و کار کمک کنند تا محبوبیت پیدا کند، اما واقعاً هیچ چیز دیگری مانند سئو نیست. وقتی افراد کلمات کلیدی را تایپ می کنند، به دنبال محصولات یا اطلاعات خاصی هستند. اگر کلمات کلیدی یک وب سایت با آنچه که آنها به دنبال آن هستند مطابقت داشته باشد، احتمالاً روی آن وب سایت کلیک می کنند. کلمات کلیدی عامل بسیار مهمی در رتبه بندی سئو هستند. در واقع، آنها تقریباً مهمترین عامل هستند.

اگر وب سایت شما در بالای لیست جستجو قرار دارد، به احتمال زیاد بازدیدکنندگان روی سایت کلیک کرده و آن را بررسی می کنند. هرچه بازدیدکنندگان بیشتر باشد، یک کسب و کار می تواند مشتریان و سود بیشتری کسب کند. ترافیک ایجاد شده توسط کلمات کلیدی می تواند برای تضمین موفقیت یک تجارت بسیار مفید باشد. بدون این، یک تجارت ممکن است ترافیک زیادی نداشته باشد. در دراز مدت، این می تواند به سود و محبوبیت لطمه بزند. کسب و کاری که در جذب مشتری و پول موفق نباشد، نمی تواند دوام بیاورد.

ترافیک ایجاد شده توسط کلمات کلیدی می تواند برای تضمین موفقیت یک تجارت بسیار مفید باشد.

گوگل با استفاده از یک الگوریتم به هر وب سایتی هر بار که از آن استفاده می کند امتیازی می دهد. این کمک می کند تا ببینید افراد هنگام جستجوی کلمات کلیدی خاص روی چه وب سایت هایی کلیک می کنند. هر چه یک وب سایت عملکرد بهتری داشته باشد، امتیاز بالاتری دارد و در لیست بالاتر می رود. هر چه یک وب سایت بالاتر باشد، احتمال اینکه کاربران روی آن کلیک کنند بیشتر می شود. وب سایتی که امتیاز بالاتری در لیست داشته باشد، ترافیک بیشتری دریافت خواهد کرد. به این ترتیب یک وب سایت به صورت رایگان بازاریابی می شود.

چهار عامل مهم در سئو

به طور خلاصه، چهار عامل مهم در مورد سئو در نظر گرفته می شود. آن ها هستند:

1. کلمات کلیدی
2. دامنه
3. مکان
4. محتوا
وقتی صحبت از سئو به میان می‌آید، بیشتر فکر می‌کنند که فقط به کلمات کلیدی مربوط می‌شود، اما این درست نیست. سه عامل دیگر به همان اندازه برای موفقیت موتور جستجو مهم هستند. کلمات کلیدی به کلماتی اشاره دارد که کاربران مهم برای رسیدن به یک وب سایت به دنبال آن هستند. دامنه به این دلیل است که نام دامنه ای که به خاطر سپردن آن آسان است، ترافیک بیشتری نسبت به نام دامنه ای که به خاطر آوردن آن دشوارتر است، دریافت می کند. کاربران به احتمال زیاد به وب سایتی که به یاد دارند می روند. این می تواند به امتیازی که یک وب سایت اختصاص می دهد کمک کند. کاربران همچنین به احتمال زیاد به وب سایتی که نام ساده تری دارد اعتماد می کنند.

علاوه بر این، نام دامنه می تواند کمک کند زیرا پتانسیل بیشتری برای تقویت شناخت برند وجود دارد. دامنه طولانی نیز می تواند بازدیدکنندگان را منصرف کند زیرا به خاطر سپردن آن دشوارتر است. هنگام انتخاب نام دامنه، آن را کوتاه، دقیق و به راحتی به خاطر بسپارید.

موقعیت مکانی وب سایت و کسب و کار شما نیز می تواند عاملی در سئو باشد. بسته به زبان کشوری که وب سایت شما در آن ایجاد شده است، می تواند بر رتبه بندی شما تأثیر بگذارد. بسته به مکان و هدف یک کسب و کار، مهم است که زبانی را که یک وب سایت استفاده می کند در نظر بگیرید. اگر وب سایت به چند زبان باشد، یک شرکت جهانی ممکن است رتبه بالاتری داشته باشد زیرا افراد بیشتری از آن بازدید خواهند کرد.

وب سایتی که مخاطبان را فقط در یک کشور هدف قرار می دهد ممکن است نیازی به داشتن چندین زبان در سایت خود نداشته باشد. محتوای یک وب سایت نیز در سئو سایت تاثیرگذار است. قابلیت استفاده از یک وب سایت می تواند بر سئو تأثیر بگذارد زیرا بر تجربه کاربر تأثیر می گذارد. در حالی که این عامل می تواند عینی تر از سایر عوامل باشد، هنوز برای فرآیند مهم است. هنگامی که بازدیدکنندگان از محتوای یک سایت راضی هستند، احتمال بیشتری دارد که بازدید خود را تکرار کنند و به یک وب سایت امتیاز بیشتری می دهند.

رقابت بسیار زیاد

به این فکر کنید که چند وب سایت در آنجا وجود دارد. رقابت زیادی وجود دارد. سایت های دیگر نیز در تلاش برای کشف بهینه سازی موتورهای جستجو هستند. احتمالاً شرکت‌ها و وب‌سایت‌هایی وجود دارند که بیشتر از وب‌سایت‌های جدیدتر تجربه داشته‌اند. اوضاع همین طور است. افزایش رتبه سئو برای آنها زمان زیادی را صرف کرده است. این بدان معنی است که رقابت عاملی در سئو است. وب‌سایت‌های جدیدتر باید مانند وب‌سایت‌های قدیمی‌تر این فرآیند را طی کنند. خوبی این است که افرادی هم هستند که احتمالاً جدیدتر و کم تجربه هستند. البته این به بالا بردن وب سایت شما در رتبه بندی نیز کمک می کند.

از رقابت ناامید نشوید، به خصوص اگر تازه وارد بازی شده اید. حتی برخی از بهترین تحلیلگران زمان زیادی را صرف می کنند تا بفهمند رقبا چه می کنند. از آنجایی که مردم زمان زیادی را صرف ساختن وب سایت و کسب و کار خود می کنند، انجام همین کار برای شما نیز زمان می برد. درک اینکه رقابت در حال انجام چه کاری است و چرا آنها موفق هستند نیاز به زمان و صبر دارد. همچنین نیاز به مشاهده و جمع آوری داده های زیادی دارد. به دلیل رقابت، سئو مدتی طول می کشد تا در رتبه بندی بالاتر قرار گیرد. همچنین ممکن است رسیدن به رقابت دشوار باشد زیرا آنها مدت طولانی تری در اطراف بوده اند. اگر یک وب سایت به کار در سئو ادامه دهد، هنوز قدم های زیادی جلوتر است.

سرعتی بودن همیشه بهترین نیست

وقتی وب سایت ها به سرعت محبوب می شوند، ممکن است گوگل به این سایت ها اعتماد نداشته باشد. هنگامی که یک وب سایت جدید به سرعت محبوبیت زیادی به دست می آورد، احتمالا دوام نخواهد داشت. این به این دلیل است که وب سایت ها را می توان برای بهبود رتبه بندی سئو دستکاری کرد. این یک عامل بسیار مهم در صرف زمان برای به دست آوردن موفقیت در سئو است. وب‌سایت‌هایی که در طول زمان محبوبیت متوسطی پیدا می‌کنند، بیشتر مورد اعتماد قرار می‌گیرند و رتبه بهتری کسب می‌کنند.

با گذشت سالها، گوگل در تشخیص هرزنامه مهارت بیشتری پیدا کرده است. این چیز خوبیه. این بدان معناست که اگر سایتی یک شبه به دلیل پست های رسانه های اجتماعی محبوبیت پیدا کند، امتیازی را کاهش نخواهد داد. در حالی که ممکن است، گوگل زمانی که لینک ها خیلی سریع محبوب می شوند کمی بی میل است.

تغییر مداوم تکنولوژی

در طول 30 سال گذشته، تکنولوژی بسیار تغییر کرده است. اینترنت بسیار محبوب شده است و تقریباً زندگی روزمره ما را تحت تأثیر قرار می دهد. در حالی که این فناوری دائماً در حال تغییر یک چیز مثبت است زیرا از طرق مختلف به زندگی ما کمک می کند، همچنین می تواند عاملی باشد که چرا موفقیت سئو اینقدر طول می کشد. از آنجایی که موتورهای جستجو به طور مداوم در حال تغییر هستند، درست مانند بقیه فناوری ها، به این معنی است که می تواند بر نتایج SEO نیز تأثیر بگذارد. هنگامی که تغییراتی در نحوه کار موتورهای جستجو ایجاد می شود، می تواند رتبه بندی را به معنای واقعی کلمه یک شبه تغییر دهد.

موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و یاهو! وقتی صحبت از رتبه بندی سئو به میان می آید، حداکثر کنترل را داشته باشید. در پایان روز، حتی شرکت هایی که واقعا سخت تلاش کرده اند تا رتبه های بالایی داشته باشند، می توانند تحت تاثیر تغییرات ایجاد شده توسط موتورهای جستجو قرار گیرند. همچنین هیچ تضمینی وجود ندارد که قوانین و مقررات سئو با تکنولوژی دائما در حال تغییر باقی بماند.

پول

مانند هر تجارت دیگری، هرچه یک شرکت پول بیشتری داشته باشد، بهتر عمل می کند. این به این دلیل است که تبلیغات و هر چیز دیگری در مورد کسب و کار شما هزینه دارد. هرچه پول بیشتری صرف بازاریابی و تبلیغات شود، یک شرکت محبوبیت بیشتری کسب خواهد کرد. آسان است. زمانی که یک شرکت پول بیشتری برای خرج کردن داشته باشد، با موفقیت بیشتری این خبر را منتشر می کند. پول همچنین می تواند به این معنی باشد که اهداف تبلیغاتی سریعتر از شرکت هایی که بودجه کمتری دارند برآورده می شوند. کسب و کاری با وب سایتی که پول بیشتری دارد می تواند به راحتی بر عوامل سئو تاثیر بگذارد.

در حالی که پول بیشتر لزوماً به معنای موفقیت یک شبه سئو نیست، مطمئناً عاملی است که می تواند بر رتبه بندی تأثیر بگذارد. وقتی شخصی را استخدام می کنید تا به شما در افزایش رتبه سئو کمک کند، لزوماً پول مهم ترین کاری نیست که باید انجام دهید. شرکتی را پیدا کنید که معتبر باشد و برای شما سخت کار کند. به جای داشتن هدف برای به دست آوردن رتبه 1، روی عوامل دیگری تمرکز کنید که می توانند به تقویت سئو کمک کنند. بیشتر روی افزایش نرخ تبدیل خود، بهبود تجربه کاربری و کار بر روی راه های دیگر بازاریابی مانند پست های رسانه های اجتماعی تمرکز کنید.

بنابراین، واقعاً تا کی؟

پس از بررسی بسیاری از عوامل، مهم است که ببینید عوامل مختلفی که بر سئو تاثیر می گذارند فرمول مشخصی ندارند. واقعاً هیچ راهی برای تعیین مدت زمان برای افزایش رتبه یک وب سایت وجود ندارد. برخی از وب سایت ها ممکن است در عرض سه ماه بهبود پیدا کنند، اما این بدان معنا نیست که کار تمام شده است. بخش های زیادی برای رتبه بندی سئو وجود دارد و مانند تمام فناوری ها، آنها به طور مداوم در طول زمان در حال تغییر هستند.

مهم است که یک کسب و کار وقت بگذارد تا عوامل مختلفی را که می تواند بر سئو تأثیر بگذارد را درک کند و اقدامات خود را بر اساس آن تنظیم کند. به یاد داشته باشید که چهار عامل اصلی وجود دارد که در بالا ذکر شد که می تواند بر سئو تأثیر بگذارد: کلمات کلیدی، نام دامنه، محتوا و مکان. شاید وقت گذاشتن و بررسی این عوامل و معنای آنها برای وب سایت شرکت شما مفید باشد. در هر صورت، آن‌ها می‌توانند به تعیین مکان و دلیل وجود یک وب‌سایت کمک کنند.

سئو نیز چیزی است که می تواند سال ها و سال ها ادامه داشته باشد. اگرچه داشتن هدف برای قرار گرفتن در رتبه 1 می تواند انگیزه دهنده باشد، اما همچنین می تواند باعث ناامیدی شود. حتی شرکت‌هایی که به رتبه‌های بالا رسیده‌اند هنوز باید به کار در آن ادامه دهند. سئو پایانی ندارد. به جای تمرکز بر نتیجه نهایی (رتبه بندی شما)، روی اینکه کسب و کار چقدر پیشرفت کرده است تمرکز کنید. به این فکر کنید که از کجا شروع شد.

شاید متوجه شده باشید که داشتن یک وب سایت و تمرکز بر نحوه بهتر کردن آن باعث افزایش نرخ تبدیل شده است. شاید در مقایسه با جایی که یک وب سایت برای اولین بار منتشر شد نشان می دهد که قبلاً رتبه بندی را از جایی که بود افزایش داده است.

چکار کنم؟

ادامه بده تسلیم نشو در حالی که ممکن است خسته کننده باشد، باید به انجام کاری که انجام می دهید ادامه دهید. بدیهی است که با جستجوی توضیحی در مورد اینکه چرا سئو طول می کشد تا موفق شود، در حال حاضر قدم هایی رو به جلو برداشته و به دنبال پاسخ هستید. همچنان به تحقیقات جدید انجام شده در مورد سئو توجه کنید. مهم است که به یاد داشته باشید هر کاری که ارزش انجام دادن داشته باشد ارزش انجام درست را دارد. تمام انرژی خود را صرف بهینه سازی موتورهای جستجو نکنید. وقتی این کار را انجام می دهید، فرصت های مهم دیگری را برای موفقیت یک تجارت از دست می دهید.

همچنین بسیار مهم است که بر جنبه های دیگر بهبود کسب و کار خود تمرکز کنید. رسیدن به رتبه 1 ممکن است هدفی باشد که برخی دارند، اما کسب و کارها همچنان می توانند موفق باشند حتی اگر یک وب سایت هرگز به آن نرسد. برای کمک به افزایش رتبه سئو، مطمئن شوید که بر روی روابط مشتری، نرخ تبدیل و تجربه کاربر تمرکز کنید. سئو تنها نوع بازاریابی نیست که باعث موفقیت کسب و کار شما می شود.

اگرچه به دلیل رایگان بودن مفید است، اما زمان می برد. ناامید شدن به شما کمک نمی کند تا رتبه بهتری کسب کنید. بهترین کار این است که روی جنبه های دیگری تمرکز کنید که کسب و کار شما را عالی می کند. همچنین راه های زیادی برای بازاریابی رایگان وجود دارد. بازاریابی در سایت های رسانه های اجتماعی رایگان نیز می تواند به افزایش رتبه شما کمک کند. با تمرکز بیشتر بر روی این عوامل دیگر، می‌توانید رتبه‌های خود را در طول زمان بدون اینکه بدانید افزایش دهید.

همچنین می‌توانید از ابزارهای تحلیلی که ممکن است قبلاً استفاده می‌کنید یا استفاده نکنید، استفاده کنید. این ابزارهای آنلاین معمولاً مؤلفه‌ای در درون خود دارند تا به شما کمک کنند تا بفهمید رقابت شما چیست و چگونه با آنها مقایسه می‌کنید. دریافت اطلاعات بیشتر در مورد آنچه که رقبا انجام می دهد و فهرستی از آنچه انجام می دهید نیز می تواند به کسب و کار شما کمک کند. استفاده از تجزیه و تحلیل می تواند برای درک اینکه کسب و کار شما در چه زمینه ای خوب عمل می کند و در چه مواردی می تواند بهتر عمل کند مفید باشد. فکر کردن همیشه مفید است، صرف نظر از اینکه فرد در چه حرفه ای است.

نتیجه گیری

در حالی که ممکن است این سوال که سئو چقدر طول می کشد به دلخواه شما پاسخ داده نشده باشد، اما پیش بینی آن واقعا دشوار است. تقریباً غیرممکن است زیرا عوامل بسیار زیادی وجود دارد. رقابت بسیار زیادی از سوی شرکت های دیگر وجود دارد که برای حفظ رتبه سئوی خود نیز سخت تلاش می کنند. مهم است که برای تقویت نتایج سئو وقت بگذارید. کسب رتبه بالا در یک شب نیز می تواند بیشتر از اینکه مفید باشد برای یک وب سایت مضر باشد.

قوانین و مقررات زیادی در اینترنت وجود دارد که آن را روان نگه می دارد. تغییر مداوم تکنولوژی، بودجه شرکت و بسیاری از عوامل دیگر بر سئو تاثیر می گذارد. این یک الگوریتم کامل نیست. درک سئو، در نظر گرفتن همه عوامل و ادامه کار برای موفقیت بسیار مهم است. به یاد داشته باشید که هر کاری که ارزش انجام دادن داشته باشد ارزش انجام درست را دارد و سئو نیز از این قاعده مستثنی نیست.

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید